Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    może najuczciwiej by było skorzystać z bezpłatnego urlopu? Ja wiem, bezpłatny to zero kasy ale wtedy uwalniasz się od tłumaczenia czemu Cie nie ma/ukrywania prawdy oraz strachu że prawda wyjdzie na jaw/ktoś się jednak dowie albo nie ryzykujesz tym że szefostwo okaże się dwulicowe w przypadku że powiesz prawdę oni Cie poklepią po plecach że spoko jasne rozumiemy to a tak naprawdę zaczną szukać może pretekstu żeby Cie zwolnić lub przenieść na inne stanowisko.
    Ja bym nie ufał ludziom w takich przypadkach i lepiej nie tłumaczyć się że się chodzi do psychologa na jakieś terapie szczególnie długoterminowe bo ludzie zaczną plotkować i Bóg wie co wymyślać. Co innego pójść na 3 wizyty a co innego codzienne wizyty przez 3 msc... w pracy zaczną coś podejrzewać mimo że będą mówić ŻE WSZYSTKO OK. A
    A tak wniosek o bezpłatny urlop i wsio. Udzielą lub nie. Ja wiem, że wtedy kasy nie ma ale może to jest jakieś wyjście skoro praca ok i gupio by było wprowadzać jakiś "tajemniczy element natury prywatnej"... Albo zmniejszenie etatu do połowy... może to jest rozwiązanie jednak to nie spełnia warunku nie chodzenia do pracy

    SAM NIE WIEM ale ja bym prawdy nie mówił bo ludzie teraz dwulicowi są w pracy i tylko czekają na takie "okazje" by obrobić doope drugiemu.

    Ja też uważam że ogólnie mam spoko robotę, teraz od pół roku zmieniłem stanowisko na jeszcze lepsze ale co się dowiedziałem w 2022 że plotka chodzi że ja zarabiam kilkanaście tyś msc no uśmiałem się nieźle wtedy... a potem zacząłem myśleć że jakieś *****y są u mnie w pracy... zalecałbym ostrożność.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #12

    Domyślnie

    Bezpłatny urlop wiąże się z przerwą w ubezpieczeniu zdrowotnym i społecznych (zawieszenie stosunku pracy). Czyli nie ma darmowego leczenia. Traci się prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej po 30 dniach od rozpoczęcia urlopu bezpłatnego . A po wznowieniu pracy chyba jest karencja na opiekę zdrowotną.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Bezpłatny urlop wiąże się z przerwą w ubezpieczeniu zdrowotnym i społecznych (zawieszenie stosunku pracy). Czyli nie ma darmowego leczenia. Traci się prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej po 30 dniach od rozpoczęcia urlopu bezpłatnego . A po wznowieniu pracy chyba jest karencja na opiekę zdrowotną.
    a ubezpieczenia nie można opłacić indywidualnie by zachować ciągłość ubezpieczenia?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik
    może najuczciwiej by było skorzystać z bezpłatnego urlopu? ...
    Jak ktoś złamie nogę czy będzie mieć wypadek samochodowy, to też zaproponujesz urlop bezpłatny? Najuczciwiej
    Właśnie dla tego mamy system ubezpieczeń. A pokutuje u nas pogląd, że choroba mózgu (w uproszczeniu) jest mniej istotna niż choroba płuc czy kończyny. A kolega to pracuje główką czy rączkami?
    Te teksy fajnie pokazują nasze miejsce w rozwoju cywilizacyjnym.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Jak ktoś złamie nogę czy będzie mieć wypadek samochodowy, to też zaproponujesz urlop bezpłatny? Najuczciwiej
    Właśnie dla tego mamy system ubezpieczeń. A pokutuje u nas pogląd, że choroba mózgu (w uproszczeniu) jest mniej istotna niż choroba płuc czy kończyny. A kolega to pracuje główką czy rączkami?
    Te teksy fajnie pokazują nasze miejsce w rozwoju cywilizacyjnym.
    ale to do mnie masz pretensje że w miejscach pracy są RÓŻNI albo ŻE PLOTKUJĄ albo że DOŁKI KOPIĄ albo coś innego ? Po prostu uważam że jak zależy komuś na dyskrecji to powinien sam zadbać o nią możliwie jak najlepiej i unikać sytuacji typu "tylko nikomu nie mów szefie" bo raczej na bank się wydaje a jak się nie wyda to szefu "swoje wymyśli"... no taki mamy klimat po prostu w Polszy... może na zachodzie nikt z tego problemu nie robi... po prostu, jest wypalony, potrzebuje odpocząć, chodzi na "terapie" i się "leczy" dla zdrowia psychicznego i każdy chwali że coś robi by być "zdrowym" na ciele jak i na "duchu"/umyśle.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    a ubezpieczenia nie można opłacić indywidualnie by zachować ciągłość ubezpieczenia?
    Ubezpieczenia płaci się albo mając umowę o pracę, umowę zlecenie lub prowadząc działalność gospodarczą. Nie ma innego sposobu "współpracy" z ZUS
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Ubezpieczenia płaci się albo mając umowę o pracę, umowę zlecenie lub prowadząc działalność gospodarczą. Nie ma innego sposobu "współpracy" z ZUS
    Rozdzielmy skladke zdrowotna od skladek zusowskich emerytalno-rentowych.
    Skladke zdrowotna mozna jak najbardziej za siebie oplacac, bedac np niezarejestrowanym bezrobotnym.

    Co do skladek emerytalno-rentowych to sprawa jest bardziej zlozona, ale w niektorych przypadkach tez jest mozliwe placic te skladki.
    Ale tego tematu to juz szkoda rozwijac nawet, bo kto by chcial to dobrowolnie za siebie oplacac
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #18
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    a ubezpieczenia nie można opłacić indywidualnie by zachować ciągłość ubezpieczenia?
    Można opłacać nawet samemu.

    https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/...e-dobrowolnie/
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #19

    Domyślnie

    Co ja tu czytam... Jesteś chory, lekarz daje Ci zwolnienie, to idziesz na zwolnienie i koniec tematu. Czy powiesz na co chorujesz, czy nie powiesz to kwestia tego z kim pracujesz i jakie macie stosunki. Urlop bezpłatny jest równoznaczny z brakiem związku z pracodawcą, co jak by nie spojrzeć może być argumentem, by ten nas zwolnił. Zasadnicza kwestia - nie wiesz w takim przypadku, czy po upływie terminu takiego urlopu będziesz w stanie wrócić. Świadczenie chorobowe jest po to, żeby pracownik mógł dojść do siebie i wrócić do wykonywanych obowiązków. Nawet jak się przedłuży, to trudniej będzie poddać w wątpliwość zaleceń lekarza, niźli widzimisię pracownika (daj mi pan, panie, jeszcze z miesiąc urlopu bezpłatnego, bo tak).

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    Cześć Wam,

    Ciekawy przypadek dość, bliska mi osóbka chce wyskoczyć na 3 miesięczną psychoterapie. Dodam ze zajęcia maja być codziennie i lekarz twierdzi, ze najlepiej by było nie pracować
    No i tu jest problem, bo średnio chce mówić w robocie dlaczego jej tyle nie będzie, natomiast ma tak spoko robotę i szefa, ze nie chce robić angielskiego wyjścia i nie mówić nic.
    Pytanie zatem jak to rozegrać, żeby nie wyszło, ze leczy się "na głowę" ale żeby szef nie myślał ze ściemnia zarazem.
    Szkopuł w tym, ze robota całkiem niezła jak i firma, wiec głupio tak znikać na tak długie zwolnienie chorobowe bez solidnego wytłumaczenia.

    Tak powiecie, co za problem, żeby powiedzieć jak jest - ano jest , gadanie ludziom (szczególnie w na wyższych stanowiskach w porządnej robocie), ze masz problemy natury psychicznej to nie jest najlepszy możliwy pomysł. Zeby bylo jasne, osobka ta ogarnia robote, natomiast czuje, ze musi poprawic swoj komfort psychiczny, jest po wywiadzie u psychologa, który zakwalifikował ja na zajęcia.

    Jakieś pomysły ?
    "lekarz twierdzi, ze najlepiej by było nie pracować" - skoro tak to L4 i po temacie.
    "gadanie ludziom (szczególnie w na wyższych stanowiskach w porządnej robocie), ze masz problemy natury psychicznej to nie jest najlepszy możliwy pomysł" - skoro tak to nie mówić dlaczego idzie na L4
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Doświetlenie sali
    By berez2 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 16:54
  2. [ Glamour/Beauty ] Ola na sali pałacowej
    By ars in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 11:25
  3. Jak (i czy) błyskacie na sali?
    By Agraf in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 11:32
  4. [ Przyroda ] spacer - zalecenie doktora
    By bogdi64 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 20:32
  5. Doświetlenie sali....
    By Jarecki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-12-2008, 23:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •