Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    106

    Domyślnie Wybór mniejszego aparatu od lustrzanki

    Witam.
    Potrzebuję pomocy w wyborze aparatu analogowego na film małoobrazkowy (24x36mm), chciałem kupić Konica C35 AF, ale nie wyszło.
    Dlaczego taki wybór, posiadam cały zestaw Fujifilm X-T30, wymienne obiektywy oraz wszelkie dodatki, ale od połowy lat 70 od kiedy "wlazłem" w fotografię, posiadam pełne wyposażenie ciemni oraz obróbki filmów i papieru, oczywiście biorę pod uwagę zdjęcia na papierze czarno-białe, a kolor tylko klisza jeśli już, sam robiłem od filmów czarnobiałych po kolorowych czy slajdów, a w latach 80 jeszcze obrabiałem filmy Super 8mm, to tyle historii. Ale problem jest związany z wiekiem, oko które używałem przy wizjerze w aparacie posiada sporą krótkowzroczność i to jest główny powód nad dodatkowym aparatem poza bezlusterkowcem, oczywiście nie wspominam o aparatach z przeszłości, było ich wiele, ale o obecnych, które używam, dlatego potrzebuję aby naświetlenie i ostrość ustawiał sam aparat. Perwszy wybór padł na C35 ale nie wyszło i tu jest moje pytanie odnośnie wyboru, jaki jeszcze inny aparat tego typu można wbrać - czyli - autofokus + automatyka w naświetlaniu kliszy oraz dużo lżejszy od lustrzanki, oczywiście nie będzie to aparat podstawowy, po prostu chciałem wrócić do lat wstecz i poczuć chemię w fotografi. Dzięki za podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Olympus mju II
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  3. #3

    Domyślnie

    A najmniejsza lustrzanka Pentax ist? Z naleśnikiem nie będzie wiele wieksza od tego dalmierza.

  4. #4

    Domyślnie

    Olympus mju II można rozważyć, ale ceny jego trochę zwariowały, ale jak złapać w normalnej cenie. Jak cena nie gra roli, a to forum nikona to można poszukać nikona Ti 35 jest automatyka ale i tryb program i pięknie wygląda
    ceny małych analogowych aparatów z dobrą optyka i AF powariowały z modą na analoga. Ja bym rozważył jakiegoś analogowego canona z mocowaniem EF czyli to mocowanie co samo co mają cyfrowe lustrzanki i obiektyw 40/2.8 wielkością będzie zbliżony do konicy C35 AF.
    F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  5. #5

    Domyślnie

    Bo trzeba poszukać nie zajechanego Canona Prima Zoom 85 N . Ma wszystko czego potrzebujesz , a na 55-70 mm robi na prawdę ostre ujęcia . Do zabawy jak znalazł i majątku nie wydasz .

  6. #6

    Domyślnie

    Olympus XA "Aparat który zawodowcy biorą na urlop" Znakomity obiektyw. Solidny, priorytet przysłony.
    Mieści się do kąpielówek i nie tworzy wielkiej wypukłości.
    Oczywiście nie mówię o takich cudach jak contax t3 czy nikon 35ti
    Z większych - ale to większy niż xt3 - yashica gsn 35 ekectro - znakomity obiektyw
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 07-01-2023 o 20:49

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witam.
    Dzięki wszystkim za podane sugestie, niektóre to rarytasy, ceny też, pomyślę, na tą chwilę zamówiłem w bardzo ładnym stanie Olympus MJU II, opinie o nim są pozytywne, trochę czasu upłynie na testy, wiadomo analog, zakup chemii, papieru, filmu.
    Odezwę się jeszcze a na razie pozdrawiam i dzięki, będę miał temat do przeanalizowania to napiszę.

  8. #8

    Domyślnie

    Mju II to świetny kompakcik. Miałem dawno temu, daje ostre, bardzo przyjemne zdjęcia.
    Ale na dzisiaj nie wiem, czy jest sens bawić się w mały obrazek. To już jednak spore koszty, a przeciętny telefon daje zbliżone efekty. Jeśli już, wolałbym średni format 6x7, albo 6x8. Obrazek nie do podrobienia, tego w cyfrze jeszcze długo nie będzie, a koszty obróbki pewnie zbliżone do małego obrazka.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    106

    Domyślnie

    Do "Ligo" - nie przeczytałeś mojego pierwszego postu - po śmierci żony, dla mnie do zajęcie na zimowe wieczory, w skali roku zrobię może pięć filmów, więc kosz nie będzie tak duży, dla mnie, ja jestem raczej domatorem, to zajęcie będzie przednie, tym bardziej, iż posiadam cały sprzęt do obróbki filmu i ciemni, a czas będzie upływał dla mnie przyjemnie, a że jest to nie opłacalne, tak wiem, dzisiaj jadę do Łodzi po chemię, filmy i papier, koszt to około 350 zł, dla wielu będzie tak - ale on głupi - ale dla mnie to sentyment oraz gdy zostałem sam, mam czym się zająć, aby nie zwariować.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja się przymierzam do urządzenia jakiegoś labiku kliszowego... Chociaż i tak nie dużo taniej niż dać do wywołania bo najdroższe z tego to same filmy :/
    A mju II to całkowity automat chyba? To jest wada
    jakbyś dorwał Ricoh g500 to on ma manualne opcje.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 09-01-2023 o 21:44

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór lustrzanki
    By ptak in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 08:31
  2. wybór lustrzanki
    By meedzia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 00:40
  3. wybór lustrzanki
    By igoras1997 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 12:33
  4. Wybór lustrzanki
    By Jessica in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 10:25
  5. Wybór pierwszej lustrzanki.
    By Posiek92 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 16:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •