Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 65
  1. #21

    Domyślnie

    A reala była fajna. Wolę teraz Kodak bo kolorystyka mi pasuje, ale nie było.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    106

    Domyślnie

    Jak ja chciałem kupić kolory-negatywy Kodak - sprzedawca stwierdził, iż jest problem z dostępem od półtora roku. Dałem do wywołania film Fujifim negatyw kolor, zobaczę co z niego wyjdzie (leżał około 10 lat), jak go odebrałem i zobaczyłem, to się wróciłem do fotografaz pytaniem, dlaczego on jest taki czarny (nic nie było widać, nawet czarna perforacja) - odpowiedź - stary film.
    Ostatnio edytowane przez Wlodek ; 15-01-2023 o 08:45

  3. #23

    Domyślnie

    taż robiłem na starych, ale nic ? , znaczy się był zaświetlony
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlodek Zobacz posta
    .. Dałem do wywołania film Fujifim negatyw kolor, zobaczę co z niego wyjdzie (leżał około 10 lat), jak go odebrałem i zobaczyłem, to się wróciłem do fotografaz pytaniem, dlaczego on jest taki czarny (nic nie było widać, nawet czarna perforacja) - odpowiedź - stary film.
    Ktoś coś ściemnia. Stary to spada czułość, czyli niedoświetlenia, czyli jasny obraz. Czarny to znaczy zaświetlony. Być może komuś sie zapomniało
    10 lat to daleko do rekordów, obraz powinien być.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    106

    Domyślnie

    Jacek_Z - masz rację - przez ponad 30 lat nic nie robiłem z fotografii (czyli zdjęć i ich wywoływanie) żadnych negatywów i pozytywów, żeczywiście jak negatyw będzie chociaż prześwietlony, to zdjęcie wyjdzie, przyjmijmy ciemne, odpowiedź od forografa jaką otrzymałem, nie zastanawiając się czy to prawda - stary fim, to tylko żelatyna, dlatego tak wyszedł, to teraz trudno zgadnąć czy to ja zaświetliłem film, czy fotograf ? był w kasetce i nie przypominam sobię, abym go wyjmował.

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Ja nie miałem Ciebie na myśli, raczej kogoś z labu. Choć samo urządzenie, lab, chyba ma zabezpieczenie by nie wyciągać filmu gdy pokrywa w labie nie jest zamknięta. Może ten czujnik klapy sie zepsuł. Nie wiem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    osobiście został mi nawyk, aby w naświetlonym filmie urywać lub "łamać" końcówkę filmu, a staram się zawsze zwijać w taki sposób, aby całość nie weszła do kasety, niestety w niektórych aparatach nie ma takiej możliwości, wtedy jest czarny marker , bo pamięć jest zawodna
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    106

    Domyślnie

    To był stary film Fujifilm color, miał napewno z 10 lat, nic na nim nie było, więc nie ma żadnej straty, nawet nie wiedziałem, iż tam jest, chciałem przetestować i zobaczyć jak robi MJU ii, ale nie wyszło, teraz włożyłem nowy czarnobiały film, pogody nie ma, przyjdzie czas na testy, bo w dalszym ciągu nie wiem jak sprawuje się po zakupie MJU ii.

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Jeżleli był czarny wkoło perforacji to nie jest ważne czy był naświetlony (w sensie robiono na nim zdjęcia) czy nie.
    Jest opcja, że jesli aparat ma okienko tam gdzie kaseta z filmem, tak by było widać jaki film jest w środku to to miejsce jest nieszczelne. Gąbka się wykruszyła.
    Ma z tyłu te okienko czy nie? Gąbka cała, sprężysta?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    106

    Domyślnie

    Jacku_Z - ten film był w "Zenicie" 12 XP - a jak wiesz tam okienka nie ma. A co jaki był film - w oryginalnej kasetce Fujifilm i tak jak napisałem wcześniej, nie prypominam sobię, abym wyjmował film z kasetki.
    Ostatnio edytowane przez Wlodek ; 16-01-2023 o 09:05

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór lustrzanki
    By ptak in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 08:31
  2. wybór lustrzanki
    By meedzia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 00:40
  3. wybór lustrzanki
    By igoras1997 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 12:33
  4. Wybór lustrzanki
    By Jessica in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 10:25
  5. Wybór pierwszej lustrzanki.
    By Posiek92 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 16:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •