Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Nikon b 500.

  1. #1

    Domyślnie Nikon b 500.

    Jak robić foto krajobraz nocny żeby zdjęcia były ostre? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3605.JPG
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	4,07 MB
ID:	69123

  2. #2

    Domyślnie

    Witamy najnowszego(?) Forumowicza!
    Ja używam przysłon z zakresu 8-11 i niskiego ISO, co oczywiście oznacza obowiązkowy statyw. Ale to daje też to, że długi czas może pomóc "rozpłynąć się" części niepożądanych przechodniów.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  3. #3

    Domyślnie

    Już o przechodniów nie chodzi , ale o to że foto trochę nieostre, robiłem na statywie. Może iso inne albo kompensatę ekspozycji? wieczorem to zawsze kiepsko mi wychodzi.

  4. #4

    Domyślnie

    To, że zdjęcie ze statywu to już dobrze. Ale statyw też potrafi się nieźle "bujać" - szczególnie kiedy fotografujesz z miejsca gdzie jest np. blisko droga i duży ruch - przejeżdżające samochody wywołują spore wstrząsy.
    Statyw statywowi też nierówny - jak ma "cienkie nóżki" to nawet lekki wiatr potrafi nim zabujać.
    Fotografując ze statywu warto pamiętać o wyłączeniu stabilizacji - potrafi też w tej kwestii namieszać.
    No i jeszcze jedno - mając aparat na statywie najlepiej korzystać z pilota (wężyka) albo samowyzwalacza - dotknięcie spustu to też drgania.
    Nikon FX i Olympus m4/3

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Nikon F80 a Nikon F80D. Czym różni się upgrade model od pierwotnej wersji?
    By bartekyoziom in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 00:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •