Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Nikon Z6ii + Nikon AF-S 500 mm f/4D IF-ED II

    Witam wszystkich z większym doświadczeniem , posiadam N D500 + N1.4 + N af-s 300/4 i
    zastanawiam się jak niekosmicznym kosztem zamienić na Z6ii + jakimś tele ...
    Myślałem o nowym N Z 400/4.5 (17k) , lub N 500/5.6 PF (15k)
    ale to nadal duuużo i dlatego zastanawiam się nad tele Nikon AF-S 500 mm f/4D IF-ED II (10k uż.).
    Zestaw mój służy głównie do przyrody , dynamicznych ujęć , stare szkło ale dosyć szybkie , tylko brakuje mi stabilizacji .
    W tym 500/4 też nie ma VR ale body Z6ii ma , więc mam nadzieję że da radę ...
    Kolega ma podobny dylemat i tu do Was pytanie czy to ma sens ???
    Teraz mam 420mm na DX (czyli jak w FX ok. 600mm) spadnie mi na gołe 500mm ,
    za to dojdzie VR i nowy sprzęt z wykrywaniem oka ptaków , jak przejdę w body Z6ii na dx to mam tylko 10Mpx ... mało .
    Proszę o merytoryczne odpowiedzi , z góry dziękuję i pozdrawiam .

  2. #2

    Domyślnie

    A może D500 plus Nikkor 300 f2.8 VR1 lub VR2. Będzie świetna jakość, światło, szybkość AF a na DX da to odpowiednik 450mm.
    Będzie tanio i dobrze a i połączenie z TC1.4 nie powinno sprawiać żadnych problemów. Rozwiązania typu 500 lub 600 f4 będą droższe bo około 20-25 tys plus cena body
    D4s + N 600 mm f/4G ED VR + N35 1.8G + N50 1.8D + Sigma ART 24-70 + YN685

  3. #3

    Domyślnie

    A nie myślałeś, aby zamiast Z6II wziąć Z7/7II? Wtedy w trybie DX robi się już znośnie z Mpx Ja właśnie kombinuje podobnie, z tym, że mam już Z6II i Sigmę C150-600 i rozważam stałki: Nikkor 300 4pf+tc i przyszłościowo zmiana puszki na więcej Mpx, albo 500 5.6pf, albo właśnie 400 4.5 Z. Tylko nie wiem, gdzie widziałeś go po 17k, ja właśnie widzę w Fotojokerze za 14.600 zł.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-01-2 o 23.15.16.png
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,53 MB
ID:	69026
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gramus Zobacz posta
    ..za to dojdzie ... nowy sprzęt z wykrywaniem oka ptaków....
    Czy Z6II na pewno ma wykrywanie oka ptaków?
    Bo Animal Eye AF to raczej koty, psy i podobne?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Czy Z6II na pewno ma wykrywanie oka ptaków?
    Bo Animal Eye AF to raczej koty, psy i podobne?
    Właśnie, 10/10.
    Nie chcę tu zaczynać burzliwej dyskusji więc to co napiszę to tylko moje zdanie i nic więcej - i moim zdaniem jedyne bezlustro Nikona które nadaje się obecnie do przyrody czy ptaków do Z9. Chodzi mi o AF oczywiście, który dopiero w Z9 jest tak dobry jak w Sony / Canon.
    Opinię wyrobiłem sobie w terenie - posiadam Z7II, kupiony głównie do krajobrazu / portretów, ale z ciekawości testowałem to body teleobiektywami Nikona (między innymi wspomnianym przez autora tematu 500 f5.6 PF), i co mogę powiedzieć - nie było dobrze.
    No, ewentualnie jeżeli ktoś chce używać aparatu tak jak lustrzanki i nie korzystać z trybów śledzenia obiektu, ale w takim razie po co komu bezlusterkowiec...
    Zdaję sobie sprawę że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i wiem że wiele osób historycznie siedzących w NIkonie i aktualnie korzystających z Z6/7 jest zadowolonych z AF, natomiast ja w bezlusterkowcach siedzę odkąd pojawiły się na rynku, i moim zdaniem AF w Z7 jest na poziomie Sony A7III mniej więcej (bardziej mniej).
    Także jeżeli to ma być sprzęt typowo do przyrody to średnio to widzę.
    @gramus, na stabilizację w body z obiektywem 500mm raczej nie ma co liczyć, niestety IBIS nie jest efektywny z telefoto.

    Moja rada taka:
    - jeżeli chcesz bezlustro Nikona, i musi być Nikon, to poczekaj na jakieś nowe body, może Z6MK 3 lub Z7 MK 3, albo Z8, cokolwiek, co będzie miało lepszy AF;
    - jeżeli nie musi być Nikon, to Canon R6II, albo Sony A74, i do tego odpowiednie obiektywy (jeżeli nie wiesz jakie to pisz pomogę trochę ich miałem).
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  6. #6

    Domyślnie

    Mam Z6II+Sigma 500 F4 Sport. Fakt jest taki, że wykrywanie oka na zwierzętach nie działa, jest praktycznie całkowicie nieużywalne w temacie przyrody - taka jest prawda bez owijania w bawełnę. Niedawno dokupiłem Z9 i to jest już przepaść na plus - EYEAF w wildlife działa i można śmiało używać, choć ja czasem i tak wolę sam wybierać punkty.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za merytoryczne odp. , mój wniosek to to co planuję od dawna -czyli dokupić N 300/2.8 vr ( słusznie Arni10100 ) ,
    albo poczekam na Z8 ... jak będzie przetestowany i stanieję -czyli za 5 lat .
    Ja ogólnie jestem zadowolony z mego zestawu , najczęściej brak aktorów na scenie , ale chciało by się Vr i wykrywanie oka i większą matrycę i ....
    Raczej poczekam , dziękuję za praktyczne rady , zwłaszcza Z7ii -brak wykrywania oka , i nie działanie VR w starej 500/4 - o tym nie wiedziałem (tylko się domyślałem ).
    Pozdrawiam i udanych bezkrwawych łowów życzę .

  8. #8

    Domyślnie

    5 lat to kawał życia.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  9. #9

    Domyślnie

    Jedyną przewagę bezlustra jaką dostrzegam po doświadczaniach z D500 i Z6II to prawie bezgłośna migawka w Z6II. Jakość obrazu, iso, szybkość af na praktycznie identycznym poziomie, wg mnie D500 z dużymi teleobiektywami (500/4) jest wygodniejsze w obsłudze.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Właśnie, 10/10.
    Nie chcę tu zaczynać burzliwej dyskusji więc to co napiszę to tylko moje zdanie i nic więcej - i moim zdaniem jedyne bezlustro Nikona które nadaje się obecnie do przyrody czy ptaków do Z9. Chodzi mi o AF oczywiście, który dopiero w Z9 jest tak dobry jak w Sony / Canon.
    Opinię wyrobiłem sobie w terenie - posiadam Z7II, kupiony głównie do krajobrazu / portretów, ale z ciekawości testowałem to body teleobiektywami Nikona (między innymi wspomnianym przez autora tematu 500 f5.6 PF), i co mogę powiedzieć - nie było dobrze.
    No, ewentualnie jeżeli ktoś chce używać aparatu tak jak lustrzanki i nie korzystać z trybów śledzenia obiektu, ale w takim razie po co komu bezlusterkowiec...
    Zdaję sobie sprawę że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i wiem że wiele osób historycznie siedzących w NIkonie i aktualnie korzystających z Z6/7 jest zadowolonych z AF, natomiast ja w bezlusterkowcach siedzę odkąd pojawiły się na rynku, i moim zdaniem AF w Z7 jest na poziomie Sony A7III mniej więcej (bardziej mniej).
    Także jeżeli to ma być sprzęt typowo do przyrody to średnio to widzę.
    @gramus, na stabilizację w body z obiektywem 500mm raczej nie ma co liczyć, niestety IBIS nie jest efektywny z telefoto.

    Moja rada taka:
    - jeżeli chcesz bezlustro Nikona, i musi być Nikon, to poczekaj na jakieś nowe body, może Z6MK 3 lub Z7 MK 3, albo Z8, cokolwiek, co będzie miało lepszy AF;
    - jeżeli nie musi być Nikon, to Canon R6II, albo Sony A74, i do tego odpowiednie obiektywy (jeżeli nie wiesz jakie to pisz pomogę trochę ich miałem).
    A testowałeś może Olympusa? Bo podobno (z tego co czytałem) tam AF wymiata przy zwierzętach w ruchu, w sensie taki dobry i jestem ciekaw.
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon z6II fotografowanie pod światło
    By matti9410 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2023, 19:28
  2. Z6II - Nikon transfer
    By mOOnlight78 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2022, 02:02
  3. Nikon Z6II czy Z5 ? - podróże, krajobraz
    By Daro69 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-11-2022, 16:51
  4. Nikon Z6 czy Z6II?
    By Poruczniku in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 20:43
  5. Nikon Z6II + adapter FTX czy Nikon D500 - Do reportażu i przyrody (???)
    By Fanky in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 12:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •