Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Prawdziwy talent zrobi zdjęcie za pomocą zakrętki od słoika - słoiki są dla cieniasów.
    A prawdziwy mężczyzna nie kupuje miodu w słoikach, tylko przeżuwa pszczoły.
    Co do nakrętek do słoików - żadna filozofia. Wystarczy dziabnąć w środku szpilorkiem, przeszmerglować glancpapierem i można wystawiać na allegro "nietypowy obiektyw do fotografii otworkowej". Cena wywoławcza 100 zł. Nabywca sam sobie dokupi odpowiednią przejściówkę do swojego Z9 czy innego bezlusterkowca.
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 31-12-2022 o 20:40
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  2. #12

    Domyślnie

    W miniaturce widziałem mgławicę Koński Łeb I się w sumie zawiodłem
    Fuji

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    W miniaturce widziałem mgławicę Koński Łeb I się w sumie zawiodłem
    A dokładnie to co chcesz powiedzieć?
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    Parafrazując stare powiedzonko - nie to nieładne co nieładne, tylko co się komu nie podoba.
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Parafrazując stare powiedzonko - nie to nieładne co nieładne, tylko co się komu nie podoba.
    Ło Panie, złoto

  7. #17

    Domyślnie

    To tak, na Nowy rok bedzie i konstruktywna krytyka i pochwal na zachete.

    Karowo to nic specjalnego, sprawia wrazene izdjecia pstryknietego ottak na spacerze. Walory artystyczno-kadorwe zerowe.
    Ale to co samo szklo (no i operator ni meperujacy) robi ze swiatlem, poprzez te bliki i flary to obledna magia normalnie.

    Mega efekt, wrecz nieziemski, swiatla plywajacego na postac. szczegolnie z lewej strony. Kogo obchodzi ostrosc jak taka magia swiatla odchodzi.

    Mam naprawde wielka nadziej ze za pomoca tego szkla, pokazesz jakeis takie nazwijmy to "normalne" twoje zdjecia z modelkami. I ze umiesz panowac nad tymi efektami swietlnymi choc czesciowo
    Mogl bys dac w tytylu dopisek "oblednie zle szklo" to by od razu byl owiadomo o co chodzi.

    Panei co to za cudo?
    Powaznei pytam. Obstawia mjaksi stary manual bez powlok jeszcze. Ale konkretniej to juz nei powiem.

    Bajeczne co tu sie dzieje ze swiatlem...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #18

    Domyślnie

    Ktoś z forumowiczów mi sprzedał Helios 44-4 ( chyba) z odwróconą soczewką
    Tak to pstryk spacerowy ale efekty są obłędne. Tyle że trzeba do 5.6 przymknąc żeby mieć względnie akceptowalną ostrość

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Tak to pstryk spacerowy ale efekty są obłędne.
    Czyli sie w peni zgadzamy
    Teraz trzeba planowac sesje w odpowiednich plenerowych warunkach. Znaczy ty planuj i pokazuj

    Tak patrz i cos mi mowi, ze oprocz swiatla to ten obiekt moze fajne rzeczy z bokehem tez robic chyba...
    Ale zaswietlanie/rozswietlanie na pewno bym stawial na pierwszym miejscu.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Ktoś z forumowiczów mi sprzedał Helios 44-4 ( chyba) z odwróconą soczewką
    Tak to pstryk spacerowy ale efekty są obłędne. Tyle że trzeba do 5.6 przymknąc żeby mieć względnie akceptowalną ostrość
    To pokaż te efekty. Bo ta fota.... jak ja bym tu na forum pokazał byłaby strasznm gniotem.
    Dla mnie to jest troche szok, że fotograf z takim doświdczeniem odkrywa niuansy szkieł niedoskonałych.
    Fuji

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-04-2022, 12:22
  2. Firmware 3.10 Z6 - Nikon wyciął niektóre metadane ?
    By Ketchup in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2020, 20:26
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 16:26
  4. Niektore akku EN-EL15 do wymiany, Akcja serwisowa nikona!
    By terrago in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 22:24
  5. Foty seryjne... niektóre ciemne
    By żółto-czarny in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-08-2009, 13:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •