Close

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokaż wyniki od 151 do 159 z 159
  1. #151

    Domyślnie

    Wracając do głównego wątku, wystawy, konkursy i nagrody mogą być istotne dla tych, którzy chcą legitymować się stopniem lub tytułem w zakresie sztuki. Zgodnie z ustawą, np.: stopień doktora nadaje się osobie, która, m.in. ma w dorobku "dzieło artystyczne o istotnym znaczeniu". O istotności i znaczeniu działa decydują komisja i recenzenci, ale udokumentowanie, że dane dzieło zostało już wcześniej nagrodzone znacząco zwiększa szanse na pozytywne recenzje.
    Nie wiem, jaka jest skala tego zjawiska w Polsce i ile osób zdobywa tytuły i stopnie w dziedzinie sztuki (konkretnie sztuk plastycznych), ani jaka jest dokładna procedura.

  2. #152
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    159

    Domyślnie

    To ośrodek naukowy decyduje o przyznaniu doktoratu po serii publikacji.
    Kiedyś i z tego co poamiętam do 4 lat po uzyskaniu mgr-a. Teraz pewnie to się pozmieniało.
    W skrócie to praca, publikacja, praca i publikacja.
    O pytanie o skalę zdobywania tytułów należy się zwrócić do konkretnej uczelni, bądź ministerstwa nauki.

  3. #153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tamitu Zobacz posta
    To ośrodek naukowy decyduje o przyznaniu doktoratu po serii publikacji.
    Kiedyś i z tego co poamiętam do 4 lat po uzyskaniu mgr-a. Teraz pewnie to się pozmieniało.
    W skrócie to praca, publikacja, praca i publikacja.
    O pytanie o skalę zdobywania tytułów należy się zwrócić do konkretnej uczelni, bądź ministerstwa nauki.
    Nie pisałem o stopniach w dziedzinie nauki, tylko o stopniach i tytułach w dziedzinie sztuki.

    Jest to rozróżnione w ustawie i innym kryteriom podlegają ubiegający się o stopień naukowy i w dziedzinie sztuki. Publikacja (jedna) jest warunkiem koniecznym by stopień doktora nauk w ogóle mógł być przyznany, przy czym dosyć dokładnie jest określone co może a co nie jest uznane za publikację.
    Jednostka może modyfikować warunki przyznania stopnia pod warunkiem, że nie będą to warunki zawężające te wynikające wprost z ustawy.
    Praca (doktorska) może być klasyczną dysertacją lub komentarzem do prac opublikowanych. To ostatnie kiedyś było zarezerwowane dla habilitacji, teraz jest właściwie standardem w naukach ścisłych.
    Studia doktoranckie w dziedzinie nauki trwają 4 lata, doktorat jest otwierany w momencie złożenia pracy. Można zdobywać stopnie w sposób eksternistyczny.

    W przypadku stopnia w dziedzinie sztuki równoważne publikacji jest przynajmniej jedno dzieło o „istotnym znaczeniu”. W przeciwieństwie do nauk ścisłych, gdzie „istotność” publikacji daje się łatwo wymierzyć, a kwestią do dyskusji jest wkład w ich powstanie doktoranta(tki), tak o istotności dzieła decydują (arbitralnie) oceniający (recenzenci i tzw. komisja doktorska).

    Jakiekolwiek pytania skierowane do ministerstwa to pisanie na Berdyczów. Zresztą nie ma powodu by było inaczej, skoro zarządzający tymże ma pojęcia o nauce i edukacji podobne jak Suski o Katarzynie Wielkiej.

  4. #154
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    159

    Domyślnie

    Aż się zaśmiałem - przepraszam.
    Rób swoje, ja Ci na bank nie jestem przeszkodą.
    Nawet taki świetny aktor jakim był Emilian Kamiński..., zrersztą po co Ci blaszka order i, tytuły.
    Większość docenianych jest po wielu latach, po śmierci.
    Poczekam nawet te 10 lat. Napisz choć po sukcesie - którego akurat szczerze Tobie życzę.

  5. #155

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tamitu Zobacz posta
    Aż się zaśmiałem - przepraszam.
    Rób swoje, ja Ci na bank nie jestem przeszkodą.
    Nawet taki świetny aktor jakim był Emilian Kamiński..., zrersztą po co Ci blaszka order i, tytuły.
    Większość docenianych jest po wielu latach, po śmierci.
    Poczekam nawet te 10 lat. Napisz choć po sukcesie - którego akurat szczerze Tobie życzę.
    Niestety, nie jestem w stanie z tego bełkotu wyekstrahować żadnej logicznej myśli.

  6. #156
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    159

    Domyślnie

    No proszę, niczego nowego się nie spodziwałem.
    Delikatnie napisałem, że nic nowego nie stworzysz.

  7. #157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tamitu Zobacz posta
    No proszę, niczego nowego się nie spodziwałem.
    Delikatnie napisałem, że nic nowego nie stworzysz.
    Ejże, nie skreślaj mnie tak od razu, daj mi te 10 lat.

  8. #158
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    159

    Domyślnie

    Jutro mam wiztytę duszparsterką.
    Pisz se co tam chcesz.
    Nwm czy miałbym tyle cierpiwości (pewnie tak) co mój pra-pra dziadek, Jan Zamoyski.

  9. #159

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Podobne wątki

  1. Stowarzyszenia fotografów ślubnych
    By anja_bania in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 14:53
  2. [ Reportaż ] III Ogólnopolski Zlot Stowarzyszenia Civic Klub Polska
    By fotoMichal in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-12-2010, 23:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •