Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    Zobacz też to: https://www.youtube.com/watch?v=kqg5XinR_Dg
    Facet ląduje z baterią na 2%. A "hover test" jest bardziej wymagający niż "flight time test", poważnie. Więcej baterii zużywa utrzymywanie pozycji w tym samym miejscu niż lot w danym kierunku.
    A co do marketingu: nie uważam aby był zakłamany. Trzeba jakoś obiektywnie i powtarzalnie mierzyć czas lotu drona, więc robi się to w laboratorium bez wiatru, w celu porównania z innymi dronami zmierzonymi w takich samych warunkach.
    Wiadomo że w praktyce czas lotu jest krótszy i mocno zależy od warunków takich jak wiatr czy wysokość nad poziomem morza.
    Ale jakiś obiektywny laboratoryjny punkt odniesienia musi być tak jak to podają producenci, bo jak inaczej wyznaczyć maksymalny czas lotu porównywalny z innymi modelami, jeżeli nie w kontrolowanych warunkach?
    Moim zdaniem to jest dobry punkt odniesienia, reszta zależy od warunków i pilota.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Pierwsze słyszę o tym wymuszaniu lądowania.. to kwestia ustawień w dronie - ja wiele razy lądowałem z baterią na 8%.
    Jak to pierwszy raz słyszysz o wymuszaniu lądowania? No chyba żartujesz.
    Przecież podsyłasz film w którym autor mówi.
    "Trzydziesta minuta lotu, dwie minuty do RTH i pięć do przymusowego lądowania."
    " Trzydziesta piata minuta , dwie minuty pięćdziesiąt sekund do rozładowania baterii."
    Na ekranie aparatury widać, że dron znajduje się już w trybie RTH, bo nie podaje czasu do jego włączenia.
    Z racji tego, że na aparaturze jest wyświetlana już tylko liczba do całkowitego rozładowania baterii. I jest wyświetlana na czerwono. Sugeruje to, że dron przeszedł już w tryb automatycznego lądowania. Gdyby dron był gdzieś wysoko, natychmiast zacząłby się obniżać. A gdyby był daleko wylądowałby w przypadkowym miejscu, bo za chwile padła by mu bateria.
    Myk polega na tym że dron jest na wysokości metra, dwóch i właściciel wymusza jego unoszenie się w powietrzu.

    Tyle do tego testu. Bardzo śmiesznego poniekąd.
    I zastanawiam się, czy w ogóle oglądałeś ten film., skoro napisałeś że pierwszy raz słyszysz o wymuszeniu lądowania.


    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Zobacz też to: https://www.youtube.com/watch?v=kqg5XinR_Dg
    Facet ląduje z baterią na 2%. A "hover test" jest bardziej wymagający niż "flight time test", poważnie. Więcej baterii zużywa utrzymywanie pozycji w tym samym miejscu niż lot w danym kierunku.
    A co do marketingu: nie uważam aby był zakłamany. Trzeba jakoś obiektywnie i powtarzalnie mierzyć czas lotu drona, więc robi się to w laboratorium bez wiatru, w celu porównania z innymi dronami zmierzonymi w takich samych warunkach.
    Wiadomo że w praktyce czas lotu jest krótszy i mocno zależy od warunków takich jak wiatr czy wysokość nad poziomem morza.
    Ale jakiś obiektywny laboratoryjny punkt odniesienia musi być tak jak to podają producenci, bo jak inaczej wyznaczyć maksymalny czas lotu porównywalny z innymi modelami, jeżeli nie w kontrolowanych warunkach?
    Moim zdaniem to jest dobry punkt odniesienia, reszta zależy od warunków i pilota.
    Dalej podtrzymuję to co napisałem dwa posty powyżej.

    1. Ten dron może realnie latać około 35 minut.
    Lot w danym kierunku, nawet bez dodatkowych manewrów składa się z precyzyjnego utrzymywania pozycji i dodatkowo z przemieszczania w przestrzeni. A to wymusza większe zużycie energii, niż zawis przy nodze właściciela na dwóch metrach wysokości w bezwietrzny dzień.
    Najprościej zrób test. Najpierw powieś go w powietrzu jak autor filmu. Na plaży przy nodze. A potem pojedź na klif albo w góry. wyślij go na przepisowe 100m w górę. I zobacz który lot był dłuższy.

    Nie czepiam się standaryzacji parametrów. Bo w np. auta testuje się na hamowni, aby mieć, jak piszesz punkt odniesienia. Tylko i tak parametry z hamowni są weryfikowane parametrami z jazd testowych.
    A DJI tak nie robi.

    Masz na myśli tylko marketing DJI, jak wykazałem powyżej naciąganego do granic "nie... możliwości". Czy odnosisz się do marketingu ogólnie?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jak to pierwszy raz słyszysz o wymuszaniu lądowania? No chyba żartujesz.
    Przecież podsyłasz film w którym autor mówi.
    "Trzydziesta minuta lotu, dwie minuty do RTH i pięć do przymusowego lądowania."
    " Trzydziesta piata minuta , dwie minuty pięćdziesiąt sekund do rozładowania baterii."
    Na ekranie aparatury widać, że dron znajduje się już w trybie RTH, bo nie podaje czasu do jego włączenia.
    Z racji tego, że na aparaturze jest wyświetlana już tylko liczba do całkowitego rozładowania baterii. I jest wyświetlana na czerwono. Sugeruje to, że dron przeszedł już w tryb automatycznego lądowania. Gdyby dron był gdzieś wysoko, natychmiast zacząłby się obniżać. A gdyby był daleko wylądowałby w przypadkowym miejscu, bo za chwile padła by mu bateria.
    Myk polega na tym że dron jest na wysokości metra, dwóch i właściciel wymusza jego unoszenie się w powietrzu.

    Tyle do tego testu. Bardzo śmiesznego poniekąd.
    I zastanawiam się, czy w ogóle oglądałeś ten film., skoro napisałeś że pierwszy raz słyszysz o wymuszeniu lądowania.




    Dalej podtrzymuję to co napisałem dwa posty powyżej.

    1. Ten dron może realnie latać około 35 minut.
    Lot w danym kierunku, nawet bez dodatkowych manewrów składa się z precyzyjnego utrzymywania pozycji i dodatkowo z przemieszczania w przestrzeni. A to wymusza większe zużycie energii, niż zawis przy nodze właściciela na dwóch metrach wysokości w bezwietrzny dzień.
    Najprościej zrób test. Najpierw powieś go w powietrzu jak autor filmu. Na plaży przy nodze. A potem pojedź na klif albo w góry. wyślij go na przepisowe 100m w górę. I zobacz który lot był dłuższy.

    Nie czepiam się standaryzacji parametrów. Bo w np. auta testuje się na hamowni, aby mieć, jak piszesz punkt odniesienia. Tylko i tak parametry z hamowni są weryfikowane parametrami z jazd testowych.
    A DJI tak nie robi.

    Masz na myśli tylko marketing DJI, jak wykazałem powyżej naciąganego do granic "nie... możliwości". Czy odnosisz się do marketingu ogólnie?
    Wierz mi, film oglądałem
    Ale to "przymusowe" lądowanie można wyłączyć. Ono nie jest wymuszone. Zwyczajnie można je anulować. Automatycznie ono się tylko inicjuje i pilot ma opcję przejęcia kontroli.
    Tak samo jak automatyczne RTH, owszem, ono się włączy samo, ael pilot może je anulować, co też wielokrotnie czyniłem.
    Nie latałem nigdy Twoim dronem, więc może u Ciebie inaczej, ale tak czy owak zwyczajnie nie masz racji w tym przypadku, i zbyt uogólniasz - bo ja na moich dwóch dronach mam i miałem opcję przerwania zarówno RTH, jak i lądowania.
    Tak samo z maksymalnym czasem lotu - zwyczajnie nie masz racji, piszę to jako inżynier - zaproponuj proszę jak inaczej obiektywnie i powtarzalnie testować ten parametr?
    Maksymalny to maksymalny - w idealnych warunkach testowych.
    On nie jest wzięty z niczego, DJI podaje oficjalnie na stronie internetowej środowisko testowe: Measured with Mavic 3 flying at a constant speed of 32.4 kph in a windless environment at sea level until the battery reached 0%.
    Gdzie tu widzisz jakiś nieuczciwy marketing? Bo ja widzę co najwyżej brak zrozumienia prostej zależności, że "maksymalny możliwy czas lotu" to nie "przeciętny możliwy czas lotu". Bo ten drugi zależy i od pilota, i od warunków, i od wysokości nad poziomem morza.
    Jedno jest pewne, że jest do dobry punkt odniesienia, no i że z pewnością nie da się polecieć dronem dłużej niż DJI podaje. Można co najwyżej krócej.

    No a największa gafa to Twoje niezrozumienie hover time vs flight time.
    Każdy pilot Ci to wytłumaczy, to prosta fizyka.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Translational_lift

    https://mavicpilots.com/threads/hove...horter.131579/


    Ze strony MavicPilots

    "
    Hover time aloft vs. flying time aloft. Why is hover time shorter?
    The very short answer is translational lift. An important aerodynamic principle and entire books have been written about it. In a nutshell, when an airfoil is in forward flight it provides a slightly additional amount of lift thereby increasing efficiency. Hence slightly improved battery life in forward flight relative to a hover."

    Albo bardziej szczegółowo: nieruchomy dron w zwisie generuje turbulencje powietrza pod sobą z którymi muszą zmagać się jego śmigła. Przy locie z prędkością około 16-24 węzłów przechodzi się w lot ETL, czyli zostawia te turbulencje za sobą, i śmigła pracują już na "czystym" powietrzu.

    Jeżeli chcesz dalej z tym dyskutować, to ja wysiadam
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 21-03-2023 o 17:16
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #24

    Domyślnie

    Nigdzie nie napisałem, że RTH czy lądowania przymusowego nie można przerwać. Wręcz napisałem że operator wymusza unoszenie się drona w powietrzu. I można wyłączyć te funkcje. , tylko że można ponieść tego konsekwencje.
    Z powodu wymuszania unoszenia się drona w powietrzu "test" jest sfałszowany i niewiarygodny. Dlaczego? Bo jest przeprowadzony wbrew założeniom projektowych DJI, które zaprogramowało urządzenie tak, aby lądowało po osiągnięciu przez akumulator określonego stopnia rozładowania Panie inżynierze. Gdybyś tak robił mając drona na pakietach standardowych np. 4s a nie "inteligentnych", straciłbyś już akumulator , a może i drona.
    Nie lubię wymieniać poglądów z kimś kto, przyłapany na nieścisłości swojej wypowiedzi, udaje ze czegoś nie napisał lub powiedział.
    Wyraźnie napisałeś, że nie ma czegoś takiego jak przymusowe lądowanie zainicjowane przez drona. Cytuję "Pierwsze słyszę o tym wymuszaniu lądowania".
    Jak wykazałem, że nie jest to prawdą. Jest o tym napisane nawet w instrukcji Twojego drona. To manipulujesz i się wykręcasz, pisząc że to przecież można przerwać czy wyłączyć.... No jaja Panie
    Ja popełniłem jak to napisałeś gafę. OK . A jak nazwiesz swoje zachowanie? Granie w co?
    Wykazałeś, że nie znasz znaczenia zasad i kolejności wyświetlania parametrów lotu na aparaturze.




    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Wierz mi, film oglądałem
    I cóż z tego wynika?


    Też uważam ze temat jest wyczerpany.

  5. #25

    Domyślnie

    Słuchajcie. Pytanie z gatunku "co lepiej"
    W grę wchodzi tylko mini 2 lub mini 3 lub 3 pro (niechętnie, bo za dużo kasy) (seria mini ze względu na rozmiar, ja juz mam dość noszenia)
    Teraz tak:
    mini 2 ma słabszą matrycę i obiektywy oraz gorzej radzi sobie z wiatrem zdjęcia 12mpx
    mini 3 lepsza matryca, lepsze szkła i dostał update, że robi RAWy 48mpix (pewnie oszukane, ale zawsze ociupinę więcej detalu niż z 12
    mini 3 pro-to głównie lepsze wideo

    Czy jest coś, o czym nie wiem ?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Słuchajcie. Pytanie z gatunku "co lepiej"
    W grę wchodzi tylko mini 2 lub mini 3 lub 3 pro (niechętnie, bo za dużo kasy) (seria mini ze względu na rozmiar, ja juz mam dość noszenia)
    Teraz tak:
    mini 2 ma słabszą matrycę i obiektywy oraz gorzej radzi sobie z wiatrem zdjęcia 12mpx
    mini 3 lepsza matryca, lepsze szkła i dostał update, że robi RAWy 48mpix (pewnie oszukane, ale zawsze ociupinę więcej detalu niż z 12
    mini 3 pro-to głównie lepsze wideo

    Czy jest coś, o czym nie wiem ?
    @fafniak Najlepsza rada nie dawać dobrych rad.
    Powinieneś podjąć decyzję po samodzielnym "zapoznaniem" się z RAWami z tych latadeł.
    A nie po czyjejś subiektywnej opinii. Bo wiesz, ja lubię rude.... Ale diabli wiedzą jakie Ty masz preferencje.
    Sample z tych dronów są w sieci. Pościągaj sobie i pomęcz je według swoich preferencji. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi.

    Tak na marginesie, w tych wszystkich dronach są 12 mpxowe matryce. Tylko że w nowszych modelach matryca moze pracować w trybie Quad.
    Czyli 48mpx z 12 mpxowej matrycy. Ten tryb jest mocno wspierany przez AI i czasem bywa kłopotliwy w edycji.
    Ja osobiście nie widzę w tych "gęstych" RAWach więcej detalu, i nie uważam żeby to była lepsza matryca. Ja wiolę obrabiać te zwykłe "dwunastki".

    Mini 3 ma natomiast taka zaletę, że gimbal umożliwia robienie zdjęć w poziomie i w pionie, czego nie ma mini 2.
    Aleeeee.... w razie "centralnej" kolizji, na 90 % gimbal i kamera do wymiany.

    Całą reszta jest podobna. Takie małe fajne latadełka, do latania przy nodze "pana" w dobrą pogodę.

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli jednak czegoś nie wiedziałem, dzięki !!!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    szukam RAWów, ale znajduję tylko z mini 3 pro
    Co jest tam ciężkiego do obrabiania ?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Czyli jednak czegoś nie wiedziałem, dzięki !!!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    szukam RAWów, ale znajduję tylko z mini 3 pro
    Co jest tam ciężkiego do obrabiania ?
    @fafniak np. na dpreview są sample z wszystkich dronów DJI. Np. tu z mini 2, https://www.dpreview.com/sample-gall...ery/2417618818.
    Z LR raczej problemów nie miałem, ale w ON1 RAW działo się coś dziwnego. Nie można było ich ani dobrze odszumić , ani wyostrzyć. Mam na myśli te 48mpx.
    A C1 z kolei nie ma profili.
    Wszystko oczywiście może się zmienić po aktualizacjach.

  9. #29

    Domyślnie

    Co do wielkości, poręczności, itp. tak wyglądał mój plecak po powrocie z Islandii. Dron to Mavic 2S. Plecak jest średniej wielkości, zabrałem jako mały bagaż podręczny w Wizz. Gumki do spinania drona dokupiłem za kilkadziesiąt PLN-ów dedykowane do tego modelu, bardzo pomocna rzecz, nie plączą się śmigła.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230322_141531_m1.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	336,0 KB
ID:	71471

    Ps. Na co dzień dron podróżuje w takiej torbie, jest super (była sporo tańsza)
    https://dji-ars.pl/torba-pgytech-dji-mavic-air-2.html

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Słuchajcie. Pytanie z gatunku "co lepiej"
    W grę wchodzi tylko mini 2 lub mini 3 lub 3 pro (niechętnie, bo za dużo kasy) (seria mini ze względu na rozmiar, ja juz mam dość noszenia)
    Teraz tak:
    mini 2 ma słabszą matrycę i obiektywy oraz gorzej radzi sobie z wiatrem zdjęcia 12mpx
    mini 3 lepsza matryca, lepsze szkła i dostał update, że robi RAWy 48mpix (pewnie oszukane, ale zawsze ociupinę więcej detalu niż z 12
    mini 3 pro-to głównie lepsze wideo

    Czy jest coś, o czym nie wiem ?
    Ja bym wziął najtańszy z nich. Jak poużywasz z rok to albo:
    - będziesz widział co potrzebujesz i kupisz Ci pasujący,
    - albo zrozumiesz, że to chwilowa zajawka i szkoda kasy na to

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Drony - UAV
    By drdln in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post / autor: 05-12-2017, 21:29
  2. Drony
    By morzon in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 16:33
  3. Używanie światłomierza w ciemni.
    By Michał Jędrak in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 23:27
  4. Używanie eV i punktów ostrości
    By liściu in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 13:11
  5. [ Portret ] stary sprzet - nowy sprzet
    By mbujak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •