Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sigma 70-200 prawdopodobnie zalana

    Dzień dobry,

    W spadku po kuzynie dostałem pełnoklatkową Sigmę DC 70-200 1:2,8 D APO EX. Obiektyw działa, jest ergonomiczny i mi się podoba, ale wewnątrz na soczewkach ma jakieś wykwity i "pajączki". Co jak sadzę ma duży wpływ na jakość zdjęć. Podejrzewam, że był zalany. Czytałem, że te modele generalnie nie są szczelne i lepiej unikać pracy w deszczu. Ale dostałem to co dostałem i mogę używać tak jak jest, sprzedać tak jak jest, albo próbować naprawić. Mój post dotyczy opcji naprawy.

    Wysłałem do sigma-foto.pl zdjęcia tego co widać w środku. Odpisali, że koszt naprawy jest porównywalny z ceną nowego obiektywu. Zakładam, że wycenili wymianę soczewek na nowe i rozumiem, że taka operacja nie ma sensu finansowego. Ale zastanawiam się czy jest opcja wyczyszczenia tych soczewek. I czy polecilibyście serwis który mógłbym o to zapytać. Założyłem że demontaż, wyczyszczenie soczewek, montaż i kalibracja będzie tańsza niż wymiana soczewek na nowe, ale to założenie wcale nie musi być prawdziwe. Poza tym po czyszczeniu szlag może trafić powłoki na soczewkach. Co o tym myślicie?

    Nie załączę zdjęć obiektywu, bo właśnie padło moje stare body. Kupię nowe, to podeślę.

    Pozdrawiam,
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    Silnie zależy od tego co jest na soczewkach. Jeśli to grzyb, to pozostaje wymiana soczewek
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Część grzybów usuwa się bezśladowo.
    Spróbuj wysłać obiektyw do jakiegoś renomowanego serwisu (nie firmowego). Ewentualny koszt to wysyłka w obie strony, jeśli ocenią go jako nienaprawialny.
    Możliwe, że czyszczenie się powiedzie. Naprawiałem sporo starych, zagrzybionych obiektywów i w znacznym procencie grzyb udawało się usunąć ( jeśli nie zjadł powłok).
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Część grzybów usuwa się bezśladowo.
    Spróbuj wysłać obiektyw do jakiegoś renomowanego serwisu (nie firmowego). Ewentualny koszt to wysyłka w obie strony, jeśli ocenią go jako nienaprawialny.
    Możliwe, że czyszczenie się powiedzie. Naprawiałem sporo starych, zagrzybionych obiektywów i w znacznym procencie grzyb udawało się usunąć ( jeśli nie zjadł powłok).
    Dziękuję za rady. Andystar, skoro z sukcesem naprawiłeś kilka takich obiektywów, daj mi proszę namiar na jakiś sprawdzony serwis. Bo moje doświadczenie w temacie jest zerowe.

  5. #5

    Domyślnie

    Myślę, że najlepiej szukać najbliżej. Czyli na forum: TOP67, studio5s
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

Podobne wątki

  1. Prawdopodobnie zepsuli mi migawke
    By photoaction in forum Serwis
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 02:46
  2. prawdopodobnie problem z baterią
    By ahinsa81 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 21:13
  3. Soczewka zalana woskiem - jak oczyścić
    By cezet in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 08:35
  4. Prawdopodobnie próba wyłudzenia
    By Art Erie in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 15:24
  5. [ Krajobraz ] Zalana żwirownia.
    By wywar in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 19:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •