Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64
  1. #1

    Domyślnie Italia z lotu ptaka...

    ... albo Włochy z drona. Choć to pierwsze ładniej brzmi .

    Zdarzyło mi się raz czy drugi polecieć do Włoch z dronem, poniżej efekty. Wątek pociągnę w miarę znajdowania czasu oraz natchnienia. Zaczynam chronologicznie od marca 2022, czyli jeszcze szaro-buro. Komentarze czy pytania oczywiście mile widziane, przynajmniej nie będzie monologu (pewnie i tak będzie).

    Wszystkie zdjęcia z DJI Mavick 2S.

    1. Panorama Malcesine nad Gardą. Szeroko, więc szczegół zjadła kompresja. W tle Monte Baldo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0948-Pano_m.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	375,8 KB
ID:	68809

    ....

    2. I jeszcze jedno

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0979_m.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	668,9 KB
ID:	68810

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze bardziej mi się podoba, ale jeżeli możesz napisz trochę technikaliach bo od jakiegoś czasu myślę o kupieniu drona. Bardziej chodzi mi o możliwości prawne niż techniczne robienia zdjęć. Jak to wygląda za granicą właśnie. U nas chyba potrzebna jest licencja na loty lub jakieś pozwolenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Generalnie przepisy w EU są ujednolicone, tu masz linki oraz dyskusję
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/304469-Dron/page4

    Mam oczywiście dopełnione formalności, nigdzie nie miałem problemów. Staram się pójść zawsze gdzieś w ustronne miejsce, ale tylko żeby uniknąć prób tłumaczenia po włosku podobnych pytań o formalności

    Polecam Mavic'a 2S uzbrojonego w matrycę 1-calową. Nieduży i sporo tańszy od 3, ale to się zmienia i za miesiąc mogą być inne ceny. Im nowszy dron tym generalnie lepszy fotograficznie, jest podobnie jak z telefonami.

    Zima była słaba w poprzednim sezonie, nawet niższe góry niespecjalnie ośnieżone, jeziora na pół wyschnięte.

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0804_m.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	500,8 KB
ID:	68812

    .........

    4. Lago di Tonno... wyspa powinna być wyspą, ale wody mało.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0918_m.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	447,6 KB
ID:	68813

  4. #4

    Domyślnie

    Tiaaa Italia.... Piękne góry, piękne morze i piękne żarcie.
    Oglądając Twoje zdjęcia mam próbkę tego, jak się zachowuje matryca w agresywnym świetle. Ja na północy walczyłem generalnie z deficytem światła.
    Nie potrafię zwerbalizować, ale te matryce są dość dziwne. Najsłabszym ich punktem są mz detale w światłach. I czasem kolorystyka.
    I o ile obrabiam zdjęcia w LR, to udaje mi się to ogarnąć tak, aby nie było zbyt dużej różnicy ze zdjęciami z podstawowych sprzętów.
    Ale w C1 już tak fajnie mi nie idzie. Pewnie jeszcze trzeba 20000 tytsi zdjęć zrobić.

  5. #5

    Domyślnie

    5. Kończąc wątek marcowych plenerów dodam Castel Toblino w pobliżu jeziora Garda

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0822_m.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	234,3 KB
ID:	68830

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0817_m.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	491,9 KB
ID:	68829

    .................
    @paparapa Morza na razie nie było, żarcia z drona nie fotografowałem Reszta się zgadza. No dziwna jest obróbka, widać choćby na 5. Natomiast takiego zdjęcia jak 6 raczej nie jestem w stanie zrobić zwykłym aparatem. Po prostu miejsce jest świetne, ale temat trudny. Byłem tam kilka razy i nigdy nie udało mi się lepsze ujęcie, bo albo woda brązowa, albo jakaś niebieskawa mgiełka na górach. Może jeszcze spróbuję. Tak to wygląda z dołu, dzień wcześniej zrobiona panorama (bez sklejania)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04940_m.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	175,6 KB
ID:	68831

    Bez numeru, bo nie z góry

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Zdjęcia bardzo przyjemne.... sam latam M2P z matrycą 1 cal i widzę że M2S nie odstaje zbytnio.
    Jednak wiem na pewno że za miesiąc czy dwa na 100% kupię M3 Cine bo jednak matryca MFT robi dużą różnicę w porównaniu z 1 calową, w nadziei na mniejsze dystorsje.
    Jakiś czas temu znalazłem w sieci wideo na którym widać było jak gigantyczne dystorsje mają obiektywy DJI na matrycach 1 cal, one są co prawda korygowane programowo i w DNG niby juz tego nie widać, ale właśnie... niby. Bo później okazuje się że wszystko jest jakby trochę krzywe raz w jedną raz drugą stronę jakby ktoś tropił węża po pijaku
    Na Twoich zdjęciach też to trochę widać zwłaszcza na 2 i 1 (budynki), co w sumie w niczym nie przeszkadza ale jednak...
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  8. #8

    Domyślnie

    @dranio Dzięki za komentarz.
    @m_a_g Dystorsja moim zdaniem zależy bardziej od obiektywu niż matrycy, a te niestety w Mavic'ach są malutkie. Budynki to jest bardziej kwestia kadrowania i perspektywy, jak to w architekturze. Nie do końca korygowany "jest wąsik", widać to dobrze kiedy pojawią się na zdjęciu linie proste poziome. Na szczęście w krajobrazie widać to w ponad 90% przypadków tylko na horyzoncie, linie proste trzeba puścić ukośnie i jest ok.
    W dronach jest spory postęp obecnie, na pewno powinieneś mieć spore różnice względem 2P, choćby w oprogramowaniu i locie. Ale jeśli szukasz jakości to zabawa zaczyna się przy serii Inspire i kamerach Zenmuse z wymienną optyką. W X7 doszli już do matrycy aps-c Natomiast ja jestem zadowolony z wielkości 2S, dokupiłem dedykowane gumki, spinam śmigła i wrzucam drona do plecaka w miejsce większego obiektywu. Spokojnie mieści mi się do tzw. małego podręcznego bagażu (plecak) w tanich liniach, obok Alfy 7 z 2-3 obiektywami.

    Tymczasem nastało lato i wyjazd do Apulii

    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0063_m.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	475,3 KB
ID:	68834

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @m_a_g Dystorsja moim zdaniem zależy bardziej od obiektywu niż matrycy, a te niestety w Mavic'ach są malutkie.
    Ależ oczywiście że tak. Ale mam nadzieję że przy nowej matrycy MFT musieli przy okazji zrobić nowy obiektyw. Bo ten u mnie w M2P to niby Hasselblad, ale chyba tylko na papierze.
    No i ciekawe jest dla mnie rozwiązanie z drugą kamerą z obiektywem tele - do zdjęć może się nie nadaje, do obserwacji terenu może być ciekawie. Kręci mnie też zasięg do 15KM, aktualnie mam 5KM ale najdalej udało mi się latać na jakieś 3.5 kilometra i już sygnał się urywał.
    Co do Inspire to nie dla mnie - za duży. Bawiłem się trochę, fajny sprzęt, ale rozmiar i sposób transportu (nie składa się) wyklucza jakiekolwiek używanie poza profesjonalnym.
    Ten dron i dedykowany dla niego kufer jest większy niż to w czym przyszedł Nikkor 400mm f2.8 VR

    Zdjęcie 7 bardzo fajne, chociaż za jasne jak dla mnie, dużo białych fragmentów wyglądających prawie na przepalone (lewy górny narożnik, budynki).
    Myślę że miejscowa obróbka RAW'a bardzo by pomogła.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ...Wątek pociągnę w miarę znajdowania czasu oraz natchnienia. ...
    Czymiemy za słowo!
    A masz jakieś z lepszym niz n/w światłem?
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...mam próbkę tego, jak się zachowuje matryca w agresywnym świetle...
    Widoczki fajne, mi chyba też 5 najbardziej pasuje (kadr), ale i cienie / mglistości na górach.

    Co do zabawek, sorry za sprzętowy offtop.
    Fiśbuk mi czasem podrzuci Trains by Drone.
    Raz z ciekawości googlnąłem czym to robione.
    Dron Matrice 300 za niemal 50 tysi (tylko transporter), do kompletu na przykład zestaw kamer na gimbalu za 22 tysi.

    A! I bez numeru tez fajny widoczek, tylko to światło...
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Z lotu ptaka
    By Hittem in forum Video/film
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 19:32
  2. [ Krajobraz ] Z lotu ptaka.
    By Pablo 77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 21:20
  3. [ Krajobraz ] Z Lotu Ptaka
    By Damian.vip in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 23:49
  4. [ Krajobraz ] Z lotu ptaka
    By kulten in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-09-2009, 13:29
  5. [ Przyroda ] z lotu ptaka
    By -bob- in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •