Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64
  1. #21

    Domyślnie

    W ciszy sobie podglądam regularnie, piątka mz świetnie wychwycona
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    OnePlus i OPPO mają niby kamerki od Hasiaka. A czy to coś serio daje, czy to tylko chwyt marketingowy, jak w przypadku Zeissa na moim smarku... ¯\_(ツ)_/¯
    Na pewno lepsze samopoczucie płacącego za taki sprzęt. Moja komórka z chin nie robi gorszych zdjęć od R2S.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @paparapa Morze właśnie się pojawiło, jak widzisz
    Wiedzialem , wiedziałem że tak będzie. Ja osobiście bardziej wolę fotki z drona z udziałem morza lub jakiejś wody, niż tylko z gór.
    Ograniczenie wysokości jest ustawiane w aplikacji, jak wspomniał @m_a_g.
    Jeśli chodzi o hakowanie, to chodzi o zmianę pozycji, aby można było odpalić drona w miejscach gdzie aplikacja DJI nie pozwala na to.
    Już parę razy trafiłem na takie szpasy.

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Albo drony DJI sprzedawane w Europie są inne (nie chce mi się wierzyć) alb czegoś nie wiem, bo żadnego hakowania nie trzeba. Tak, po zakupie faktycznie jest domyślny "sufit", ale to można dowolnie zmienić z poziomu ustawień menu, gdzie z ręki wpisuje się dowolną wartość od 10 do 500m.
    Wiele razy latałem do tych 500m w górę, również w Europie.

    - - - - kolejny post - - - - - -


    Nie chcę zaśmiecać koledze @poste jego wątku więc tylko szybko w sprawie tego jednego zdania - miałeś M3C i piszesz z doświadczenia czy na podstawie info z sieci?
    Interesuje mnie to bo nie miałem jeszcze tego drona w ręku a zamierzam kupić, więc jeśli go użytkujesz to może załóż oddzielny temat i podziel się wrażeniami.
    Miałem przez krótki czas wersję clasik i testowałem.
    Ten egzemplarz niczym się nie różnił od tego wcześniejszego z kamerą tele.
    Tylko że nie sprawdzałem uaktualnień bo było mało czasu. A na pewno były,
    i na pewno to samo uaktualnienie obsługuje starego i nowszego Mavica 3.

  3. #23

    Domyślnie

    Jak dla mnie siła dronów to jest stety/niestety materiał video. Najlepiej mi się ogląda tego typu relacje A jeśli już zdjęcia to z obiektywem zwróconym pionowo ku ziemi z pewnej wysokości. Wtedy te wszystkie wzory, rzeźba terenu jawią się nieco bardzie abstrakcyjnie. Tak jak na zdjęciu nr 9.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    W EU pozmieniały się przepisy jakieś 3 lata temu i według moich informacji nie da się łatwo obejść tych limitów, po prostu je zmieniając w menu. Może to zależeć od softu. Ale nigdy nie próbowałem, po prostu zwyczajnie tego nie potrzebuję.
    Aż sprawdziłem na stronie DJI, i dostałem takie coś:

    To adjust the height limit on a DJI drone, go to the Main Controller Settings, and there you will see Max altitude. Here you can select a height limit ranging from 20 meters up to 500 meters, or 1640 feet. The default setting is 120 meters.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dji-go-4-app-063-v2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	68866

    Nie dalej jak w tego lata latałem moim dronem w Polsce, firmware mam zawsze najbardziej aktualny jak się da, i nie było problemu. Wydaje mi się więc że gdybyś chciał, to bez problemu byś mógł, ale skoro Ci nie potrzeba to wszytko jasne.

    Zdjęcie 10 bardzo fajne, miałeś pecha że żadnych chmurek nie było na niebie bo miałbyś zdjecie jak na pocztówkę czy folder reklamowy

    EDIT: Oczywiście strzałka pokazuje złe pole, miało być to na dole a nie RTH
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 29-12-2022 o 00:34
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...
    Jeśli chodzi o hakowanie, to chodzi o zmianę pozycji, aby można było odpalić drona w miejscach gdzie aplikacja DJI nie pozwala na to.
    Już parę razy trafiłem na takie szpasy.

    ...
    O to właśnie mi chodziło. Generalnie to widzę, że muszę trochę poeksperymentować

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jak dla mnie siła dronów to jest stety/niestety materiał video. Najlepiej mi się ogląda tego typu relacje A jeśli już zdjęcia to z obiektywem zwróconym pionowo ku ziemi z pewnej wysokości. Wtedy te wszystkie wzory, rzeźba terenu jawią się nieco bardzie abstrakcyjnie. Tak jak na zdjęciu nr 9.
    Dokładnie tak. Chyba ujęcia z powietrza podobają się, bo trudno o jakiś nowszy film, w którym tego nie ma Druga strona medalu jest taka, że ujęcia z góry spowszedniały. Poglądowo wrzucę surowy klipy z tego miejsca, choć widzę że YT zjada jakość
    https://youtu.be/QfMsI3AKEMg
    https://youtu.be/04diW3Hi0Ag


    @m_a_g U mnie jest trochę inne menu, ale sprawdzę z ciekawości. Co do chmurek to cierpliwości, wróciłem tam parę miesięcy później
    Ostatnio edytowane przez poste ; 29-12-2022 o 01:09

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ale nigdy nie próbowałem, po prostu zwyczajnie tego nie potrzebuję.
    Wydaje Ci się. Jeszcze tego nie potrzebujesz. Ale że to zabronione , no to wiesz....

    Ja w żadne filmy nie wchodzę... Bo bym od kompa nie odszedł.
    Ale z chęcią pooglądam filmy innych.
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 29-12-2022 o 01:39

  7. #27

    Domyślnie

    E tam, zdjęcia z drona i to nie takie szkłem w dół też są fajne, z przyjemnością oglądam moje miasto (czy tez jego okolice) pokazywane w ten sposób. Sorry za offtop.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  8. #28

    Domyślnie

    Offtopy mile widziane

    11. Aquaviva, głęboki "fiord" z krystaliczną wodą. Strasznie zimna, bo są tam jakieś źródła.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0196_m.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	668,0 KB
ID:	68872

  9. #29

    Domyślnie

    Najbardziej lubię ten śliczny kolor wody.
    Wracając do filmowania z drona.
    Nagrywałem filmiki podczas mojego wyjazdu. Ale R2S w mojej ocenie
    nadaje się do tego średnio. Mniej więcej jak Trabant do ciągnięcia przyczepy.
    Brak zmiennej przysłony bardzo utrudnia, a czasem wręcz uniemożliwia stosowanie tzw. zasady 180 stopni.
    "Protezą" pozwalającą na stosowanie jej w pewnym zakresie są filtry szare.
    Ale to jest droga przez mękę. A dobranie odpowiedniego filtra w słoneczny dzień z chmurami to szczyt niemożliwości.
    Jeśli więc ktoś chce realizować się również na niwie filmowej, to powinien spojrzeć w kierunku dronów ze zmienną przysłoną.

    Wybór nie jest zbyt duży, a i ceny zbyt przyjemnie.
    Mamy właściwie do dyspozycji DJI Mavic 3 I Autel EVO II Pro. i chyba nic więcej w zakresie powiedzmy "rozsądnych" cen.
    Ten drugi dobrze jest przetestować pod kątem obrazka.
    Nie każdemu może odpowiadać specyficzna "kolorystyka" i wyostrzenie.



  10. #30

    Domyślnie

    Dzięki za komentarz.
    Ja się nie znam na filmowaniu, więc korzystam Zauważyłem, że 4k/30 nie daje klatkowania (chyba że jest duży wiatr, to są zburzenia płynności). Filmów specjalnie nie wykorzystuję, poza tym że jak wspominałem wysyłam znajomym ten skompresowany podgląd z apki. Zwykle efekt WOW jest większy niż przy zdjęciu

    To już dawałem na forum, ale przypomnę bo port w Castro ma dla mnie pewien urok

    12.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DJI_0138_M.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	546,5 KB
ID:	68873

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Z lotu ptaka
    By Hittem in forum Video/film
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 19:32
  2. [ Krajobraz ] Z lotu ptaka.
    By Pablo 77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 21:20
  3. [ Krajobraz ] Z Lotu Ptaka
    By Damian.vip in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 23:49
  4. [ Krajobraz ] Z lotu ptaka
    By kulten in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-09-2009, 13:29
  5. [ Przyroda ] z lotu ptaka
    By -bob- in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •