Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Tytuł PPSA

  1. #1

    Domyślnie Tytuł PPSA

    Nie tak dawno chwaliłem się uzyskaniem tytułu AFIAP, dzisiaj chce się pochwalić faktem ze, drugie na świecie pod względem rangi, stowarzyszenie fotograficzne Photographic Society of America, po weryfikacji moich osiągnieć fotograficznych przyznało mi tytuł PPSA ( wcześniej otrzymałem tytuł QPSA ) .
    Jestem trzecia osoba w Polsce posiadająca taki tytuł , kilkanaście lat z aparatem przyniosło efekty.




    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 27-12-2022 o 10:53 Powód: Literówka

  2. #2

    Domyślnie

    Gratuluję i chylę czoła.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3

    Domyślnie

    Niesamowite.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    przeczytalem raz jeszcze- wyglada, ze podstawowym warunkiem jest chec uczestnictwa i karta kredytowa.
    No to @sufenta czekamy - miło będzie przeczytać, że stałeś się czwartym Polakiem z takim tytułem...


    @harb - gratulacje!!!
    Ostatnio edytowane przez August68 ; 27-12-2022 o 12:42
    Nikon FX i Olympus m4/3

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    I jeszcze raz- nie czepiam sie- po prostu z ciekawosci pytam
    @sufenta ja przeczytałem tylko raz i znalazłem ,,Zawiść jest religią przeciętniaków. Umacnia ich, łagodzi gryzące niepokoje, a wreszcie pożera duszę i pozwala usprawiedliwiać nikczemność i zazdrość do tego stopnia, iż zaczynają je uważać za cnoty, przekonani że bramy raju staną otworem tylko przed takimi jak oni - kreatury, po których zostają jedynie żałosne próby pomniejszania zasług innych.,,

  6. #6

    Domyślnie

    @harb - gratulacje, piękna sprawa
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    nie znam się ale podpowiem: https://psa-photo.org/page/mo-ropa
    tam jest z grubsza opisany proces nadawania "odznaczeń" do tego załączniki w pdf o wymaganiach i sposobie aplikacji
    Wygląda to mniej więcej tak, zacznę od tego ze poziom zdjęć konkursowych to wysoki poziom, można powiedzieć ze bdb. fotografowie z całego świata walczą o przyznanie medali, wyróżnień i dyplomów.
    Jest kilka kategorii np. OPEN COLOUR, NATURA, TRAVEL i kilka innych. Fotografie musza zdobywać akceptacje a więc wejść do finału w kategorii, i dopiero wówczas mogą zdobywać nagrody, do każdej kategorii można dodać cztery fotografie.
    Teraz ważne - procent akceptacji fotografii czyli zaakceptowania pracy do finału wynosi od 23-30%. Średnio wygląda to tak jeżeli zdjęcia są bdb. to w kategorii można zaliczyć dwie akceptacje, jeżeli słabe bywa że żadnej.

    Sędziują jurorzy z bardzo wysokimi kwalifikacjami, z reguły mający po kilka tytułów uzyskanych w Photographic Society Of America lub równolegle we FIAP, obsada sędziowska międzynarodowa z reguły 4 - 16 sędziów w konkursie. Konkursy są płatne, w zależności od ilości wybranych kategorii (koszty medali, wystawy po konkursowej, wysyłki nagród np. z Sri Lanki czy Nepalu, etc.)

    W konkursach obowiązują bardzo surowe zasady, wszelkie manipulacje typu usuwanie elementów z fotografii, wstawianie części innych fotografii, zbyt agresywna obróbka etc., są surowo karane wpisem na czerwona listę i zakazem brania udziału w konkursach.

    Żeby spełnić warunki 288 zdjęć akceptowanych w konkurach, oraz wymagana liczba tytułów, w kilku kategoriach, mnie uzyskanie tytułu PPSA zajęło około trzech lat, nieskromnie dodam ze mam dwie szuflady medali, 65% to złote medale.
    Po osiągnieciu wymaganej ilości akceptacji, plik w exelu z opisem wszystkich konkursów z wyszczególnieniem nazwy pracy, państwa, nazwy i nr konkursu, wysyła się do sprawdzenia i akceptacji dyrektora danego działu/kategorii.
    Weryfikacja trwa do dwóch tygodni. Po zatwierdzeniu otrzymuje się certyfikat z przyznana ilością gwiazdek w zależności od ilości fotografii. Następnie posiadane certyfikaty wraz z wnioskiem o konkretny tytuł wysyła się do kolejnego dyrektora działu przyznawania wyróżnień ROPA, po przyznaniu tytułu trzeba jeszcze uiścić opłatę manipulacyjna za dany tytuł, oczywiście ażeby brać udział w konkursach trzeba być członkiem Photographic Society of America, to tyle w skrócie.

    Moje osiągniecia fotograficzne znajdziecie tutaj, opisy pod pracami http://harb.pl/Wyro%C5%BCnienia%2C%2...ons/index.html

    Dziękuje bardzo za gratulacje.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 27-12-2022 o 19:07

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harb Zobacz posta
    Dziekuje bardzo za grtaulacje
    Ja też Ci gratuluję; szczerze gratuluję i zazdroszczę, że nie masz wątpliwości w sens, potrafisz tak bezkrytycznie przyjmować te medale i umiesz bawić się fotografią. Pozostań z tym. Niebieskie pigułki są dobre, nie łykaj czerwonej!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Ja też Ci gratuluję; szczerze gratuluję i zazdroszczę, że nie masz wątpliwości w sens, potrafisz tak bezkrytycznie przyjmować te medale i umiesz bawić się fotografią. Pozostań z tym. Niebieskie pigułki są dobre, nie łykaj czerwonej!
    Uśmiałem się, subtelna ironia jest bronią inteligentnych.

    W karierze fotografa jest ważne aby na początku szybko wygrać parę istotnych konkursów, a później pojąć, że szkoda na to czasu. Harbowi życzę poważnej wystawy pod swoim nazwiskiem, może albumu, zainteresowania krytyki czy marszandów itd. Ale jeśli rozwój widzi przez to stowarzyszenie to... cóż poradzisz, życzmy Mu dalszych sukcesów!

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    FIAP jakiś czas temu kojarzył mi sie bardzo poważnie, a tytuł AFIAP tym bardziej (Harb wspominał, że go ma). Czy FIAP aktualnie rozmienia się na drobne - nie wiem, nie zaprzątam tym sobie głowy i nawet tego nie będę googlał. Jakiś czas temu wszedłem na stronę naszego ZPAF, niegdyś bardzo prestiżowego. Ludzi tam przybyło, zauważyłem tam też autorów zdjęć nazwijmy to komercyjnych, czego dawniej nie było. Czy to mu umniejsza? Niektórzy tak pomyślą (nie rozstrzygam czy mają rację, nie zaprzątam tym sobie głowy). Harb, może spróbuj aplikować do ZPAF, to cie uwiarygodni.
    Jest drugie stowarzyszenie - Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Brzmi serio. Sęk w tym, że mój dobry znajomy był jakiś czas temu we władzach i zapytał czy chce zostać członkiem, to mi załatwi legitymacje, tylko mam płacić składki.
    W dzisiejszych czasach bardzo trudno o uznanie w oczach wszystkich. Przejmować się tym? Bez sensu. To niemożliwe by podobać się wszystkim. I chyba nie o to chodzi.

    Harb czyli Janek (bo nie ukrywam że się znamy) miał kila wystaw, po wystawach te zdjęcia kupowano i to bez marszandów Poważna wystawa fotografii w naszych czasach to ... jaka? W Zachęcie nie ma szans, w MoMA w NY tym bardziej ale kogo ze współczesnych (polskich) fotografów tam pokazywano?
    Nad albumem powinien pomyśleć. Tylko to kwestia bardziej tego czy się chce go finansować (albo czy da się znaleźć sponsorów) bo album może wydać każdy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-12-2022 o 01:19
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tytuł AFIAP
    By harb in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-11-2022, 12:13
  2. [ Krajobraz ] Tytuł..
    By pszetak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 17:48
  3. Tytuł piosenki
    By neos86 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:02
  4. [ Przyroda ] Tytuł do zdjęcia...
    By yozz84 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 16:56
  5. [ Portret ] Tytuł
    By ostrygad in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 19:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •