Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Przejście na pełną klatkę Nikon D750

    Witam. Posiadam Nikona D7200 + sigma 10-20 , nikkor 85 1.8 G , nikkor 70-300 4.5-5.6 ED oraz nikkora 35 1.8 G. Planuję dokupić body D750, ponieważ coraz częściej zdarza mi się robić zdjęcia uroczystości chrzciny, cywilne itp. przeważnie w słabo oświetlonych miejscach. Nie ukrywam, zawsze chciałem pełną klatkę i uważam, że powinna sobie lepiej poradzić w takich warunkach. Dodatkowo hobbistycznie robię portrety i mała GO FX oraz obrazek będzie dodatkowym atutem. Znalazłem używkę D750 niecałe 50 tys przebiegu z obiektywem nikkor 24-70mm f2.8 g ed. Moje pytanie, to czy taki zestaw na początku będzie wystarczający do tego typu sesji zdjęciowych. Budżet to około 7k. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi oraz chętnie rozważę inne opcje, które by się w tym wypadku sprawdziły. D7200 zostaje, jestem z niego mega zadowolony i w zestawie z 70-300 daje spore możliwości. Pozdrawiam !

  2. #2

    Domyślnie

    Zestaw będzie jak najbardziej w porządku, osobiście takim samym zestawem zrobiłem kiedyś chrzest dla znajomych, nie było żadnego problemu.

    Jeśli masz trochę przestrzeni na rozszerzenie budżetu, to pomyśleć możesz też o bezlustrach, np. Z5 wraz z Nikkorem Z 28-75/2.8. Sam kupiłem mnóstwo używanego sprzętu foto, i każdą jedną sztukę udało mi się później też sprzedać, ale co nowe to nowe. A D750 ostatnio mocno podrożały jeśli chodzi o używane sztuki. Z drugiej strony do ww. zestawu przydałby się jeszcze FTZ, czyli kolejny tysiąc, i robi się już 10k. A w tej cenie to już można wyrwać np. nowy Sony A7III, który mimo że starszy, to chyba trochę lepszy od Z5, wraz z Tamronem 28-75/2.8 G2. No i baza szkieł do bagnetu Sony E jest znacznie szersza niż do Nikon Z.

    Ale kończąc ten przydługawy wywód, to oczywiście D750 nadal robi zdjęcia, i o ile ta używana puszka jest pewna i nie zajechana, to będziesz zadowolony.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli ten zestaw - D750 + 24-70/2.8 - jest w bardzo dobrym stanie, to na pewno da radę na takich uroczystościach. Szkło 85/1.8 też się przyda na FF w tym celu.

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Myślę, że zdecydowana większość robiących śluby robi je na D750, albo przesiedli się na Z6 (II). Nie miej obaw, da radę pracować na tym aparacie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Zestaw będzie jak najbardziej w porządku, osobiście takim samym zestawem zrobiłem kiedyś chrzest dla znajomych, nie było żadnego problemu.

    Jeśli masz trochę przestrzeni na rozszerzenie budżetu, to pomyśleć możesz też o bezlustrach, np. Z5 wraz z Nikkorem Z 28-75/2.8. Sam kupiłem mnóstwo używanego sprzętu foto, i każdą jedną sztukę udało mi się później też sprzedać, ale co nowe to nowe. A D750 ostatnio mocno podrożały jeśli chodzi o używane sztuki. Z drugiej strony do ww. zestawu przydałby się jeszcze FTZ, czyli kolejny tysiąc, i robi się już 10k. A w tej cenie to już można wyrwać np. nowy Sony A7III, który mimo że starszy, to chyba trochę lepszy od Z5, wraz z Tamronem 28-75/2.8 G2. No i baza szkieł do bagnetu Sony E jest znacznie szersza niż do Nikon Z.

    Ale kończąc ten przydługawy wywód, to oczywiście D750 nadal robi zdjęcia, i o ile ta używana puszka jest pewna i nie zajechana, to będziesz zadowolony.
    Ten A7 już od dawna chodzi mi po głowię, tylko póki co budzet nie puszcza

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Jeżeli ten zestaw - D750 + 24-70/2.8 - jest w bardzo dobrym stanie, to na pewno da radę na takich uroczystościach. Szkło 85/1.8 też się przyda na FF w tym celu.
    Według sprzedającego wszystko tip top (przebieg body 48k). Tylko oświeciła mi się czerwona lampka, bo wydaje mi się to trochę tanio. Body 3 tys zł i nikkor też 3 tyś. Może jestem po prostu przewrażliwiony

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Na ślubie wypada mieć zapas. D7200 zostawiasz. Chcesz kupić dwa aparaty Sony czy pracować na dwóch systemach? To nie jest dobry pomysł.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    3 tysiące za D750 to dobra cena, ale nie jakaś wyjątkowa .
    Podobnie jak za 24-70/2.8.
    Najpewniej ktoś chce sprzęt sprzedać, a nie sprzedawać.
    Ale za takie pieniądze warto by już było obejrzeć zestaw osobiście. Jak dasz radę podjechać to moim zdaniem warto.
    Ewentualnie poproś o jakiś czas na "gwarancyjne przestrzelanie".
    Nikon FX i Olympus m4/3

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na ślubie wypada mieć zapas. D7200 zostawiasz. Chcesz kupić dwa aparaty Sony czy pracować na dwóch systemach? To nie jest dobry pomysł.
    Dlatego bardziej jestem skłonny zostać w systemie Nikona, zwłaszcza, że mam choćby ta 85 którą do FX też podejdzie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    3 tysiące za D750 to dobra cena, ale nie jakaś wyjątkowa .
    Podobnie jak za 24-70/2.8.
    Najpewniej ktoś chce sprzęt sprzedać, a nie sprzedawać.
    Ale za takie pieniądze warto by już było obejrzeć zestaw osobiście. Jak dasz radę podjechać to moim zdaniem warto.
    Ewentualnie poproś o jakiś czas na "gwarancyjne przestrzelanie".
    Jest około 80 km ode mnie, także jak najbardziej wolę podjechać i oglądnąć na miejscu

  9. #9

    Domyślnie

    Ten D750 jednak odpada, kręcone nim były filmy w głównej mierze. Skłaniam się do tego Z5 z 28-75 2.8 z FTZ2

  10. #10

    Domyślnie

    Z ciekawości zapytam, masz na myśli Nikkora 28-75/2.8S? FTZ do innych szkieł, tak?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Z APS-C na pełną klatkę
    By daga2006 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2020, 00:41
  2. Z APS-C na pełną klatkę
    By daga2006 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2020, 21:27
  3. Przesiadka na pełną klatkę
    By dzikus82 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 19:53
  4. 18-50 pod pełną klatkę ???
    By pateb in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 17:21
  5. szeroko pod pełna klatkę
    By Tomasz121 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •