Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jak dopasować geometrycznie dwa zdjęcia do siebie, architektura, ulice, pejzaże itp.

    Cześć. Nie mam biegłości w posługiwaniu się programami graficznymi ale podstawowe obróbki od czasu do czasu robię.
    Przerósł mnie jednak problem dopasowania do siebie 2 zdjęć które powinny geometrycznie na siebie nachodzić w sensie zbiegów perspektywicznych itp.
    Chciałem zrobić stronkę ze zdjęciami ulic sprzed lat i obecnie. Coś w stylu "dawno temu w Krakowie" . O ile sprawy informatyczne to pikuś jednak nie dźwigam samego naciągania fotek.
    Poradźcie coś ? Jak to się robi ? Funkcja w PS "kadrowanie perspektywiczne" to chyba za mało żeby naprostować idealnie dwa zdjęcia.
    Założenie oczywiście jest takie że obydwie fotki są zrobione z PRAWIE tego samego miejsca i o podobnym kącie obiektywu. Mimo wszystko wiadomo że fotki trzeba będzie lekko ponaciągać, tylko jak ?

  2. #2

    Domyślnie

    Masz Lightroom? Zakładka "transform" na początek. W PS też powinno być coś takiego.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Masz Lightroom? Zakładka "transform" na początek. W PS też powinno być coś takiego.
    Jest w PS transform ale nie wyobrażam sobie za pomocą tej funkcji dopasowania zdjęć do siebie. Męczyłem się kilka godzin i się po prostu nie da (chyba).

    Ok uściślając. Pytnie kieruję tylko do osób które już ten temat przerabiały na własnej skórze i wiedzą konkretnie jak to zrobić.

  4. #4

    Domyślnie


    Coś w tym stylu?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m72m72 Zobacz posta
    Jest w PS transform ale nie wyobrażam sobie za pomocą tej funkcji dopasowania zdjęć do siebie. Męczyłem się kilka godzin i się po prostu nie da (chyba).

    Ok uściślając. Pytnie kieruję tylko do osób które już ten temat przerabiały na własnej skórze i wiedzą konkretnie jak to zrobić.
    Photoshop: Menu Edycja - Przekształć - Zniekształć

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta

    O kurde to będzie chyba to. Używałem tej funkcji ale widzę że źle. Dzięki, będę działał.

  7. #7

    Domyślnie

    Studiując geodezję nakładaliśmy mapy rastrowe (grafikę) na wektorowe (cyfrowe, tworzone na podstawie wprowadzonych współrzędnych). Nakładanie grafiki wymagało wskazania możliwie dużej ilości "wspólnych punktów", po czym program grafikę dopasowywał. Nie znam narzędzia przeznaczonego stricte do łączenia obrazów, ale na pewno coś takiego istnieje. Robiąc to ręcznie pewnie będzie bardzo spora dłubanina, a efekt może się okazać przeciętny.

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Geometrycznie
    By RigorMortis in forum Architektura
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 16:53
  2. [ Krajobraz ] Zimowe pejzaże
    By mskowronski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 22:02
  3. [ Krajobraz ] Pejzaże polskie
    By Sławomirowski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 10:03
  4. Dopasować komputer do monitora?
    By popi in forum Komputery
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 09:09
  5. Geometrycznie
    By szarakdorsz in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 03:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •