Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD Nikon

    Witam mam problem z tym szkłem mianowicie, 3 lata przeleżał nieruszony. Teraz mi zapał wrócił więc kupiłem
    Body Nikona d7100 podłączam a tu zonk. Nie działa autofokus, działa tylko manual jaka jest przyczyna tego, wcześniej latałem na d5300, Doda iż mam sigme 17-50 i działa dobrze

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez song Zobacz posta
    Witam mam problem z tym szkłem mianowicie, 3 lata przeleżał nieruszony. Teraz mi zapał wrócił więc kupiłem
    Body Nikona d7100 podłączam a tu zonk. Nie działa autofokus, działa tylko manual jaka jest przyczyna tego, wcześniej latałem na d5300, Doda iż mam sigme 17-50 i działa dobrze
    Sprawdź wersję oprogramowania w aparacie. Miałem kiedyś starą sigmę 70-200 i po aktualizacji oprogramowania D800 do najnowszego przestała działać. Przywrócenie starego firmware ożywiło autofocus obiektywu. Z tamronem 35 mm f1.4 było odwrotnie. Kaprysił na starym oprogramowaniu i wymagał najnowszego firmware. Jeśli z obiektywem nic się nie działo to tu bym szukał przyczyny.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheepi Zobacz posta
    Sprawdź wersję oprogramowania w aparacie. Miałem kiedyś starą sigmę 70-200 i po aktualizacji oprogramowania D800 do najnowszego przestała działać. Przywrócenie starego firmware ożywiło autofocus obiektywu. Z tamronem 35 mm f1.4 było odwrotnie. Kaprysił na starym oprogramowaniu i wymagał najnowszego firmware. Jeśli z obiektywem nic się nie działo to tu bym szukał przyczyny.
    Niestety nie pomogło była starsza wersja 1.0.3 zaktualizowałem do 1.0.5 "najnowsza"

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę, te tamrony miały padakę silniczkową. Komuś nawet zdążyli silnik 2x na gwarancji wymieniać.
    Zostaje serwis, obawiam się. ¯\_(ツ)_/¯
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też miałem problem z T.
    Pierścień silnika , czy coś takiego się zaciera. Raczej bez sewrisu się nie obędzie.
    Tamrony muszą cały czas być pod parą.

  6. #6

    Domyślnie

    Polecacie jakiś serwis który zrobi wycenę i się tego podejmie ?

  7. #7
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzisiaj przetestowałem w dzień i powiem tak, coś innego zaczęło się dziać, silnik zaczął coś ruszać ale tylko od czasu do czasu muszę mu pomagać ręcznie.
    Ostatnio edytowane przez song ; 23-12-2022 o 11:33

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez song Zobacz posta
    Dzisiaj przetestowałem w dzień i powiem tak, coś innego zaczęło się dziać, silnik zaczął coś ruszać ale tylko od czasu do czasu muszę mu pomagać ręcznie.
    Podepnij pod inne body żeby się upewnić, że to obiektyw jest winny. Jeśli chodzi o serwis to studio5s zna się na rzeczy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez song Zobacz posta
    Dzisiaj przetestowałem w dzień i powiem tak, coś innego zaczęło się dziać, silnik zaczął coś ruszać ale tylko od czasu do czasu muszę mu pomagać ręcznie.

    To właśnie jest to. Coś wewnątrz zatrzymuje pierścień silnika , trze i AF nie działa. Jak pisałem service.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2021, 14:15
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2018, 13:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •