Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    ...Od dziecka mam niekończącą się rozkminkę, czemu oni na samym początku nie wsiedli na smoka i nie zrzucili tego pierścienia z góry...
    Tak pożądana logika - nie dysponowali smokiem.
    Pomijam fakt, iż ważna jest podróż nie cel.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    PS. Metro 2033 Głuchowskiego to nie tylko trzy książki samego Głuchowskiego. To uniwersum składające się z bodajże ponad setki utworów różnych autorów, w tym Polaków. Niestety nie wszystko jest przetłumaczone na język polski, ale nawet tego przetłumaczonego jest dość trochę.
    Wiem, nawet chyba 130. Ale to tym bardziej mnie nie zachęca. Bo skoro z trzech tomów Głuchowskiego tylko 1 jest przyzwoity (i to po dokonaniu czytelniczych, autorskich, przeskoków). Drugi jakoś wymęczyłem, trzeci porzuciłem w trakcie. Jest nieprzeczytywalna ilość kapitalnej literatury (nie tylko pięknej) ale na przykład popularnonaukowej i jeśli coś nie rokuje dobrze to szkoda tracić na to czas. A taki pomysł to wygląda na ruch marketingowy i przeniesienie serialowej polityki Netflixa na grunt literatury. Ale ja nie cierpię seriali z kontynuacją, jeszcze 5 odcinków strawię, ale to maks. Jeśli coś z tych 130 powieści naprawdę nadaje się do czytania to napisz, sam nie spróbuję odsiewać ziarna od (dominujących) plew.

  3. #13

    Domyślnie

    Z całego serca polecam "Limes inferior" Zajdla. Przeczytałem ją po raz kolejny po prawie 40 latach. Jakże ona jest aktualna...
    Na przełomie 78/82 napisał powieść która właściwie opisuje świat w który powoli wkraczamy.
    Z jego wszystkimi negatywnymi skutkami.

    Oraz szalenie ciekawą(dla fanów fantastyki) rozmowę :
    https://vod.tvp.pl/programy,88/sady-...YKB5xF0N4anHgo

  4. #14

    Domyślnie

    W tych opowiadaniach jest bardzo dużo dialogów. Trochę to męczące po jakims czasie. Dialogi znów nie są zróżnicowane zależnie od osoby, każda mówi tym samym językiem jakby.
    Do reportażu czyli zabawy to całkiem zgrabnie pisane.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Tak pożądana logika - nie dysponowali smokiem.
    Pomijam fakt, iż ważna jest podróż nie cel.
    Przepraszam, nie chciałem nikogo urazić, a szczególnie smoka

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    W tych opowiadaniach jest bardzo dużo dialogów. Trochę to męczące po jakims czasie. Dialogi znów nie są zróżnicowane zależnie od osoby, każda mówi tym samym językiem jakby.
    Do reportażu czyli zabawy to całkiem zgrabnie pisane.
    Pełnoprawne dialogi będą później - o ile będą. Ale rozumiem o co Ci chodzi. Starałem się poprawić: KWESTIA WYBORU, poprawione dialogi

  6. #16

    Domyślnie

    Zabawa we wspólne pisanie opowiadania na fejsie nie wypaliła, więc nie będę ciągnął tego w takiej formie. Pisać nie przestanę, bo daje mi to dziwną, niezrozumiałą satysfakcję - przynajmniej na razie. Z kronikarskiego obwiązku wkleję tylko link do całości na stronie WWW; jeśli ktoś pamięta co bylo wcześniej i będzie miał ochotę na więcej, bez trudu znajdzie kontynuację - trochę wyżej od rzymskiej III. Nie będę też już wrzucał tutaj postów z dalszymi częściami, jeśli ktoś byłby ciekaw dalszej części będą w poniższym linku. Dzięki za chwilę ciekawej dyskusji.

    Aha - Oczywiście wszelkie podobieństwo postaci z najnowszej części do realnych osób jest zupełnie przypadkowa. To tylko archetypy krzyczące w mojej głowie. Gdyby ktoś się jednak miał obrazić, to bardzo, bardzo przepraszam.


    KWESTIA WYBORU

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Czy Nikon stanie się "Minoltą" czy "Kodakiem" 2-giej dekady XXI wieku?
    By conio in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 256
    Ostatni post / autor: 16-11-2017, 20:07
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  3. [ Pozostałe ] Kwestia wyboru
    By pardwadwa in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 02:18
  4. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  5. [ Reportaż ] Rekonstrukcja historyczna "WRZESIEŃ 1939 NA ŻYWIECCZYŹNIE" Obrona fortu "WĘDROWIEC"
    By kd78 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •