Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Ochronne filtry - natywne?

    Czy ktoś z Was stosował może filtry ochronne tej samej marki co obiektyw? Chodzi mi o Nikona NC oraz Sigma Protector? Jak mają się one do filtrów Hoya, Marumi, B+W?? Te od Nikona i Sigmy są znacznie droższe niż podobne innych marek, albo co najmniej w cenie najdroższych markowych filtrów.

    Oczywiście chodzi mi o maksymalną przepuszczalność światła i zerowy zafarb, jako że interesuje mnie tylko funkcja ochronna tych filtrów. Te natywne powinny być najbardziej optymalne do danego producenta obiektywu, ale nie mam jeszcze wiedzy. Do tej pory jako ochronne filtry wszędzie stosowałem Hoyę UV.

    Podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami. Czy warto trzymać się filtrów ochronnych tej samej marki co obiektyw?
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 21-12-2022 o 23:21
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  2. #2

    Domyślnie

    Nigdy nie próbowałem. Kupuję ochronne filtry Hoya. Miałem też Marumi. Nie byłem w stanie stwierdzić jakiejkolwiek różnicy. Prawdę mówiąc, między fotką z filtrem, czy bez, też nie umiem. Stosuję filtry, ze względu na plenerowe warunki i fakt, że aparat mam często przypięty do uchwytu PD na plecaku, więc łatwo o jakieś, przypadkowe zadrapanie. Jak mam czas i możliwości, to fotografując ze statywu w ogóle odkręcam. Szczególnie pod słońce, bo obawiam się dodatkowych flar, czy blików. Może się mylę, ale nie sądzę aby w użytkowych warunkach dało się wychwycić różnicę między markowymi filtrami ochronnymi.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  3. #3

    Domyślnie

    Sam wyciągnij wnioski czy warto:
    https://www.lensrentals.com/blog/201...on-the-market/
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #4

    Domyślnie

    Tego twojego artykułu nie widziałem, ale czytałem różne inne testy. Jedno jest pewne, że Nikon ma jedne z najbardziej przepuszczalnych filtrów 99.8% o czym sami piszą, a ten test to potwierdza. Natomiast nie znalazłem porównania z filtrami Sigmy.
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  5. #5

    Domyślnie

    Ja myślę że do "best ever" lensów nikona to "best ever" filtry nikona są niezbędne

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Ja myślę że do "best ever" lensów nikona to "best ever" filtry nikona są niezbędne
    Jak taki jesteś cwaniaczek, to może mi powiesz jakie filtry mam kupić do moich best ever Sigm Art 85 i 105?
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  7. #7

    Domyślnie

    UVki? Żadne.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Sigma 105 kosztuje 6590,00 a filtr Sigma do niego 1290,00
    Gdzie tu jest sens finansowy i na dodatek trzeba męczyć się z myślą, że zdjęcia będą gorsze.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  9. #9

    Domyślnie

    Nie... tyle to kosztuje ich filtr ceramiczny. SIGMA Protector 105 kosztuje ok. 125 EUR. A Sigmę 105 Art kupiłem za 997 EUR.
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 23-12-2022 o 01:12
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  10. #10

    Domyślnie

    Po prostu kup coś firmy HOYA. MARUMI itp. z "wyższej średniej" półki
    Brandzlowanie się UVkami jest bez sensu. Jak będzie ci zależało na TOP jakosci - zdejmiesz filtr

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] Jakie jest natywne ISO dla X-T3?
    By NimnuL in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-07-2021, 09:35
  2. Natywne ISO w D810 a D750
    By easy lee in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 21:43
  3. Filtry ochronne
    By mils in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 10:45
  4. filtry ochronne- używać czy nie używać?
    By avatarr in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 13:51
  5. Natywne (czyli jakie?) ustawienie monitora
    By stomate in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 16:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •