Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Po prostu kup coś firmy HOYA. MARUMI itp. z "wyższej średniej" półki
    Brandzlowanie się UVkami jest bez sensu. Jak będzie ci zależało na TOP jakości - zdejmiesz filtr
    Też mi się tak wydaje. Filtr ma mi dać pewne poczucie bezpieczeństwa. Widząc, przy czyszczeniu jakieś niewielkie ryski, cieszę się, że go mam, bo być może ryski te znajdowałyby się na soczewce. Z drugiej strony, nie chciałbym aby filtr kosztował tyle co obiektyw. Podtrzymuję tezę, że nie jestem w stanie znaleźć różnicy między moimi filtrami, a także ich obecnością, bądź ich brakiem na obiektywie.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  2. #12

    Domyślnie

    Ja robie bardzo często pod słońce - wtedy jest różnica

  3. #13

    Domyślnie

    Wiadomo, że filtry to zło konieczne. Dlatego jak kupować filtr, to najlepszy w rozsądnej cenie. Stąd wspomniałem o filtrach Nikona. Nie kosztują majątku a są chyba najlepsze optycznie.

    U mnie większość zdjęć w studio, więc chodzi mi o zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami przy wahlowaniu szkłami. Natomiast nie widzę sensu w odkręcaniu filtra za każdym razem. Po to jest filtr aby na stałe chronił przed uszkodzeniami, ale nie psuł obrazka. Ot co...
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    ...filtry ochronne...
    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    ...U mnie większość zdjęć w studio, więc chodzi mi o zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami przy wahlowaniu szkłami...
    Już wiem, co mi tu nie pasuje.
    Proponuję używać takich zabezpieczeń, przydatne także podczas przechowywania lub transportu obiektywu, nie tylko podczas wachlowania.



    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Ja myślę że do "best ever" lensów nikona to "best ever" filtry nikona są niezbędne
    Trzy razy się zbierałem by napisać to samo, ale trzy razy gryzłem się w język.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #15

    Domyślnie

    Tak też właśnie w końcu zrobię i do moich Nikkorów użyję filtrów Nikon NC O filtrach Sigmy jest znacznie mniej informacji, a te ich topowe filtry ceramiczne drogie.
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  6. #16

    Domyślnie

    Tylko taka mała prośba. Jak już zaczniesz łapać flary czy duszki, nie panikuj i nie zakładaj nowego tematu, tylko od razu filtry wyciep.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    W studio przy świetle z softboxów raczej na to mała szansa Poza tym - coś ty - przecież topowe filtry nie łapią żadnych flar i duszków
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    U mnie większość zdjęć w studio, więc chodzi mi o zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami przy wahlowaniu szkłami. Natomiast nie widzę sensu w odkręcaniu filtra za każdym razem. Po to jest filtr aby na stałe chronił przed uszkodzeniami, ale nie psuł obrazka. Ot co...
    Nie rozumiem, na czym polega to wachlowanie szkłami w studiu. Rzucasz nimi ze złości w statywy? Rozzłoszczone modelki rzucają w Ciebie butami? W takim razie żaden filtr nie zabezpieczy przed uszkodzeniem - tu potrzebna jest dobra polisa. Natomiast filtry, które mogą się czasem przydać poza studiem, to przede wszystkim polaryzacyjny oraz kilka ND i połówkowych - o różnych gęstościach. UV to może do ochrony przed agresywnymi dzięciołami albo do zdjęć w górnych partiach Tatr - jeśli jakimś cudem zauważysz zaniebieszczenie oddalonych obiektów. Co może się zdarzyć, gdybyś fotografował na filmie.
    Na dłuższą metę najlepiej się sprawdzają filtry prostokątne. Wystarczy ich niewiele, powiedzmy 5-8 (polaryzacyjny oraz ND jednolite i połówkowe o różnych gęstościach) i masz "ogarnięte" wszystkie obiektywy "best ever". A czy np. filtry Lee są warte ceny (moim zdaniem są - jeśli ktoś faktycznie potrzebuje filtrów), to pytanie na kolejny wątek z serii "best ever".
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 23-12-2022 o 16:02
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  9. #19

    Domyślnie

    tylko że Lee nie robi filtrów ochronnych
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    chodzi mi o zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami przy wahlowaniu szkłami. Natomiast nie widzę sensu w odkręcaniu filtra za każdym razem. Po to jest filtr aby na stałe chronił przed uszkodzeniami, ale nie psuł obrazka. Ot co...
    Nie zauważysz różnicy pomiędzy topowym szkłem UV a szkłem z "górnej średniej półki", tym bardziej w studio
    W studio używanie UV to idiotyzm - dekielki wystarczą

    Dla mnie te 3 twoje tematy to czysty troling albo przejaw nerwicy natręctw. Taki pseudo perfekcjonizm

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] Jakie jest natywne ISO dla X-T3?
    By NimnuL in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-07-2021, 09:35
  2. Natywne ISO w D810 a D750
    By easy lee in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 21:43
  3. Filtry ochronne
    By mils in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 10:45
  4. filtry ochronne- używać czy nie używać?
    By avatarr in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 13:51
  5. Natywne (czyli jakie?) ustawienie monitora
    By stomate in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 16:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •