Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ciekawe czy inni będą mieli podobne zdanie
    wczoraj przysiadłem i mam podobne zdanie, trochę się namęczyłem, co z tego wyjdzie, nie wiem, jeszcze dziś popatrzę na to świeżym okiem, a może nawet 4 i będę wysyłał
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    A to zupełnie inna sprawa, mi się efekt bardzo podoba xD
    Te zetki nie są takie zle jednak xD
    wczoraj nabyłem drogą kupna nikona d90 , też nie jest taki zły
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Muszę prazyznać, że namachałem się z tym RAWkiem.
    Ale kurcze... na prawde warto było
    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    A to zupełnie inna sprawa, mi się efekt bardzo podoba xD
    Te zetki nie są takie zle jednak xD
    Bo to całkiem fajna puszka. Owszem ma swoje słabsze strony, ale ma zdecydowanie więcej zalet. Mam porównanie na bieżąco do starszych luster D610 czy D500 i w normalny słoneczny dzień wielkiej różnicy nie ma.
    Lepsza strona tej puszki daje o sobie znać gdy zaczyna się deficyt światłą. Daje to naprawdę duże możliwości w edycji. Ja jestem szczególnie zadowolony bo dźwigam mniej o 2 kg. Statyw pozostaje w aucie i czeka na wybitnie trudne sceny.
    Jeszcze fajniejszy jest Z7. Szumy ciut większe, ale obrazek na monitorze 4K.... Powrót do rozdzielczości forumowej bardzo boli.

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Zastanawiam się jeszcze. Wczoraj przysiadłem i jeszcze sobie oglądam, od czasu, do czasu.
    Ty znasz ten sensor, więc wiesz że można poprawki robić w nieskończoność. Tylko trzeba wiedzieć kiedy się zatrzymać! To właśnie jedno z przekleństw tej puszki.

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    wczoraj przysiadłem i mam podobne zdanie, trochę się namęczyłem, co z tego wyjdzie, nie wiem, jeszcze dziś popatrzę na to świeżym okiem, a może nawet 4 i będę wysyłał
    Masz czas, nie spiesz się. Najważniejsze cieszyć się z efektów.

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    wczoraj nabyłem drogą kupna nikona d90 , też nie jest taki zły
    A co będziesz nim robił?
    Mój D300, bo to chyba wersja pro tego konceptu.
    Więc jak biorę go do ręki z jakimś zacniejszym szkłem pokroju T15-30, chce mi wyrwać rękę ze stawu barkowego.


    Fajnie że RAWek dał odrobinę zadowolenia.
    Tych co się jeszcze nie zdecydowali, gorąco zachęcam do zmierzenia się z tym obrazkiem z Zaanse Schans.


    Obawy tych których wystraszyła ciemnica na fotce i odpuścili, może przekona poniższy obrazek, że diabeł nie jest wcale taki straszny i warto spróbować.
    Matryca z Z6 jest litościwa i chętną do współpracy.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_BEN_22_Z6_00459-30.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	645,6 KB
ID:	68689

    Oczywiście wrzucam to w formie żartu, tak dla podtrzymania razgaworu. Aby palce kierownika mogły trochę odpocząć od pisania. Przynajmniej tu.

  4. #34

    Domyślnie

    Więc jak biorę go do ręki z jakimś zacniejszym szkłem pokroju T15-30, chce mi wyrwać rękę ze stawu barkowego. - jestem wychowany na F4s, wszystko co później to lekkie zabawki , a D90 to spacerowa puszka dziś za "grosze", pamiątkę z wyjazdu zawsze zrobi
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ty znasz ten sensor, więc wiesz że można poprawki robić w nieskończoność. Tylko trzeba wiedzieć kiedy się zatrzymać! To właśnie jedno z przekleństw tej puszki. :mrgreen
    Sensor znam, natomiast fotka trochę trudna. Niby banalny widoczek ale mocno niedoświetlony, co wygenerowało spory szum. Zastanawiam się też nad kadrowaniem. Mam już jakąś obróbkę gotową, tylko popatrzę na nią jeszcze ze dwa razy, zanim wrzucę. Często działam impulsywnie i chcę zdjęcie szybko wrzucić (głównie dotyczy to mojej strony na fb), a potem łapię się na tym, że nie dopatrzyłem jakiejś plamki na matrycy, czy ogólnie coś tam mi przeszkadza. ostatnio staram się walczyć z silnym pragnieniem pokazania swoich prac natychmiast, bo oglądając na drugi dzień widzę je trochę inaczej
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #36

    Domyślnie

    Ja już z tego wyrosłem, choć to w sumie zależy od dnia i tego co na zdjęciu, jak jest fajny plener, to również Kmicic mi się włącza

    Zazwyczaj jednak po powrocie, powiedzmy kilka dni później, wprowadzam lepsze poprawki niż na gorąco... albo tak mi się tylko wydaje.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Ja już z tego wyrosłem, choć to w sumie zależy od dnia i tego co na zdjęciu, jak jest fajny plener, to również Kmicic mi się włącza

    Zazwyczaj jednak po powrocie, powiedzmy kilka dni później, wprowadzam lepsze poprawki niż na gorąco... albo tak mi się tylko wydaje.
    Staram się, ale "cierpliwy" nie mam na żadne imię...
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Więc jak biorę go do ręki z jakimś zacniejszym szkłem pokroju T15-30, chce mi wyrwać rękę ze stawu barkowego. - jestem wychowany na F4s, wszystko co później to lekkie zabawki , a D90 to spacerowa puszka dziś za "grosze", pamiątkę z wyjazdu zawsze zrobi
    F4 to zacny sprzęt, ale D300 waży tylko 200 gramów mniej. Z powyższym tamronem to 2kg. Po całym dniu z takim klockiem w ręku.....
    A D90 waży kolejne 200 gramów mniej. To że kiedyś chciało mi się po Taterkach targać Practrikę BC1 plus kilka szkieł wraz z moim ulubionym Pentaconem 300/4. Nie znaczy że zrobiłbym to teraz .
    Jestem teraz o wiele bardziej wygodny ... i delikatny.

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Sensor znam, natomiast fotka trochę trudna. Niby banalny widoczek ale mocno niedoświetlony, co wygenerowało spory szum. Zastanawiam się też nad kadrowaniem. Mam już jakąś obróbkę gotową, tylko popatrzę na nią jeszcze ze dwa razy, zanim wrzucę. Często działam impulsywnie i chcę zdjęcie szybko wrzucić (głównie dotyczy to mojej strony na fb), a potem łapię się na tym, że nie dopatrzyłem jakiejś plamki na matrycy, czy ogólnie coś tam mi przeszkadza. ostatnio staram się walczyć z silnym pragnieniem pokazania swoich prac natychmiast, bo oglądając na drugi dzień widzę je trochę inaczej
    Nie chciałem zaproponować łatwej fotki.
    Zdjęcie jest naświetlone na światła. Więc ten istotny element zdjęcia nie został zdegradowany zbyt pochopną ekspozycją. Problemem jest odpowiednie "odtworzenie" całej reszty, aby pozostawić choć odrobinę klimatu i naturalności. Łatwe to nie jest, ale to są RAWki.
    To nie są duże szumy. Szumy to są w tym co wyprodukował MFT. Gdybym podesłał to zdjęcie do konkursu, to zapewne zostałbym na odległość, czyli po nowemu zdalnie zlinczowany. Z7 "szumowo " w takich warunkach jest słabszy od Z6. Z tego powodu zdecydowałem się na fotę z Z6.

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Ja już z tego wyrosłem, choć to w sumie zależy od dnia i tego co na zdjęciu, jak jest fajny plener, to również Kmicic mi się włącza

    Zazwyczaj jednak po powrocie, powiedzmy kilka dni później, wprowadzam lepsze poprawki niż na gorąco... albo tak mi się tylko wydaje.
    Bo to stara prawda jak świat, że gorąca głowa nie służy dobremu działaniu.
    Cieszy mnie że nie tylko ja cierpię na tą przypadłość szalonego umysłu.
    Fotka musi swoje odleżeć, a i na raz też nie da się jej fajnie zrobić.

  9. #39

    Domyślnie

    Dobry wieczór, na skrzynce mamy aktualnie siedem prac
    Zapraszam
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #40

    Domyślnie

    Powinno coś przyrosnąć. Obywatelski obowiązek spełniony
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki 28/2022
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 11-12-2022, 23:14
  2. Zabawa w RAWki 20/2022
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-09-2022, 22:32
  3. Zabawa w RAWki 19/2022
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-08-2022, 22:10
  4. Zabawa w RAWki 18/2022
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 18-08-2022, 21:36
  5. Zabawa w RAWki 5/2022
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 03-03-2022, 22:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •