Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    firma Quadralite z nieznanych mi powodów sprzedaje je w innym opakowaniu i pod inną nazwą. Takie mnożenie bytów... Bo nawet internetowe sklepy Godox.eu i Quadralite.pl mają ten sam fizyczny adres (w Krakowie przy ul. Bonarka 11, koło Matecznego).
    Oj, to proste. Quadralite (a wcześniej Quantuum czy Genesis Gear - tak tak. GG też sprzedawało lampy godoxa; nieprodukowane już 180 i 360non-TTL) jest na PL rynku już długo. Widać mieli jakąś umowę z Godoxem na taką sprzedaż. W UK godoxy idą pod nazwą Flashpoint eVolve, czy jakoś tak.
    Oficjalnie Godox na rynku PL jest, bo ja wiem, dwa lata?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    W UK godoxy idą pod nazwą Flashpoint eVolve, czy jakoś tak.
    Amerykańska Adorama też sprzedaje Godoxy pod marką Flashpoint. A w Wielkiej Brytanii godoxy można też kupić jako PIXPRO czy jakoś tak. Pewna część Neewerów to też Godoxy - ale nie wszystkie. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że wystarczy zamówić u Godoxa partię co najmniej 1000 sztuk, a obrandują ją tak, jak sobie klient zażyczy. Choćby "Grzegorz Brzęczyszczykiewicz Fotohandel". Przy czym pan Brzęczyszczykiewicz równie dobrze może sprzedawać pod swoją marką produkty innych producentów - tak właśnie robi Neewer czy Quadralite. Dobrze, że przynajmniej producenci aparatów nie dopuszczają rebrandingu, bo wtedy pod marką np. Quadralite sprzedawane byłyby Nikony, Canony, Sony itd. Wtedy pod nazwą Quadralite Ź9 Pro mógłby się kryć np. Canon EOS M50, a pod nazwą Quadralite ML +++ - powiedzmy Nikon Z50.
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  3. #13

    Domyślnie

    Otóż to. Hm, ciekawe ile sztuk trzeba by było zamówić, żeby móc własne logo walnąć? ?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Otóż to. Hm, ciekawe ile sztuk trzeba by było zamówić, żeby móc własne logo walnąć? ?
    Zamówmy tysiąc, dla forumowiczów, a logo nikoniarze.pl

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    .. Dobrze, że przynajmniej producenci aparatów nie dopuszczają rebrandingu, bo wtedy pod marką np. Quadralite sprzedawane byłyby Nikony, Canony, Sony itd. .
    Kiedyś dopuszczali, za analoga. Przykładowo Revue, to była marka aparatów dużej sieci Foto-Quelle w RFN, a były to aparaty robione dla nich przez przez Cosinę, Konice i parę innych firm.
    Jest i odwrotna sytuacja, bardziej i mniej znani producenci robią/robili coś dla innych marek, pod ich nazwą. Nikon robił średnioformatowe obiektywy dla Zenza Bronica. Przypadków takich jest sporo.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Quadralite / Godox 36 - wymiary pyszczka
    By JacekCz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2022, 21:11
  2. Zarządzanie lampami Quadralite/Godox z menu aparatu
    By the_watcher in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2019, 19:29
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2018, 21:43
  4. Quadralite - Stroboss 60 (Godox TT685) vs YONGNUO 685
    By Niewin in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 11:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •