Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Quadralite i Godox - wyzwalanie

    Witam,

    od długiego czasu używam 4szt. Stroboss 60N + Navigator X oraz Navigator X Plus. Ogólnie chciałbym się pobawić trochę w foto studyjną i jakąś lampą 200Ws - 300Ws na start. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy posiadając w/w "nawigatory" będę w stanie wyzwolić nimi lampy studyjne Godoxa? Tzn. nie tylko wyzwolić, ale i sterować ustawieniami. Mam też 4szt. YN 560 III razem z RF 603 II N i jak wyczytałem wyzwolę lampy studyjne, ale tylko wyzwolę (jak podłączę 3,5mm JACK).

    Jeśli ktoś może mi doradzić też, czy Godox GEMINI GS200II będzie lepsza (solidniejsza) od Quadralite UP! X 200? Ta druga ma słabe opinie pod tym kątem.

    Z góry dzięki za poświęcony czas na odpowiedź.
    Trochę puszek i szkiełek

  2. #2

    Domyślnie

    Najogólniej lampy Quadralite to lampy Godoxa. Z drugiej strony, Godox odświeża je co jakiś czas, czego nie robi Quadralite. A Gemini w wersji od Q, to Move X, więc półka wyżej, niż Up!.
    Może bierz Godoxa? Mają teraz sklep w PL, więc nie trzeba z Chin ściągać i jest normalna gwarancja.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    @OjTam Właśnie chciałbym to zgrać i gdzieś czytałem też, że Goox to Quadralite w Polsce. Tylko jak jest z tym wyzwalaniem? Może jest jakaś blokada w Godox, czy coś, abym musiał kupować kolejny Navigator? Dzięki za wyjaśnienie odnośnie Gemini. Jakby się dało moimi navogatorami wyzwalać i ustawiać moje Strobossy i np. taką Gemini, byłoby świetnie

    P.S. Nie uściśliłem - jeden z navigatorów to ten:

    https://www.quadralite.pl/navigator-...tor-x-nadajnik

    Drugi to po prostu z dopiskiem PLUS.
    Ostatnio edytowane przez Carolco ; 12-12-2022 o 16:15
    Trochę puszek i szkiełek

  4. #4

    Domyślnie

    Da się. Ja w swoim Quadralite Navigator X2 mam soft ze strony Godoxa ściągnięty, aktualizowany przez aplikację Godoxa. W Strobosie 60N zresztą też.

    Wcześniej linki z Quadralite do aktualizacji softu i tak na stronę Godoxa prowadziły. Teraz zmienili, z tego co widzę.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Sprzęt Godox bywa rebrandowany na świecie pod różnymi nazwami. W Polsce pod nazwą Quadralite (przy czym Godox w Polsce jest sprzedawany również pod oryginalną nazwą). Ale firma Quadralite sprzedaje (albo przynajmniej sprzedawała) pod tą nazwą także sprzęt innych producentów.
    Ja mam wyzwalacz taki jak na obrazku z Twojego linka, ale nazywa się Godox X2T. Steruję nim kilkoma lampami studyjnymi i reporterskimi Godoxa, Quadralite (w oryginale Godoxa) i Metza (w ostatnim przypadku za pomocą kompatybilnego odbiornika Godox X1R). A fleszem Quadralite V1 z wbudowanym nadajnikiem radiowym mogę sterować tymi samymi lampami, w tym Godoxa. Natomiast systemy sterowania Godox/Quadralite i np. Yongnuo nie są kompatybilne - to konkurencja.
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 12-12-2022 o 17:38
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Ale firma Quadralite sprzedaje (albo przynajmniej sprzedawała) pod tą nazwą także sprzęt innych producentów.
    Dalej tak jest. Część modyfikatorów i lamp LEDowych to nie są Godoxy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Ups, namieszałem, bo i Quadralite trochę miesza z nazwami. Odpowiednikiem Godoxa X2T jest Quadralite Navigator X Plus, a odpowiednikiem Quadralite Navigatora X jest Godox X1T (nieco starszy od X2T). Różnica jest taka, że Godox X2T / Q. Navigator X Plus ma osobne przyciski do szybkiego wywoływania poszczególnych grup itd. Tak czy siak są kompatybilne.
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    Odpowiednikiem Godoxa X2T jest Quadralite Navigator X Plus
    Informację o tym, że Godox X2T jest zamiennikiem Navigatora X Plus właśnie znalazłem gdzieś na kilku stronach. Z kolei odwrotność, tj. przy produktach Quadralite Navogator X Plus nie ma informacji, że jest zamiennikiem tegoż Godoxa. Stąd moje wątpliwości. Ale otrzymałem jeszcze w międzyczasie z 3 sklepów informację, iż będzie to działało, chociaż nie od razu było to pewne. W końcu muszę mieć pewność - zakup ma być na lata Serdeczne dzięki za odezw.
    Trochę puszek i szkiełek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carolco Zobacz posta
    Informację o tym, że Godox X2T jest zamiennikiem Navigatora X Plus właśnie znalazłem gdzieś na kilku stronach. Z kolei odwrotność, tj. przy produktach Quadralite Navogator X Plus nie ma informacji, że jest zamiennikiem tegoż Godoxa. Stąd moje wątpliwości. Ale otrzymałem jeszcze w międzyczasie z 3 sklepów informację, iż będzie to działało, chociaż nie od razu było to pewne. W końcu muszę mieć pewność - zakup ma być na lata Serdeczne dzięki za odezw.
    Czy odbiornik Godox X1-N TTL 2.4G system odbiornika wyzwa po wyjęciu z pudełka będzie w pełni działał z wyzwalaczem Qadralite X+ ?
    Nie znalazłem do kupienia odbiornika Quadralite X do lamp Nikona.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Czy odbiornik Godox X1-N TTL 2.4G system odbiornika wyzwa po wyjęciu z pudełka będzie w pełni działał z wyzwalaczem Qadralite X+ ?
    Nie znalazłem do kupienia odbiornika Quadralite X do lamp Nikona.
    Tak. Powtarzam: Nadajnik Qadralite Nawigator X Plus to dokładnie to samo, co nadajnik Godox X2T, odpowiednie odbiorniki (2.4G) też są identyczne, tylko firma Quadralite z nieznanych mi powodów sprzedaje je w innym opakowaniu i pod inną nazwą. Takie mnożenie bytów... Bo nawet internetowe sklepy Godox.eu i Quadralite.pl mają ten sam fizyczny adres (w Krakowie przy ul. Bonarka 11, koło Matecznego).
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 13-12-2022 o 16:33
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Quadralite / Godox 36 - wymiary pyszczka
    By JacekCz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2022, 21:11
  2. Zarządzanie lampami Quadralite/Godox z menu aparatu
    By the_watcher in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2019, 19:29
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2018, 21:43
  4. Quadralite - Stroboss 60 (Godox TT685) vs YONGNUO 685
    By Niewin in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 11:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •