Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Gdybyś zerknął na Sony A7RIII, o którym rozmawiamy, zauważyłbyś że różnica w rozdzielczości to raptem 5 Mpix. Z7II ma oczywiście trochę ciekawych ficzerów, jest to nowszy model ale i sporo droższy. Pozostaje też kwestia obiektywów, o której piszę przede wszystkim. Każdy musi sam to policzyć.

  2. #12

    Domyślnie

    Pierwsze pytanie: potrzebujesz dużych plików? Jakieś duży wydruki?
    Moim zdaniem 24MPx z z6 czy a7iii spokojnie wystarczą, łatwiej obrobić, łatwiej zmagazynować.

    W takim razie:
    - Nikon z6 ( są nówki co jakiś czas za 5-6k, polecam pepper.pl lub facebook grupa nikon z ) + adapter ftz aby kupować tańsze obiektywy
    - Sony a7 III - budżet podobny, ok 6k uda się kupić co jakiś, bez adapterów a duża baza obiektywów, kilka modeli już od 800zł ( używki ). Zestaw będzie mniejszy a bardzo funkcjonalny. Mimo wszystko, polecam iść w tym kierunku.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Gdybyś zerknął na Sony A7RIII, o którym rozmawiamy, zauważyłbyś że różnica w rozdzielczości to raptem 5 Mpix. Z7II ma oczywiście trochę ciekawych ficzerów, jest to nowszy model ale i sporo droższy. Pozostaje też kwestia obiektywów, o której piszę przede wszystkim. Każdy musi sam to policzyć.
    Różnica w cenie między Sony A7RIII a Nikonem Z7II to ledwo 800 zł: https://www.cyfrowe.pl/aparat-cyfrow...n-z7-ii-p.html a https://www.cyfrowe.pl/aparaty/apara...-iii-body.html

  4. #14

    Domyślnie

    Z7II jest obecnie w świetnej cenie, bez dwóch zdań. Co do ceny A7RIII oraz tego, co sugerowałem koledze, zajrzyj na pierwszą stronę tego wątku https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4247330
    Cena alfy, którą przytoczyłeś nie jest w żaden sposób atrakcyjna. Ceny aparatów warto obserwować przez dłuższy czas, ponieważ taka migawka z jednego dnia jest tylko częściowo miarodajna. Choć to zależy od indywidualnego podejścia. Można oczywiście usiąść na kanapie, pomyśleć "kupuję aparat" i wybrać co jest w tej chwili w najlepszej cenie. Do tego dobrać firmowe 24-70/2.8. Kto bogatemu zabroni?

  5. #15

    Domyślnie

    Nikogo do niczego nie namawiam ale w sklepie Cyfrowe.pl jest A7III za 7150 zł (z kodem SWIETAA7III800) i do tego drugi akumulator za 1 zł, a Sony dorzuca jeszcze 1000 zł cashbacku.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kamilox Zobacz posta
    Czasem robię jakiś reportaż, czasem portret. Trochę interesuje mnie makro i chciałbym trochę pójść również w tym kierunku.?
    Ja zaproponuję Z5 + 24-70/4 (7400zł) + 85/1.8S (aktualnie jest w super cenie 3250zł). Zostaje jeszcze obiektyw makro.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Gdybyś zerknął na Sony A7RIII, o którym rozmawiamy, zauważyłbyś że różnica w rozdzielczości to raptem 5 Mpix. Z7II ma oczywiście trochę ciekawych ficzerów, jest to nowszy model ale i sporo droższy. Pozostaje też kwestia obiektywów, o której piszę przede wszystkim. Każdy musi sam to policzyć.
    Ja od siebie dodam, że dość dużo używając Sony A7RIII vs Nikon Z7 II, nie mogę się nadziwić że Sony pomimo że 4 lata starszy ma ciągle lepszy AF niż Nikon.
    Mam tu na myśli fotografię portretową / reportażową, bo do tego tych aparatów używam.
    W Sony AF "po prostu działa" i nawet się nad nim specjalnie nie zastanawiam, mam permanentnie włączony AF-C z wykrywaniem oczu i wszystko "samo" się dzieje, a w Z7 II zrobiłem przedwczoraj całą serię zdjęć idealnie wręcz nieostrych bo AF nie mógł trafić w oczy względnie nieruchomej osoby.
    Fakt, to było w pomieszczeniu przy sztucznym świetle, ale Soniak w tych samych warunkach trafia 10/10 bez zająknięcia. Natomiast "zetka" szukała, szukała i szukała, w końcu robiła zdjęcie, a na kompie okazywało się że ostrość jest na nosie albo na uszach...
    Przyznam że trochę się rozczarowałem.

    PS. Proszę mnie nie źle zrozumieć - uważam że Z7II ma całkiem przyzwoity AF - ale jak na tak nowy model jednak powinno być lepiej, skoro u konkurencji jest.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 20-12-2022 o 03:29
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ja od siebie dodam, że dość dużo używając Sony A7RIII vs Nikon Z7 II, nie mogę się nadziwić że Sony pomimo że 4 lata starszy ma ciągle lepszy AF niż Nikon.
    Mam tu na myśli fotografię portretową / reportażową, bo do tego tych aparatów używam.
    W Sony AF "po prostu działa" i nawet się nad nim specjalnie nie zastanawiam, mam permanentnie włączony AF-C z wykrywaniem oczu i wszystko "samo" się dzieje, a w Z7 II zrobiłem przedwczoraj całą serię zdjęć idealnie wręcz nieostrych bo AF nie mógł trafić w oczy względnie nieruchomej osoby.
    Fakt, to było w pomieszczeniu przy sztucznym świetle, ale Soniak w tych samych warunkach trafia 10/10 bez zająknięcia. Natomiast "zetka" szukała, szukała i szukała, w końcu robiła zdjęcie, a na kompie okazywało się że ostrość jest na nosie albo na uszach...
    Przyznam że trochę się rozczarowałem.

    PS. Proszę mnie nie źle zrozumieć - uważam że Z7II ma całkiem przyzwoity AF - ale jak na tak nowy model jednak powinno być lepiej, skoro u konkurencji jest.
    No pięknie, chyba trzeba nabyć A7III.
    Co do Z7, wydaje mi się, że AF zachowuje się trochę inaczej na różnych obiektywach.

  9. #19

    Domyślnie

    Powiem więcej, nie mam problemów z trafieniem oka używając A7RII. Nie wiem, może mało wymagający jestem albo mam zbyt mały monitor i nie widzę tego na poziomie pixeli. Z mojej strony wygląda to tak, że jak robię czasem portret to mam ostrość na oku i tyle. Nie mówię, że af jest w tym modelu jakiś najlepszy itd. Po prostu działa wystarczająco sprawnie i celnie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Upgrade sprzętu amatora - pomoc i sugestie
    By Dyra in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2017, 21:28
  2. Jaki kierunek inwestycji? Długie TELE + VR
    By MilekS in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 20:04
  3. Jaki kierunek? (pejzaż)
    By KuLeR in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 10:53
  4. Amortyzacja sprzętu foto - w jaki sposób
    By JAP in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 16:36
  5. [ Krajobraz ] Czy to ten kierunek?
    By PABLOOK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 10:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •