Close

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 120
  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Seria kart sony SD tough - ma zapis na poziomie bardzo wysokim 300MB/s i coś mam wrażenie że to sam aparat nie jest w stanie wykorzystać potencjału kart
    Aparat wykorzystuje te karty bez problemu, wszystko zależy od sytuacji i zastosowania.
    Moje karty SD Tought których używam na Sony A7R3 mają zapis 399MB/s dokładnie, przy teoretycznym maksimum kart UHS-II 400MB/s.
    I wierz mi że to jest bardzo mało przy fotografii akcji w RAW. Kiedy kupowałem A1 nie pomyślałem zamówieniu karty CFE A i boleśnie się o tym przekonałem próbując używać SD Sony Touch w tym aparacie.
    Prosta matematyka: 30 fps x 80MB = 2400 MB/s. Tyle danych do zapisania generuje Sony A1 przy fotografowaniu przyrody seriami.
    Czyli używając nawet najszybszych kart SD UHS-II jedna sekunda fotografowania wymaga 6 sekund czasu zapisu.
    Albo bardziej życiowo, bo moim zdaniem lepiej demonstruje ograniczenia tych kart przy współczesnych aparatach: fotografujesz akcję serią przez 10 sekund, to dość typowe kiedy coś się dzieje.
    I teraz żeby zapisać te 10 sekund fotografowania, trzeba czekać... dokładnie minutę. To oczywiście pod warunkiem że bufor pozwoli zrobić te 10 sekund zdjęć, bo to tylko teoria - np. A1 ma bufor wystarczający jedynie na 96 RAWów.
    Tak po prostu nie dało się fotografować, siedzę w czatowni coś się dzieje a ja czekam na to aż aparat zrzuci trochę danych na kartę i nie mogę robić zdjęć
    Po pierwszym wyjściu w teren kiedy tylko wróciłem do domu byłem zmuszony wydać te $350 na kartę CFE A, która mocno poprawiła sytuację - bo nie dość że bufor wolniej się zapełnia skoro aparat może szybciej zrzucać dane na kartę już podczas fotografowania, to jeszcze prawie dwa razy szybciej się opróżnia kiedy bufor się zapcha i już nie fotografujemy tylko czekamy na zapis.
    Co i tak nie umywa się do Z9 gdzie mogę kupić kartę CFE B o prędkości zapisu 1700MB/S i w zasadzie nie martwić się o bufor bo aparat przy 20fps które oferuje Z9 jest w stanie zapisywać zdjęcia praktycznie w czasie rzeczywistym bez buforowania.
    Dla mnie jest to tak wielki plus Nikona wręcz nie do przecenienia i za to kocham Z9. W razie potrzeby można wcisnąć spust i zrobić 1000 zdjęć z pełną prędkością a aparat nawet się nie zająknie.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  2. #112

    Domyślnie

    No ja nie mam 30 klatek na sekundę.
    Tak długich serii używałem tylko do specyficznego pomysłu na teledysk. 10kl/s to było wszystko (ale pozwalało na uzyskanie "rwanego filmu" co było ideą )
    Co do niewykorzystywania to moja obserwacja dotyczy a6400 i A7III - wsadzenie tam karty z zapisem 299/s powoduje lepsza pracę ale nei na tyle lepszą jak świadczyłaby matematyka

  3. #113

    Domyślnie

    Ciąg dalszy historii:
    Dwa nowe analogowe kompakty Pentaxa już w 2024 roku


    Cytat Zamieszczone przez Yazid Belmadi, manager PR w Ricoh Imaging France
    „Jeśli chodzi o typ aparatu, w ramach pierwszego projektu zaprezentujemy dwa kompakty - zaawansowane pod względem specyfikacji technicznej, ale nie pod względem ceny. Będą to więc modele stosunkowo przystępne cenowo. ”
    Ilu kupców znajdą te kompakty? Spodziewałem się, że idą w niszę, ale zaskoczyli mnie
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ilu kupców znajdą te kompakty?
    To zależy czy będą ładne i czy wystąpią na TikToku.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #115

    Domyślnie

    a będą nagrywać filmy ? - gramofony analogowe ludziska dalej kupują, ja nawet płyty CD z muzyką kupuję
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #116

    Domyślnie

    Czytałem tego newsa już wcześniej.
    Nikt tego nie kupi

    No chyba że w Pentaksie zaplanowali to jako ultra hipsterski produkt, gdzie ludzie każdą cenę zapłacą byle się wyróżnić

    Choć gdyby zrobili np prawdziwy aparat. Np swoją najlepszą lustrzankę z czasów analogowych manuali. Taka co to wszystko ma i wszystko można podpiąć. Wzięli swój najlepszy aparat z tamtych czasów i zrobili to jeszcze lepiej (technika i obróbka materiałów poszły trochę do przodu) Taki mechaniczny majstersztyk jak najlepszy szwajcarski zegarek. To nawet byłby to bardzo ciekawy pomysl.
    I taki produkt byłby drogi a może nawet bardzo drogi ale ktoś by się znalazł na kupno. A na pewno by się o tym mówiło i aparat by wzbudzał zainteresowanie.

    A tutaj są kompakty analogowe. Czyli proste aparaciki.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 08-10-2023 o 01:05
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    a będą nagrywać filmy ?
    Wsadzasz taśmę filmową i działa jak kamera.

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Spodziewałem się, że idą w niszę, ale zaskoczyli mnie
    Bo oni idą w niszową niszę ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #119
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Kompakty - nabywcą amator. Kto mu wywoła film? Ale mają zrobić potem lustrzanki, dwie. Dwa modele czy dwie sztuki?
    Nisza niszy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Bo oni idą w niszową niszę ...
    Mogą to jeszcze dalej pociągnąć, czemu nie? :>
    Kamera filmowa, z ręcznym przewijaniem filmu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Na koniec
    By biegly in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:01
  2. [ Krajobraz ] koniec
    By fotoMichal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 20:40
  3. [ Krajobraz ] Koniec
    By sebb in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 09:05
  4. [ Przyroda ] To już koniec...
    By Marta Baranowska in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 14:18
  5. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-02-2006, 20:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •