Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 85mm 1.8G vs Vltrox 85mm 1.8 Mark II vs Nikkor Z85 1.8 PILNE PILNE

    Witajcie, jestem w rozterce. Sam nie wiem co robić. Nie bardzo mogę szaleć z budżetem i mam spory problem. Został mi nikor 85mmG po D750tce, i nie wiem, czy dołożyć 1000 dokupić FTZ i go zostawić, czy sprzedać go za 1000 i też 1000 dołożyć do viltroxa. Nikora mam znam, lekki, fajny, trochę słaby bokeh, ale przynajmniej nie robi mydła a aberracje do ogarnięcia. Już się napaliłem na zmianę że to jednak będzie bez "protezy" jak wezmę viltroxa a tu się okazuje że rozdzielczość jakby mniejsza, nie wiem czy nie większa aberracja. co to robić. ktoś się przesiadał tak? A może ani to ani to i wziąć nikora Z85, ani aberrcji by nie miał, ani utraty jakości bo rozdzielczość/jakość obrazka mega widząc foto na internetach. ale to już trzeba dołożyć 2200zł

    Proszę o pilną odpowiedź bo Z5 już przyszła, a nikor już się sprzedał na OLX i nie wiem czy anulować aby zostawić czy jak.

  2. #2

    Domyślnie

    Temat o Viltroxie:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...ox-85mm-f-1-8Z

    Temat o 85/1.8S:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...Z-85mm-f-1-8-S

    Vitrox miał jakąś wadliwą serię. To jednak podobno przeszłość.

    Nikkor jest świetnie zaprojektowany, dwie soczewki AF, dzięki czemu obiektyw nie pompuje i ma mieć mniejszą aberrację.


    Na DxO wyszedł bardzo dobrze:
    https://www.dxomark.com/nikon-nikkor...w-sharp-prime/

    Co ja bym zrobił na Twoim miejscu? Jeśli Cię stać to bierz Nikkora, bo zawsze będziesz się zastanawiać czy nie zrobiłeś błędu i nie dołożyłeś jednak biorąc Viltroxa. Jeśli jednak fotografia jest tylko czystym hobby i masz świadomość, że czasem trzeba iść na ustępstwa - bierz Viltroxa.

    Przenoszę temat do optyki.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 08-12-2022 o 19:37
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli nie masz innych, znakomitych szkieł z bagnetem F i nie planujesz kupić jakiegoś tele z tym bagnetem, to kupowanie FTZ jest moim zdaniem wywaleniem pieniędzy.
    O viltroxie masz długi wątek: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...ox-85mm-f-1-8Z, wnioski musisz wyciągnąć.

    Jeśli 85mm to dla ciebie ważna ogniskowa, to może jednak Nikkor. Z drugiej strony w marcu Sigma ma coś ogłosić dla bagnetu Z...
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie już wiele decyzji podjąłem nietrafionych bo chciałem "nieco taniej" po których mocno tego żałowałem. Nauczony tymi porażkami....kolejny raz chcę popełnić ten sam błąd. Fotografią zajmuję się zawodowo więc sporo będzie robił, ale jest to pod body na lewej szelce a to oznacza u mnie użytkowanie 30% czasu.

    Co do usterki to jest gwarancja i wymieniają bez problemu, znam ten problem bo liczyłem się z zakupem ale za 1200zl kiedy na aliexpress w BF był. Ale teraz 2 tysiące za niego to tak������

    - - - - kolejny post - - - - - -

    @Kojocisko coś, ciekawe co, bo dołożę teraz do nikora z85 1.8 a wyjdzie mi tu Sigma 1.4? Jeśli 1.8 to raczej nie ma co czekać.
    Ostatnio edytowane przez royal90 ; 08-12-2022 o 20:23

  5. #5

    Domyślnie

    Jasne, że ciekawe. Ja mam FTZ do Sigmy 138/1.8, więc pewnie w Sigme 85/1,4 by nie wchodził. Ale Sigmę 85/2 bym przytulił - jest fajna i nieduża. Albo jasną 35mm.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    jeśli obiektyw ma pracować zawodowo to sobie odpuść viltroxa - AF jest niestabilny. Łapiesz ostrość na oku i przy serii 3-5 zdjęć, często któreś będzie nieostre. Sama prędkość AF też nie jest jakaś demoniczna. Podejrzewam, że w Z85 będzie lepiej (choć niestety nigdy go w rękach nie miałem). Jeśli szkło ma się zwrócić to raczej nie masz co rozważać tego tysiaka za stabilną i komfortową pracę. Do tego wg mnie viltrox nie jest warty 2k.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Bierz Nikkora Z. Jak wyjdzie (wątpię, to jednak mogą być ploty że Sigma zacznie robić na bagnet Z) Sigma 1.4 to pewnie będzie droższa od Nikkora 1.8 i będziesz musiał dołożyć jeszcze więcej. No i na Sigmę poczekasz jeszcze X miesięcy, o ile w ogóle sie pokaże. Inflacja i te sprawy Bierz co jest.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Ok, dzięki, klepie sprzedaż F85mm i biorę Z85

    Ps. 1000zl za te szkło to dobra cena? Za 1200 nikt nie chciał a teraz wysyp chętnych.

  9. #9

    Domyślnie

    Dwa miałem, jednego testowałem:

    - Nikkor S 85 - miałem tylko na testy - oczywiste, że najlepszy af, kompaktowy, bardzo ostry od pełnej dziury. Jest kasa to bierz, będziesz zadowolony - mnie bolała ta cena za szkło 1.8 i kupiłem Viltroxa
    - Viltrox 85 - optycznie bardzo fajny, chyba delikatnie mniej ostry niż powyższy, znacznie tańszy, fajnie miesza tłem jak dobrze dobierzemy 2 plan, af potrafi gubić się w złych lub gorszych warunkach oświetlenia. Mimo wszystko fajny obiektyw i byłem z niego całkiem zadowolony. Aaaa, powalony sposób montażu osłony...nie chcę mocniej tego nazywać
    - Nikkor 85/1.8G + FTZ - najmniej lubiana kombinacja jaką kiedykolwiek miałem z obiektywów - wolny af, mało kontrastowe na pełnej, ogólnie miała być tania portretówka a bardzo skutecznie okupowała torbę bo zupełnie nie czułem klimatu tego szkła na FTZ - szarpie, wolne, głośne - najgorsza opcja z wymienionych.

    Moim zdaniem wybór z pomiędzy pierwszą a drugą opcją aby nie mieszać w zestawienie takich mixów jak Tamron 85+ftz czy sigma 85+ftz.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez royal90 Zobacz posta
    Ok, dzięki, klepie sprzedaż F85mm i biorę Z85
    Ps. 1000zl za te szkło to dobra cena? Za 1200 nikt nie chciał a teraz wysyp chętnych.
    Tak, 85/1.8 zdarzają się już poniżej 1000, sporo jest tego po 1200-1300zl (ba, marzyciele, chcą zań i 1600zl). Więc myślę, że 1000-1100 zł to jest dobra cena dla osoby która chce szkło sprzedać

    I trzeba przyznać, że zapomniałem napisać o osłonie viltroxa, faktycznie, jest dramat. Dobrze, że sabur przypomniał

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 21:29
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 11:49
  3. Pilne.. Czy Nikkor 17-55 ma stabilizację?
    By berez2 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 02:20
  4. Nikkor 35 1.8 PILNE PROSZĘ O POMOC
    By Iktorn in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 17:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •