Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Sigma 17-50/2.8 - czy kupiłem zły egzemplarz?

    Cześć. Kupiłem zachwalaną sigmę 17-50 2.8 - przyszła sztuka zablokowana, na szczęście kupiona w komisie więc oddałem. Kupiłem następną (też w komisie) i dziś testuje i .... czy mi się wydaje, że na 2.8 jest back focus? A im wyższa przysłona tym większa tragedia z ostrością....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-12-03 20_21_24-Greenshot.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	872,6 KB
ID:	68319

    Na F4.5 jest deko lepiej ale bez jaj że rozklekotany nikon 18-70 jest wyraźniejszy niż sigma!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-12-03 20_22_59-Greenshot.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	944,6 KB
ID:	68320

    F10/F11 - tragedia! Zdjęcia bez ostrości a wszytko robione ze statywu z samowyzwalaczem 2 sekundy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-12-03 20_26_32-Greenshot.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	897,3 KB
ID:	68321

    A tutaj porównanie Nikon 18-70 i Sigma 17-50 - też budżetowy obiektyw z latającym tubusem daje wyraźniejszą fotkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-12-03 20_26_54-Greenshot.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	802,6 KB
ID:	68322

    Odesłać? Zaraz się okaże, że kurde kupię kita 18-105 bo mnie nerwy biorą z tymi sigmami. Jak nie przypadłość, że się blokują to teraz takie jaja. Specjalnie chce kupić obiektyw jasny bo robię amatorsko fotki na zawodach koszykówki młodzieży i niestety na hali światła jak na lekarstwo.

  2. #2

    Domyślnie

    Na pierwszym faktycznie na BF wygląda. Wyłącz OS, jak robisz ze statywu i spróbuj jeszcze raz.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Jutro raz jeszcze będę testował, próbowałem na OS=off ale nie pamiętam które to zdjęcie bo niestety NX studio dla tego obiektywu nie pokazuje czy VR=on czy off... Ale co jest nie tak z tą ostrością na F10-11? Na ISO 800 jest lekko lepiej oczywiście krótsze czasy są no ale przecież to statyw.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-12-03 20_48_43-Greenshot.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	984,9 KB
ID:	68323

    No i porównanie Nikon vs Sigma. Tutaj Sigma ciut lepiej. No ale mi zależy na jasnym obiektywie ....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-12-03 20_51_20-Greenshot.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	889,2 KB
ID:	68324

    No bo pomarańczowy kartonik z czarnymi figurami chyba jest ok do testowania AF?

    Ile kosztuje naprawa tego obiektywu? Bo nie wiem czy zostawić i dołożyć czy do trzech razy sztuka ....

  4. #4

    Domyślnie

    Jak potrzebujesz jasnego, to się f/8-11 nie przejmuj.
    Wiem, dziwna rada.

    Z tego co pamiętam, moja nówka prosto z pudełka na tych przesłonach też się dziwnie zachowywała. Przeszło jej z czasem.

    Przetestuj z łapy na f/2.8-5.6. I może w jakimś sensowniejszym świetle, będziesz wiedział, na czym stoisz.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba jednak statyw nie radzi sobie z cięższym obiektywem
    No i delikatna mikrokalibracja potrzebna.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #6

    Domyślnie

    Testy robię zestawu bo pierwsze zdjęcia z ręki już mi się nie podobały.... Statyw jakiś budżetowy no ale bez przesady - używam samowyzwalacz. Ale jutro za dnia wezmę po prostu na stole położę aparat żeby i to wykluczyć.

    Miałem nadzieję, że obiektyw za 850 zł powali mnie lekko na kolana w porównaniu do luźnego nikona czy kit 18-105 który testowałem ostatnio w innym wątku.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stiepan Zobacz posta
    ...Miałem nadzieję, że obiektyw za 850 zł powali mnie lekko na kolana...
    Naprawdę?

    Moja Sigma (nowa, sklepowa) była c.d.d.
    Jakoś szkoda było mi czasu i zachodu na reklamacje (zakup w sklepie stacjonarnym), poszła na darmową kalibrację z body do serwisu i z cdd stała się bd.

    Ja bym się dowiedział ile serwis bierze za taką kalibrację, i zakupioną używkę tam wysłał.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  8. #8

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez stiepan Zobacz posta
    Miałem nadzieję, że obiektyw za 850 zł powali mnie lekko na kolana w porównaniu do luźnego nikona czy kit 18-105 który testowałem ostatnio w innym wątku.
    Cytuj całą wypowiedz Skoro kit za 400 zł po prostu "działa" to jaki sens płacić ponad x2 i liczyć na serwis? Ty miałeś kalibrację za free, a ja nie wiem w sumie czy problem jest tylko back focus czy też w ogóle auto focus skoro fotki ze statywu są tragedia na niskim ISO i małej przesłonie. Dowiem się w poniedziałek ile naprawa choć bardziej skłaniam się do oddania.

    Edit
    A może Tamron 17-50 F2.8? No ale wszyscy piszą, że lepiej dopłacić do sigmy....
    Ostatnio edytowane przez stiepan ; 03-12-2022 o 23:53

  9. #9

    Domyślnie

    Celowo cytuję wycinek - oczekiwanie od czegokolwiek za 800 zł powalenia na kolana?

    Jeszcze raz - mój egzemplarz był c.d.d. - co oznacza całkiem do d..y.
    Z ostrością nie trafiał NIGDZIE.

    Wiadomo, że to zawsze ryzyko, naprawa (kalibracja) używki, aleś jeśli cena śpiewana przez serwis jest znośna, to skórka staje się warta wyprawki.

    Robiłeś zdjęcia w Live View, dla porównania z tymi przez wizjer?

    I kolejna kwestia - samowyzwalacz na minimum 5 sek. jako obiekt do celowania zapewne lepiej nadaje się to, co masz pod pudełkiem.
    Najlepiej wydrukować sobie (czarno na białym) gwiazdę Siemensa.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  10. #10

    Domyślnie

    Po pierwsze to obiektyw ma back focus jak koledzy zauważyli. Widać to będzie najbardziej na 50 mm i f2.8, co jest oczywiste z uwagi na najmniejszą GO. Korekta załatwia sprawę ale tu widzę d90, więc chyba korekty nie ma. Po drugie w tej Sigmie trzeba wyłączyć stabilizację na statywie przy dłuższych czasach bo zdjęcie będzie poruszone. Ten typ tak ma, trzeba o tym pamiętać. Jeśli kit bardziej odpowiada, zostań z kitem i zwróć obiektyw, jeśli możesz. Po co się męczyć.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 10:45
  2. Egzemplarz demonstracyjny
    By Klatka in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 18:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •