Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Miejsca warte grzechu w Anglii ;)

    Czołem.
    Mam pytanie do osób mieszkających w Anglii, czy też znających lokalizacje pod kątem zdjęć..., gdzie w bliższych lub dalszych okolicach Warrington (taka wiocha pomiędzy Manchesterem i Liverpoolem ) warto wybrać się na zdjęcia (głównie krajobraz, ale jeśli jest bardzo ciekawa architektura to w sumie czemu nie)?

    Najpewniej w przyszłym roku się wybiorę do kuzynów na dłużej i tak sobie pomyślałem, że już zacznę robić sobie spis fajnych miejsc, może uda się jakąś część odwiedzić

    Założyłem sobie mniej więcej taki obszar jak na zdjęciu poniżej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_10.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	107,9 KB
ID:	68300

    Ale jak jest coś na prawdę ekstra, w co warto się wypchnąć, to też przyjmę tę wiedzę
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #2

    Domyślnie

    no, wiocha ale polozenie nie jest zle bo masz dobry dostep do paru swietnych miejsc jesli mozesz podjechac do nich troche
    zaczynajac od liverpoolu - crosby beach figury w morzu https://www.visitsouthport.com/thing...-beach-p244561 ... wez ze soba big stopper filtry, jakkolwiek one sie po polsku nazywaja
    Blackpool - Mary’s Shell on Cleveleys Beach https://www.visitcleveleys.co.uk/abo...eveleys-beach/
    za Wrexam w dol Snowdonia National Park - o tym moglabym ksiazke napisac jest tyle do zwiedzania ... (jak masz silne nogi i ochote lazenia po gorach to wybierz sie na Snowdon...albo fundnij sobie ride ciufcia) a w Walii Polnocnej rowniez Anglesey - nastepna ksiazka (moje osobiste rekomendacje to Penmon i ynys llanddwyn)
    na zachod masz Peak District Nat. Park - polecam Mam Tor w odpowiednich warunkach ... (ponownie, b. duzo miejsc tam jest wartych zobaczenia zalezy co Cie kreci)

    Nie wiem na jak dlugo jedziesz, ale lepiej zdecyduj sie na jeden square na mapie, bo oszalejesz

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za wpis zaraz będę patrzeć co i jak.
    Na pewno nie krócej niż 2 tygodnie
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #4

    Domyślnie

    Masz już specyzowaną datę wyjazdu?
    Warrington leży w takim miejscu, że masz jednakowo daleko do Peak Districk, Lake Districk i walijskieggo wybrzeża.
    Nadal szukasz ?

  5. #5

    Domyślnie

    Podpytałem ziomka co tam mieszka kilka lat:
    - Chester, tam masz pozostałości starożytnych Rzymian
    - zamek Beeston Castle
    - Morecambe, miasteczko bogaczy nad morzem
    - Rivington pike tower
    - ogólnie na wschód od Manchasteru Peak District
    - na północ od ManU Forest of Bowland i Yorkshire dales
    - na północny zachód lake district
    - Bolton Abbey
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki @spiritus. Zbieram i notuję skrupulatnie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Masz już specyzowaną datę wyjazdu?
    Warrington leży w takim miejscu, że masz jednakowo daleko do Peak Districk, Lake Districk i walijskieggo wybrzeża.
    Nadal szukasz ?
    Jakoś przeoczyłem Twój wpis.
    Na razie nie mam konkretnej daty, więc bez napinki zbieram wiedzę.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #7

    Domyślnie

    ale masz dostep do auta (ale takiego normalnego, gdzie sie biegi zmienia prawa reka)?

    bo jak tak, to ja to widze w ten sposob... w lewo Walia (pogoda jest jaka jest *, ale miejscowki obledne), w gore Lake District (wieksze prawdopodobienstwo slonca. i deszczu ), w prawo Peak District (nie bylem, ale landszaftowo wybitnie popularne)

    * - Morze Irlandzkie, wiec pogoda to zbrodnia - tubylcy z gatunku takich, co dostaja oparzen slonecznych od zdjec z fleszem :/ z dobrych stron: chmur raczej nie brakuje na niebie...

  8. #8

    Domyślnie

    Mam dostęp do vauxhalla, umiem poruszać się w odwrotnym ruchu, ale bez przesady też, nie chciałbym pół dnia spędzić za kółkiem, bo nie o to chodzi

    jak zbiorę punkty, zamierzam nanieść na mapę i wtedy jakoś rozplanować sobie czas.
    Jako, że jadę w 4 osoby, to jest to sporo planowania również poza fotografią.
    Mam ten komfort, że jadę do kuzynów, więc możliwe, że zawitam tam na ~3 tygodnie, jest więc spora szansa na oblecenie dość dużej liczby miejsc.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #9

    Domyślnie

    to moze zahaczysz o wies pod Cambridge
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ... jest to sporo planowania również poza fotografią....
    Sporo poza, ale fotografia też, to mam nadzieję, że się pochwalisz.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Miejsca warte obejrzenia w Bieszczadach
    By sqizzy in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 10:45
  2. Czy 70-300 VR warty jest grzechu...
    By MilekS in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 14:41
  3. Prowansja / Lazurowe wybrzeże - miejsca warte odwiedzenia
    By BlackRoger in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •