Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Nie pisałem nigdzie, że musi być tanio. Pisałem, że zestaw Quadralite Move UP! X 700 składający się z trzech lamp z czaszami, ze statywami, jednego małego softboxa, plastra miodu z wrotami i kolorowymi filtrami, małej parasolki transparentnej jest tani jak barszcz. Do tego taniutki wyzwalacz Navigator X Plus i można zacząć błyskać. Trzy lampy dają wymagany zestaw key, fill i hair. Ale dwie z tych lamp mają po 200Ws, więc może być za mało do fotografowania na filmie ISO 160 całej sylwetki.

    Zestaw Elinchrom D-Lite RX 4/4 Softbox to go Set zawiera dwie lampy po 400Ws ze statywami, dwa nieduże sofboxy, wyzwalacz i futerały.
    Też można od razu zabrać się za zabawę, bo na włosy mogę użyć flesza na paluszki.

    Na razie nie widzę innych zestawów do kupienia w paczce.

    Do obu zestawów trzeba potem coś dokupić - większe softboxy,

    do zestawu Quadralite mocniejszą lampę,
    trzecią lampę do Elinchroma.

    Mocniejsze statywy mam ze starych zapasów.

    Cena sofboxa 150 cm Elinchrom jest oczywiście wyższa niż softboxa Quadralite 150 cm, ale jeszcze nie ścina z nóg, a można poczekać na promocję, albo polować na używańca.
    Są też przejściówki do mocowania.

    Jakoś dziwnie, ale w zestawie Elinchroma NIE MA CZASZY. To jest oczywiście bez sensu, bo żeby użyć parasolki trzeba kupić jeszcze czaszę.
    Ale za to są fajne futerały
    Jeśli nie chodzi o kasę to dlaczego w ogóle patrzysz na zestaw Up! Bo jest zestawem??? To bez sensu. Sprzedawcy kuszą zestawami nie dlatego, że to doby wybór, tylko dlatego by złapać początkujących i mieć zbyt.
    Nie zależy na kasie a dalej piszesz co byś dokupował do tych najtańszych lampek by to ulepszyć. NIC z tego zestawu nie jest dobre. Ani lampa za słaba na ciężki softbox, ani statywy za mało solidne jak na lampe z dużym softem, soft z zestawu jest za mały (dobry na fotografie produktową). Czasza jest w gratisach z lampami Quadralite, a parasolka kosztuje 20 zł. Co cie kusi (poza ceną) w tym zestawie poza tym, że to zestaw???

    Eloinchrom jest drogi. Dokup pare rzeczy to się przekonasz. 2 Softboxy, strip, beautydish, plaster miodu do niego, gridy do softów itd itd. Teraz tego nie potrzebujesz, bo chcesz zacząć. Ale za 2 lata będziesz to dokupował. Zobacz ile to kosztuje.
    Równie dobrze możesz zacząć od Profoto albo Broncolorów.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-12-2022 o 17:01
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Quadralite Atlas 600 Pro TTL.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #13

    Domyślnie

    Doszedł zestaw Quadralite Up! X 700 i zdążyłem już go uruchomić. Pierwsze wrażenie to plastik-fantastik, gdy się wyjmuje z pudełek, ale to wrażenie szybko mija, kiedy zacznie się fotografowanie. Dokupiłem wyzwalacz X+ i Phottixa Raja 120. Na razie nie ma się do czego przyczepić, aż miło się z tym pracuje w studiu. Oczywiście statywy z zestawu są cienkie i niskie, ale świetnie się nadają pod poprzeczkę na blendę itp. Lampa nie rozpadła się pod ciężarem softboxa 120 cm i nie robi wrażenia, jakby nie miała wytrzymać 150 (takiego jeszcze nie mam). Mocowo daje radę zrobić pełną sylwetkę przy ISO 100 i f 1/16 z założonym softboxem 120 bez grida w odległości ok 150 cm. Tło doświetlam posiadaną wcześniej lampą filmową LED 500W. Jest bomba.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. jaki zestaw studyjny?
    By picolo2009 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 14:59
  2. Bracket i zestaw studyjny
    By Kacper82 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-12-2012, 20:54
  3. Zestaw studyjny do domu
    By wojtekp1976 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:37
  4. flaszowy zestaw studyjny
    By Kargulo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 00:56
  5. zestaw studyjny, synchronizacja w studio
    By MikeP in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-09-2007, 16:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •