Close

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa w RAWki 27/2022 - GŁOSOWANIE [ ODDAJ MAX 4 GŁOSY ]

Głosujących
29. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1 - bogdi64

    3 10,34%
  • 2 - szymon_m

    3 10,34%
  • 3 - notdot

    3 10,34%
  • 4 - paparapa

    7 24,14%
  • 5 - OjTam

    3 10,34%
  • 6 - Pawel_M

    10 34,48%
  • 7 - Rafaello666

    12 41,38%
  • 8 - rockcat

    2 6,90%
  • 9 - sneer

    1 3,45%
  • 10 - klan

    0 0%
  • 11 - kipcior

    10 34,48%
  • 12 - fotolatryk

    0 0%
  • 13 - Darko

    10 34,48%
  • 14 - janu3

    4 13,79%
  • 15 - Bartek

    4 13,79%
  • 16 - crusiek

    4 13,79%
  • 17 - marcin255

    2 6,90%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Bez głosu są póki co cztery prace. i cztery łapy ma jednorożec - przypuszczam, że o niego będzie największa walka
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Bez głosu są póki co cztery prace. i cztery łapy ma jednorożec - przypuszczam, że o niego będzie największa walka
    Oby nie tak zaciekła jak wczorajsza walka o to, żeby Meksyk nie strzelił kolejnej bramki Arabii...
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  3. #23
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    tak szczerze odpowiedzcie: czy gdybyście popełnili taka fotkę a potem po obróbce wyszłoby to co wyszło konkursowiczom to wstawilibyście takie dzieło w wątek portrety do oceny ? Nie Bo przecież to co wyszło to mała tragedia cięzko zagłosować pomiędzy tragiczną, bardzo slabą a słabą wersją.
    Ja to postrzegam inaczej, dla mnie kilka prac jest bardzo ok, a sam jestem zadowolony ze swojej na tyle, na ile umiem to obrabiać. Może nie ma ideału, bo każdemu można coś zarzucić ale w żadnym razie nie napisałbym, że są tragiczne. No może jest kilka złych, ale nie rozumiem dlaczego uważasz, że wszystkie. Albo po prostu czego innego oczekujesz po zdjęciu. Ja nie przepadam za zdjęciami ludzi, więc może też patrzę inaczej.

    A sam rawek akurat jest ok, właśnie dlatego, że wymaga rzeźby.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  4. #24

    Domyślnie

    Też myślę, że nie ma co dramatyzować. Wiadomo, że poziom prac najlepszych w konkursie, odnosi się do najsłabszych w tym samym konkursie, więc to jest skala porównawcza. W dodatku, jest to mocno uznaniowe. Zasadniczo, jest to zabawa i tak to traktuję.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fantazja Zobacz posta
    A można przy obróbce "zgodnie z regulaminem' powiększać kadr? Mi we wszystkich pracach brakuje miejsca po lewej o od dołu. Zastanawia mnie dlaczego nikt tego nie zrobił. Dlatego pytam..
    No, 1 cm pasek z klonem oryginalnego zdjęcia, czy przesunięciem prawej części tła na lewą nie powinien budzić jakiejś szczególnej kontrowersji, w szczególności, jeśli tłem są krzaczory bądź liście. Gorzej, jakby to miało być więcej, wtedy można by się zastanawiać.... czy jest to jeszcze to samo zdjęcie, czy już zastosowana wklejka, która znacząco zmienia zdjęcie .... no mogłoby być kontrowersyjnie... Ja osobiście nie czepiałbym się o zdroworozsądkowe przesunięcie kadru.... takie przesunięcie np 1 cm. Osoby nieumiejące tego zrobić albo ortodoksyjnie podchodzące do zasad zabawy raczej będą miały inne zdanie na ten temat (to nie miał być zarzut a wyszło jak zwykle)

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Oby nie tak zaciekła jak wczorajsza walka o to, żeby Meksyk nie strzelił kolejnej bramki Arabii...
    To był dramat, dlatego wcześniej zabrałem się za RAWki, co by nie cierpieć

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    tak szczerze odpowiedzcie: czy gdybyście popełnili taka fotkę a potem po obróbce wyszłoby to co wyszło konkursowiczom to wstawilibyście takie dzieło w wątek portrety do oceny ? Nie Bo przecież to co wyszło to mała tragedia cięzko zagłosować pomiędzy tragiczną, bardzo slabą a słabą wersją. W większości konkursów jest tak że 99% fotek nawet nie wstawilibyście do oceny. Po co zatem dawać do obróbki takie fotki które z góry skazane są na potworki obróbkowe ? Pytam serio nie aby wywołać gównoburzę.
    Zapewne macie wiele udanych fotek z których po obróbce wyszło Wam coś fajnego i nie raz wstawialiście do oceny uznając że to dobra praca. Może takie fotki dawać do konkursu ? Jeśli ktoś się nie zgadza możemy zrobić test, zbierzmy 10 ostatnich wygranych prac i wstawmy na inne forum z prośbą o ocenę
    To dobre pytanie.
    Osoby, które długo już się bawią powiedzą Ci, że dobry RAWek, to nuda, bo nie ma co w nim robić, zazwyczaj więc się go "psuje"... bo nic sensownego się nie wymyśli, a większość osoób raczej nie chce mieć takiej samej pracy jak każdy.
    Mnie osobiście najbardziej kręcą takie podstępne rawki, które ukazują potencjał po krótszej lub dłuższej zabawie z nimi

    Myślę, że po prostu ważny jest balans. Trochę ciężkich rawków, trochę mało wymagających samograjek do zastosowania presetu
    No a poza tym, to właśnie na słabszych zdjęciach uczymy się obróbki najbardziej mz.
    Poza tym to zabawa na luzie, bez walki o złote kalesony.
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 01-12-2022 o 14:58
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #26

    Domyślnie

    A gdyby jednak były jakieś kalesony do wygrania, to pewnie poziom by wzrósł...
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  7. #27

    Domyślnie

    Wiele rz czy by się musiało zmienić no i musiałoby zasiąść juryyyyyy xD
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    No, 1 cm pasek z klonem oryginalnego zdjęcia, czy przesunięciem prawej części tła na lewą nie powinien budzić jakiejś szczególnej kontrowersji, w szczególności, jeśli tłem są krzaczory bądź liście. Gorzej, jakby to miało być więcej, wtedy można by się zastanawiać.... czy jest to jeszcze to samo zdjęcie, czy już zastosowana wklejka, która znacząco zmienia zdjęcie .... no mogłoby być kontrowersyjnie... Ja osobiście nie czepiałbym się o zdroworozsądkowe przesunięcie kadru.... takie przesunięcie np 1 cm. Osoby nieumiejące tego zrobić albo ortodoksyjnie podchodzące do zasad zabawy raczej będą miały inne zdanie na ten temat (to nie miał być zarzut a wyszło jak zwykle)
    I właśnie przy okazji takich zabaw takie osoby mogłyby się takich rzeczy nauczyć.
    Czyli i tak groziła by mi dyskwalifikacja
    D750 | D7000 | MOJA FANTAZJA

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    No, 1 cm pasek z klonem oryginalnego zdjęcia, czy przesunięciem prawej części tła na lewą nie powinien budzić jakiejś szczególnej kontrowersji, w szczególności, jeśli tłem są krzaczory bądź liście. Gorzej, jakby to miało być więcej, wtedy można by się zastanawiać.... czy jest to jeszcze to samo zdjęcie, czy już zastosowana wklejka, która znacząco zmienia zdjęcie .... no mogłoby być kontrowersyjnie... Ja osobiście nie czepiałbym się o zdroworozsądkowe przesunięcie kadru.... takie przesunięcie np 1 cm. Osoby nieumiejące tego zrobić albo ortodoksyjnie podchodzące do zasad zabawy raczej będą miały inne zdanie na ten temat (to nie miał być zarzut a wyszło jak zwykle)

    .
    Został poruszony ciekawy problem. Zmiana oryginalnego kadru, a za tym kompozycji to jednak mz duża ingerencja w zdjęcie. Czasem może być zmianą fundamentalną całkowicie zmieniającą odbiór zdjęcia.
    Chyba jednak lepiej trzymać się tego co dostajemy, i nic nie dodawać.
    Ale zawsze można zmienić regulamin tak, aby zezwalał na wszystko co nam się podoba i nie będzie problemu z zastanawianiem się czy przymknąć na coś oko czy już nie.
    O wiele zdrowsze jest jednak trzymanie się określonych zasad. Nawet jeśli to zabawa.

  10. #30
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    tak szczerze odpowiedzcie: czy gdybyście popełnili taka fotkę a potem po obróbce wyszłoby to co wyszło konkursowiczom to wstawilibyście takie dzieło w wątek portrety do oceny ? Nie
    I ja tego nie oddałem modelce, ani tu na forum do działu portret. Bo zdjęcie mogło być zrobione na innym ISO i czasie, byłoby ciut lepsze. Można to określić jako odpad z sesji.
    No chyba, że ktoś by potrafił zrobić z tego RAWa arcydzieło. Zaryzykowałem, tu sa cudotwórcy
    Zobacz co napisałem o tym zdjęciu. Większość sesji była zrobiona przy innym świetle. Modelka w słońcu (zreknij w tematyczne nr 200) albo w słońcu za chmurami. A tu była w cieniu.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Będę się tłumaczył bo nie wiem czy ktoś patrzył w exif. Statyczne zdjęcie z tak ultrakrótkim czasem, nic tylko zamordować fotografa za tak bezmyślną ekspozycje. Z tym, że ja także w tym miejscu robiłem zdjęcia w wyskoku, gdzie musiał być krótki czas. Szpagat był na kilku zdjęciach i nie przestawiłem parametrów. Ponad 95% zdjęć na sesji było w ruchu.
    Tło. Nie chciałem przepału. Gdy tancerka stała, ja fociłem cały czas z poziomu bruku (albo krecika ) to w kadrze pojawiało sie niebo. Nie chciałem by było wypalone. Wolałem wyciagać z RAWa. Chyba ciut przesadziłem z tyn niedoświetleniem pierwszego planu, no ale od czego sa tutejsi mistrzowie zrobicie to
    Dodam, że słońce tańcowało z chmurami. Raz kontrast po byku, jak na tym zdjęciu, ale sporo zdjęć było gdy słońce było za chmurami i kontrast spadał, wtedy tonalność była totalnie inna. Taki RAW byłby za łatwy .
    Po prostu testowałem co się da wyciągnąć z matrycy Z7 II.
    Lampy błyskowej nie miałem, nie planowałem jej używania.

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Swoją drogą szkoda, że autor nie dał swojej pracy do oceny
    Celowo. Choć właściwie, jako anonimowe to mogłem.
    Wstawię tu.
    Uważam, że wywoływarka Nikon NX studio jest bardzo dobra, mam efekty lepsze niż z silnika Adobe (ACR).

    18.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JAC_8628.JPG
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	204,5 KB
ID:	68278
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki 24/2022 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 31-10-2022, 22:37
  2. Zabawa w RAWki 23/2022 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 19-10-2022, 22:27
  3. Zabawa w RAWki 13/2022 [EX3] - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 19-06-2022, 22:43
  4. Zabawa w RAWki 4/2022 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 24-02-2022, 21:53
  5. Zabawa w RAWki 3/2022 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 12-02-2022, 13:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •