Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Canon 5d mk3 + Tamron 24-70 2.8 VC na ...

    Mam taki zestaw:

    Canon 5d mk3 + Tamron 24-70 2.8 VC + 430 ex II

    Aparatu głównie używam do fotografowania dzieciaka, w domu bieganie, jakaś wycieczka itp. Tylko amatorsko. W domu z lampą.

    Ustawiony na śledzenie, jakoś za obiektem nadąża. Z tym że robiąc zdjęcia kompozycja mocno ustępuje temu żeby było ostre. A i pucha często nie trafia przy zabawach, bieganiu itp.
    Body już swoje wyklinało 300k+, obiektyw pewnie też. Kupowane jako używki.

    I teraz chciałbym to na coś zmienić, nowszego ale z sensem.

    Myślałem nad z5 + 28-75 2.8 ten niby nikon a podobno Tamron. Da się taki zestaw wyrwać za ~9k.

    Najbardziej brakuje mi śledzenia oka/twarzy. Nie wiem czy z5 da radę.

    Miałem chwile canon M50 z kitem nie było źle, ale to nie to. R6 + szkło będzie za drogo.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli rozpatrywałeś Sony to masz A7III plus Sigma 28-70/2.8 lub Tamron 28-75/2.8 G2 za około 10k z cashbackiem. Przynajmniej w PL.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzorc Zobacz posta
    Mam taki zestaw:

    Canon 5d mk3 + Tamron 24-70 2.8 VC + 430 ex II

    Aparatu głównie używam do fotografowania dzieciaka, w domu bieganie, jakaś wycieczka itp. Tylko amatorsko. W domu z lampą.

    Ustawiony na śledzenie, jakoś za obiektem nadąża. Z tym że robiąc zdjęcia kompozycja mocno ustępuje temu żeby było ostre. A i pucha często nie trafia przy zabawach, bieganiu itp.
    Body już swoje wyklinało 300k+, obiektyw pewnie też. Kupowane jako używki.

    I teraz chciałbym to na coś zmienić, nowszego ale z sensem.

    Myślałem nad z5 + 28-75 2.8 ten niby nikon a podobno Tamron. Da się taki zestaw wyrwać za ~9k.

    Najbardziej brakuje mi śledzenia oka/twarzy. Nie wiem czy z5 da radę.

    Miałem chwile canon M50 z kitem nie było źle, ale to nie to. R6 + szkło będzie za drogo.

    Twój obecny zestaw to bardzo dobry sprzęt, używałem tego samego Tamrona tylko że z 6D / 5K MK IV.
    Na pewno odpuść sobie M50, bo będziesz miał dużo gorzej niż obecnie, zresztą sam już do tego doszedłeś.
    Z5 też sobie odpuść jeżeli szybki AF jest dla Ciebie priorytetem i powodem do wymiany sprzętu.
    Z Nikona polecałbym Z6II + 24-70 f2.8 - to jest jakościowy odpowiednik Twojego obecnego aparatu, no, może ciut lepiej, ale porównywalnie.
    Niestety cenowy chyba za drogo bo Nikkor tani nie jest.

    Na Twoim miejscu kupiłbym Sony A7 III + Sigma FE 24-70 f2.8. Znakomity AF / eye AF, znakomite szkło.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jeśli rozpatrywałeś Sony to masz A7III plus Sigma 28-70/2.8 lub Tamron 28-75/2.8 G2 za około 10k z cashbackiem. Przynajmniej w PL.
    Ubiegłeś mnie o minutę Ja jednak bym polecał Sigmę 24-70 f2.8, wiem że trochę droższa ale lepsza a skoro używki wchodzą w grę...
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 16:27
  4. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •