Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53
  1. #11

    Domyślnie

    A do tego wtedy jeszcze pada zawsze ostatnie pytanie: Panie ile sztuk robimy? "Jedną...". Jedną?!! To nam się nie oplaca, nie mamy czasu...

    Mam do czynienia z takimi historiami prawie codziennie

    Ale jakby zrobić forumowy wspólny bagnet pasujący do kilku szkieł to chętnie się podłącze
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 01-12-2022 o 10:01
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  2. #12

    Domyślnie

    Przeceniasz forum i użytkowników w darzeniu sentymentem najtańszych szkieł Nikona, jak sądzę

    Możesz natomiast spróbować zebrać odpowiednie fundusze w necie, są różne strony wspierające pomysły na nowe, przełomowe pomysły na które czeka rynek. Szukaj pod hasłem crowdfunding, może to szansa na dużą kasę? Ja się nie dołożę, choćby dlatego, że używając kilku szkieł z plastikowym bagnetem nigdy nie spotkałem się z problemem uszkodzenia tego bagnetu. Miałem nawet 80-200/4.5-5.6D, taki którego byłem kolejnym właścicielem, mam gdzieś 20-letni 28-80/3.5-5.6, miałem 18-135. O nowych af-p nie wspominam, bo są jak jeszcze mało używane. Nigdy nic nie działo się z bagnetem, nawet starym i wytartym. No ale kto hobbiście zabroni trwonić swoje pieniądze?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    A do tego wtedy jeszcze pada zawsze ostatnie pytanie: Panie ile sztuk robimy? "Jedną...". Jedną?!! To nam się nie oplaca, nie mamy czasu...

    Mam do czynienia z takimi historiami prawie codziennie

    Ale jakby zrobić forumowy wspólny bagnet pasujący do kilku szkieł to chętnie się podłącze
    Masz okazję wykazać się inicjatywą i zainicjować taki projekt, z pewnością wielu chętnych się dołączy.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #14

    Domyślnie

    Ten sam bagnet jest w 18-55, 18-105, 18-135. Jak widać jest pełno ofert sprzedaży badziewnego wtrysku, w którym popychacz lata luźno. Zrób serię metalową i sprzedawaj.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Ten sam bagnet jest w 18-55, 18-105, 18-135. Jak widać jest pełno ofert sprzedaży badziewnego wtrysku, w którym popychacz lata luźno. Zrób serię metalową i sprzedawaj.
    No widzisz, to dzięki Tobie mamy już obraz sytuacji - robimy forumowy aluminiowy bagnet pasujący do obiektywów: 18-55, 18-105, 18-135! czy ten sam nie jest czasem też w 55-200mm?? https://www.karachicamera.com/access...n-p.36753.aspx

    Jestem przekonany, że byłoby sporo chętnych na wymianę bagnetów w tych szkłach! A jeszcze więcej na zakup po wyłamaniu zamiast plastikowego Kto by się podjął ogarnięcia wykonania? Uważam, że gra jest warta świeczki! Tym bardziej, że NIKT NA ŚWIECIE JESZCZE TEGO NIE ZROBIŁ!
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 01-12-2022 o 13:15
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  6. #16

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Bagnetu do 18-105 i innych mających ten sam model bagnetu nie widziałem w wersji metalowej.
    Ale nie ma problemu. Można ten plastikowy (oryginalny) pomierzyć, narysować w programie do modelowania 3D (Catia) i wykonać go z aluminium np. z PA9 na frezarce CNC
    W Polsce jest sporo firm robiących takie usługi. Można zlecić cały proces (od pomiarów do gotowego wyrobu) lub tylko samo frezowanie.
    Po pomierzeniu i wykonaniu na maszynie CNC pewnie trzeba będzie zrobić próby, bo jak znam życie okaże się, że niektóre tolerancje są kluczowe i pierwszy bagnet jest zbyt luźny lub zbyt ciasny i nie da się go zapiąć do aparatu. Kolejna pętla projektowo - wykonawcza i może się uda. Koszty spore...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Po pomierzeniu i wykonaniu na maszynie CNC pewnie trzeba będzie zrobić próby, bo jak znam życie okaże się, że niektóre tolerancje są kluczowe i pierwszy bagnet jest zbyt luźny lub zbyt ciasny i nie da się go zapiąć do aparatu. Kolejna pętla projektowo - wykonawcza i może się uda. Koszty spore...
    Gdyby ktoś się tego podjął, to byłby światowym monopolistą, zrobiłby setki / tysiące sztuk i cena jednostkowa byłaby bardzo konkurencyjna do tych plastikowych, chińskich zamienników.
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 01-12-2022 o 14:45
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  9. #19

    Domyślnie

    Przez kilkanaście lat byłem technologiem w firmie motoryzacyjnej. Odpowiadałem za jakość produkowanych części i umiem zaprojektować tak by wszystko było montowalne i spełniało swoje funkcje .

    Przyjmijmy, że taki bagnet przy większej liczbie zamówień będzie kosztował 250,00 zł
    Zróbmy ankietę ewentualnych chętnych, tylko statystycznie, bez zobowiązań, ale poważnie.

    antonio masz szansę na interes życia.

    Ja jestem już emerytem i wystarcza mi to co ZUS przelewa na konto.
    Ostatnio edytowane przez andystar ; 01-12-2022 o 14:48
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Odpowiadałem za jakość produkowanych części i umiem zaprojektować tak by wszystko było montowalne i spełniało swoje funkcje .
    Przyjmijmy, że taki bagnet przy większej liczbie zamówień będzie kosztował 250,00 zł
    Zróbmy ankietę ewentualnych chętnych, tylko statystycznie, bez zobowiązań, ale poważnie.
    Czy ty andystsar podjąłby się opracowania prototypu w CAD pod CNC? Fajnie byłoby dorwać jakieś rysunki techniczne bagnetu F, aby zaoszczędzić sobie zbyt wielu prób.

    Myślę, że cena detaliczna musiałaby być poniżej stówki - oczywiście przy założeniu produkcji masowej, co by koszty opracowania, przygotowania i ustawień maszyny oraz materiału się zwróciły. To oczywiście mój luźny szacunek oparty na cenach podobnych bagnetów do Nikona i Canona.

    Są chętni? Ale tak na poważnie! jak będzie wiadomo ile osób "na pewno" zakupi, to łatwiej będzie oszacować w ogóle opłacalność przedsięwzięcia.

    Jak by coś ja biorę 3 sztuki
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 01-12-2022 o 16:44
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pręt aluminiowy statywowy
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-10-2021, 16:01
  2. Flex do bagnetu N 200-500
    By wawrzyn in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2021, 23:41
  3. [ Krajobraz ] [Dron] Z lotu plastikowego ptaka
    By morzon in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post / autor: 19-04-2020, 10:14
  4. Kiev 88 zmiana bagnetu
    By wookciey in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 00:09
  5. Jak wygładzić skórę i nie zrobić plastikowego potwora
    By nimnull in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 00:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •