Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 142
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    Mogę zapytać z jakim body używasz w/w szkieł?

    (...)
    Głównie z D800.

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    Przy okazji Jacek_Z czy bawiłeś się 58mm f/1.4??
    Nie miałem okazji. Sporo o nim czytałem. Bardzo pozytywnie piszą o nim jego użytkownicy. Ładnie maluje a to rzadkość w nowych konstrukcjach optycznych. Jak dla mnie trochę za krótka ogniskowa.

    Co do TS - chcesz kupic to kup. Musisz mieć polecenie i zgodę forumowiczów?

    To bardzo dziwny wątek. Wygląda tak jakbyś dostał milion w spadku albo wygrał teleturniej i postanowił kupić 20 świetnych obiektywów, tak od czapy, bez znaczenia jakie przeznaczenie (UWA albo supertele albo TS), byle były dobre.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-11-2022 o 13:35
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Post

    Motywacją założenia tego wątku jest fakt, że Nikon z pewnością będzie wychodził powoli z systemu F, a ja nie zamierzam wchodzić w bezlusterkowce. Wychowałem się na Zenicie ze szkłami 50 i 18mm, dalej poprzez system DX na D70s, D3000, D5300, D300s i teraz na D850 skończywszy. Zamierzam zatem rozszerzyć sobie na w miarę bogatą i uniwersalną kolekcję najlepszych szkieł - różnych szkieł Nikkora, które przydadzą mi się zarówno w studio jak i poza. W 95% fotografuję stałkami produkty (nazwijmy je małe i średnie), ale chcę mieć też jakieś najlepsze szkła zmiennoogniskowe. Nie stać mnie na 20 szkieł, ale chciałbym zaspokoić (i zabezpieczyć) swoje potrzeby może w sumie w 6-7 szkłach, które wykorzystają i nie zmarnują potencjału matrycy 45,4MP.

    Co w tym dziwnego? Nie rozumiem twojej "osobistej wycieczki" ? Nie potrzebuję zgody tylko pytam o opinie i porady od osób, które mają o tym pojęcie i wiedzę
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 27-11-2022 o 14:28
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    Nie stać mnie na 20 szkieł, ale chciałbym zaspokoić (i zabezpieczyć) swoje potrzeby może w sumie w 6-7 szkłach, które wykorzystają i nie zmarnują potencjału matrycy 45,4MP.
    No to chyba już sam sobie odpowiedziałeś w przytoczonych linkach... Tam wcale nie ma nie wiadomo ilu szkieł, więc już tu masz twardy limit na to, co wykorzysta matrycę D850. A dalej wybierasz to co jest Ci potrzebne do pracy/zabawy i problem rozwiązany...

    A żeby się jeszcze odnieść do listy od której zacząłeś: Thom Hogan (bythom.com) na przykład się pozbył Nikkora 85/1.4G, bo uznał, że wersja 1.8G jest lepsza optycznie, a światło 1.4 nie jest mu aż tak potrzebne... A cena dobrze ponad dwa razy niższa.
    D850 | D750 | D70 | N18-35/3.5-4.5G | N24-70/2.8G | N24-120/4G | N70-300/4.5-5.6E | N105/2.8G Micro | N85/1.8G | N50/1.4G | N35/1.8G | N20/1.8G | SB-800
    F6 | F100 | F90x | F80 | F50 | N20-35/2.8D | N35-70/2.8D | N85/1.8D | N50/1.8 | N35/2D | N20/2.8D | SB-80DX

  5. #25

    Domyślnie

    I to jest właśnie najciekawsze co do szkieł 85mm... Używałem na jednej sesji 85/1.8G z D800. Nie byłem zadowolony z ostrości w centrum i w końcu lepiej sprawdził się Micro 105mm f/2.8G. Tyle, że to było na D800, więc na D850 różnice może będą jeszcze większe. A i tak chyba nic nie pokona żylety 105/1.4E!

    Thom Hogan widzę, że używa głównie do fotografii przyrodniczej, więc stąd może mieć takie wnioski. Ciekawe na jakim body je porównywał.Chętnie porównałbym oba 85/1.4 i 1.8.

    Thom Hogan fajnie napisał jeszcze zgodnie z tym do czego nawiązuje ten wątek:
    "This holiday season is probably a good time to pick up used lens bargains. Why? Because once the largest portion of the herd has moved to the mirrorless pasture, the DSLR lens dumping will lessen, and people are going to discover that a lot of those lenses are actually more valuable than the lowest prices they fetched when they hit the used market during the stampede."
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 27-11-2022 o 15:54
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  6. #26

    Domyślnie

    Przy okazji lista ocenianych szkieł przez Thoma Hogana
    https://dslrbodies.com/lenses/nikon-lens-reviews/
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    nie zmarnują potencjału matrycy 45,4MP.
    Potencjał matrycy 45 Mpix to w znaczącym stopniu marnuje obecność lustra

  8. #28

    Domyślnie

    Jak lustro wpływa na matrycę?
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Jak lustro wpływa na matrycę?
    Samo lustro nie wpływa, konsekwencje jego obecności już tak:
    - AF w D850 nie jest na tyle precyzyjny, żeby przy bardziej dynamicznych zdjęciach wykorzystać potencjał matrycy. Zdjęcia się mniej więcej trafione, ale rzadko kiedy jest to zdjęcie trafione idealnie.
    - Przy robieniu zdjęć z ręki na dłuższych czasach stabilizacja matrycy może pomóc. A większość dobrych optycznie szkieł nie ma jej wbudowanej.
    - Brak drgań od pracy lustra.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Potencjał matrycy 45 Mpix to w znaczącym stopniu marnuje obecność lustra
    Głupotki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Samo lustro nie wpływa, konsekwencje jego obecności już tak:
    - AF w D850 nie jest na tyle precyzyjny, żeby przy bardziej dynamicznych zdjęciach wykorzystać potencjał matrycy. Zdjęcia się mniej więcej trafione, ale rzadko kiedy jest to zdjęcie trafione idealnie.
    - Przy robieniu zdjęć z ręki na dłuższych czasach stabilizacja matrycy może pomóc. A większość dobrych optycznie szkieł nie ma jej wbudowanej.
    - Brak drgań od pracy lustra.
    Drgania od lustra mogą w niektórych okolicznościach (bardzo rzadko) kombinacja ogniskowej i czasu obniżyć rozdzielczość.
    Ale po to żeby wyeliminować te rzadkie przypadki wymyślono wstępne uniesienie lustra.

    Nie wiem czy zauważyłeś ale tu jest rozmowa o "prawdziwej" optyce.
    A nie tak jak teraz robią "kogo obchodza wady optyczne" -soft w body to poprawi.
    Powszechna praktyka w systemach bezlusterkowych.

    Także ja bym się powstrzymał od kolejnego już przypominania o śmierci lustrzanek. I o zakazie ich używania jakby niektórzy chcieli chyba.


    A wracajac do tematu wątku. To ja bym absolutnie nie brał pod uwagę tylko jak najlepszej ostrości jako jedyne kryterium.
    Jak maja to być drem Lens. To muszą mieć jeszcze coś...nieuchwytnego.
    Co nas zachwyca. Drgania w bokehu, rysunek, efekt 3D. Słowem taka niemierzalna rzecz jak unikatowa plastykę.
    A to już poważny problem, bo zanim kupimy i sami sprawdzimy. To trzeba się zdać na opinie innych. A przypominam że mówimy o niemierzalnych rzeczach, niekoniecznie obiektywnie ocenianych przez właścicieli.
    Tu trzeba raczej obejrzeć setki zdjęć z danego obiektywu. I to dobrych zdjęć.
    Najwięcej takich rodzynków ja osobiście widzę w systemie Leica. Zaznaczam że to moje zdanie.
    Z Nikona F też się coś znajdzie. Żeby było technicznie-optycznie miodzio a jednocześnie było to coś...
    Ciężko tak podać coś konkretnego
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 27-11-2022 o 19:14
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. obiektywy apsc do pełnej klatki
    By smuggie in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-01-2020, 22:32
  2. Obiektywy niepełnej klatki do pełnej klatki
    By kingann in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 14:32
  3. Jakie obiektywy do pełnej klatki FX
    By pawcio0404 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 14:44
  4. obiektywy do pełnej klatki
    By monochromatic in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 15:32
  5. Obiektywy do pełnej klatki
    By krysia in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2007, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •