Close

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 142
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Onanizm ...
    Masz rację.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Np 24-70/2.8 - z niego fotoreporterzy będą zadowoleni. Ale na 70 mm to szkło nie jest ostre.
    Masz na myśli pierwszą wersję 24-70/2.8 czy drugą z VR?
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Pierwszą miałem przez chwilę. Druga podobno jest podobna do pierwszej jeśli chodzi o ostrość.
    Stałki górą.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Ja z kolei nie bardzo bym wchodził w stałki. Ostrość jest ważna, ale bardziej sobie cenię swobodę kadrowania, czy wagę zestawu. Oczywiście, mógłbym mieć drugi komplet obiektywów bezkompromisowych, których używałbym kilka razy w roku być może, ale to już fantazje i science fiction. Trochę za drogo, jak na amatorskie hobby. Dodam, ze posiadam jedną stałkę, 50 mm 1.8, ale to głównie dlatego, że jest tania i lekka
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pierwszą miałem przez chwilę. Druga podobno jest podobna do pierwszej jeśli chodzi o ostrość.
    Stałki górą.
    To oczywista oczywistość, że stałki górą jeśli zależy nam na ostrości. Przy okazji czy miałeś kiedyś w ręku 58mm f/1.4G? Słyszałem sprzeczne opinie.

    Wracając do zoomów, to poza studio, gdzieś w terenie, przy reportażu, czy przy uroczystościach zazwyczaj nie ma czasu, miejsca ani warunków na zmianę szkieł. Stąd "dobry" jasny zoom uważam, że jest niezbędny. Więc taki kompromis miedzy jakością, a komfortem w pewnych sytuacjach jest nieunikniony..
    Zatem jak wybrać gorsze zło, lepiej mieć możliwie najlepszy i pewnie najdroższy zoom.

    Co do 24-70VR ma poprawioną ostrość na brzegach, niewielkim kosztem centrum.
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 26-11-2022 o 13:19
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    To oczywista oczywistość, że stałki górą jeśli zależy nam na ostrości. Przy okazji czy miałeś kiedyś w ręku 58mm f/1.4G? Słyszałem sprzeczne opinie.
    Sam napisałeś o kryterium ostrosci to sie nie dziw że tych zoomów nie widzę w tym zestawieniu. No i nagle dochodzi kryterium wygody, potem uniwersalności, dochodzi kolejne kryterium wagi. Plus subiektywne odczucia albo ocenianie tego samego szkła na innym body (inne wymagania ma D700 - wszystko ostre, a inne ma ktś robiący na D850.
    No to jeszcze ci dopiszą opinie osoby, którym opadła szczęka gdy używali dajmy na to przykładowego 24-70, ale ... potem sie okazuje że oni przeszli z body DX z kitem 18-55 itp i stąd ich zachwyt. Skąd wiesz kto napisze tu opinie, jakie ma punkty odniesienia żeby te opinie pisać?
    NIE MA OPCJI by stworzyć sensowny ranking.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Masz rację, że w ocenę wchodzi kwestia wcześniejszych doświadczeń z czym się pracowało. Jednak ponieważ chciałbym poznać Wasze opinie o the beściakach Nikkora niezależnie od konstrukcji, to pewnie przyznasz, że 24-70 to najlepsze szkło zmiennoogniskowe mniej więcej w tym zakresie ogniskowych? Bo w sumie o to również pytam.

    Przy okazji Jacek_Z czy bawiłeś się 58mm f/1.4??
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 27-11-2022 o 13:13
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  9. #19

    Domyślnie

    - Nikkor 24/2.8 AI-s
    - Micro-Nikkor 55/2.8 AI
    - Nikkor 105/2.5 AI
    - Nikkor AF 180/2.8
    A, i jeszcze Nikkor 28/2.8 AI-s, ale nie dołączam, bo przestałem lubić tę ogniskową. Jako uzupełnienie wolałbym N 35/2.8 AI.

    Domyślam się, że nie jest to lista z gatunku tych, jakich oczekiwałby autor wątku, ale że kryteria były dość luźno ustawione, to nie będę przepraszał

  10. #20

    Domyślnie

    Mogę zapytać z jakim body używasz w/w szkieł?

    O to chodzi, to nie lista moich oczekiwań, tylko Wasze najlepsze według Was szkła.

    Widzicie, zapomniałem o szkłach tilt-shift! Takie też chciałbym mieć w swojej kolekcji! Zresztą wszystkie 3 ogniskowe PC-E!
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 27-11-2022 o 13:19
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. obiektywy apsc do pełnej klatki
    By smuggie in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-01-2020, 22:32
  2. Obiektywy niepełnej klatki do pełnej klatki
    By kingann in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 14:32
  3. Jakie obiektywy do pełnej klatki FX
    By pawcio0404 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 14:44
  4. obiektywy do pełnej klatki
    By monochromatic in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 15:32
  5. Obiektywy do pełnej klatki
    By krysia in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2007, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •