Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dysk SSD Samsung t7 niby pełny ?!

    Siemka Witam wszystkich, mam nadzieję że w dobrym dziele zamieszczam post. Mój problem polega dokładnie na tym że posiadam do LightRooma dysk SSD Samsung t7 do zdjęć. Generalnie w LR pokazuje że jest pełny, natomiast gdy sprawdzam w Finder, to pokazuje ze jest wolne 40gb ale gdy sprawdzam po folderze to suma daje 550gb z 1000. Nie mam pojecia w takim razie gdzie jest pozostale 400 ? Poniżej zostawiam 3 screenshoty Ktoś zna się może na tym i może mi pomóc zrozumieć o co biega ? Z góry dziękuje za odpowiedź i życzę miłego weekendu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Zrzut ekranu 2023-05-26 o 11.30.27.png  

    Zrzut ekranu 2023-05-26 o 11.27.19.png  

    Zrzut ekranu 2023-05-26 o 11.26.33.png  


  2. #2

    Domyślnie

    Dziwne masz to wszystko. Po pierwsze ustaw datę (BIOS?) i sprawdź, czy nie masz ukrytych partycji.
    Na dysku 1 TB nie ma dostępnych pełnych 1000 GB. W moim T7 dostępne jest 932 GB i to norma, o ile wiem.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Siemka dzieki za odpowiedz,probowalem takze oproznic kosz i oproznilem, date i godzine mam ustawione, ja pracuje na macbooku tutaj nie mam porobionych partycji i tak wiem ze dysk 1tb to nie pelne 1 tb lecz niestety w dalszym ciagu jak sprawdzam ogolna pojemnosc dysku to prawie pelny natomiast poszczegolnych folderow suma to polowa... mozliwe ze ma to zwiazek z systemem mac poniewaz gdy doszlo do zapelnienia podpielem kolejny dysk zewnetrzny i z jednego dysku na drugi przez lioghtrooma przerzucalem zdjecia.

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdzałeś ile zajmują katalogi Lrc razem z ich kopiami zapasowymi. Można się zdziwić ile to zajmuje miejsca jeżeli się tego nie kontroluje. Inna sprawa to data utworzenia woluminu - jest dziwna. Mnie się zapala czerwone światełko kiedy w datach plików są takie rzeczy od kiedy "goście" z zewnątrz zmienili mój dysk w komputerze w dysk sieciowy a ja nawet nie wiedziałem, że jestem szeregowym członkie tej sieci "korporacyjnej". To jednak było cztery lata temu pod Win8 a sam im trochę pomogłem. Od tego czasu przesiadłem się na mac, ale nieufność pozostała. Nie bardzo też wiem dlaczgo dysk systemowy Mac ma partycję ExFAT, a Ty jako administrator masz dostęp niestandartowy w uprawnieniach.
    Ja bym jednak posprawdzał dokładniej skąd to się bierze.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtaszenko Zobacz posta
    Siemka dzieki za odpowiedz,probowalem takze oproznic kosz i oproznilem, date i godzine mam ustawione, ja pracuje na macbooku tutaj nie mam porobionych partycji i tak wiem ze dysk 1tb to nie pelne 1 tb lecz niestety w dalszym ciagu jak sprawdzam ogolna pojemnosc dysku to prawie pelny natomiast poszczegolnych folderow suma to polowa... mozliwe ze ma to zwiazek z systemem mac poniewaz gdy doszlo do zapelnienia podpielem kolejny dysk zewnetrzny i z jednego dysku na drugi przez lioghtrooma przerzucalem zdjecia.
    Time machine trzyma kopie zapasowe To normalne.
    Druga sprawa: Na Mac'u 1TB = 1000GB (MacOS tak podaje, to nie windows, gdzie wszystko jest 2^X w systemie binarnym tak jak to oryginalnie było). Tak więc idealnie pusty dysk 1TB na Mac pokazuje 1TB wolnego miejsca, i tak dalej.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Niby zimno, ale...
    By Hoobie in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 13:12
  2. [ Krajobraz ] Niby to panoramka...
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 23:08
  3. Pełny ogień...
    By Qna in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 00:40
  4. Niby żart ale ?
    By plusfoto in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 15:30
  5. nie ma to jak pełny luz
    By Tomek Konopka in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 20:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •