Miałem stary laptop, bardzo stary, z 10 lat. Dell Vostro. Unowocześniałem go, np wymieniłem RAM, miałem 2 kości po 2GB, kupiłem 2x4 i miałem 8GB, więcej płyta nie obsługiwała. Karta grafiki - zintegrowana. Procesor i5 i to wczesny, żadna tam wielowatkowość. HDD wymieniłem na SSD. I działało to nieźle. No ale taki stary laptop, to kupiłem nowy. Lenovo Legion, aż 17 cali. Procesor i7, 6 wątków, 32 GB RAM, SSD 1 TB i mogę włożyć kolejny SSD bo nie ma stacji CD. Grafika RTX 2060 2+2 GB pamięci. Myślicie, że ten laptop chodzi szybciej? Teoretycznie wszystkie składowe ma szybsze, a .. chodzi wolniej. W dodatku nie ma odczepianego akku.
No to teraz o Windows 11 PRO, który mam na pokładzie. Ten system bardzo ogranicza mozliwości samodzielnego grzebania w bebechach. Uznali, że użytkownik może cos popsuć i nie dali funkcji, które były normą w W10. Pierwsze z brzegu - na pasku nie mogę sobie podejrzeć jakie procesy chodzą i ubić coś, co mi się zawiesza. A się zawiesza (na Win 10 - nic).
Usypianie nie działa. Dotknę czegokolwiek i sie włącza. Kiedyś wracam ze szkoły, a laptop gorący, działał w plecaku. Mówię zrobie test w domu. Pusciłem muzykę na YT, zamknąłem pokrywę. OK, ekran zgasł, muzyka ucichła. Poszedłem do kuchni, zrobiłem kawę. Wracam - pod pokrywą jasno!

Teraz mój problem.
Nauczanie indywidualne - zdalne. Google - Classroom i Meet do połączeń. Meet pokazuje mi włączoną kamerę (!!!), ale przekreślony mikrofon. Włączyć kliknąwszy na ikonę nie idzie. Pokazuje komunikat by w systemie ustawić dostępność mikrofonu dla Chrome. Nawet przenosi w te miejsce ustawień Windowsa. Tylko że na liscie kilkunastu programów którym mogę zmieniać ustawienia dostepu mikrofonu .. nie ma Chrome!
Wsparcie techniczne pokazuje jak to sie robi na Win 10, ale na Win 10 i 11 te panele wyglądają inaczej. Na YT porady dotyczą Win 10, nie 11. Gdzieś cos znalazłem, jak grzebać we wpisach w rejestrze, ale sie boje, nie ogarniam tego.
Wspaniały Win 11.
Napisałem post, ale w sumie nie mam nadziei na sukces. Łączę sie na starym laptopie, choć gigabajty materiałów do nauczania mam juz na nowym laptopie.