Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Lampy błyskowe dla osób wielosystemowych (Godox V1-C / V1-N / V1-S + Godox XProC TTL)

    Jakiś czas temu prosiłem tu na forum o pomoc w doborze lampy do Nikona.
    Tymczasem kupiłem coś zupełnie innego (Godox V1) i jestem zadowolony, więc chciałem się podzielić wrażeniami.

    Wczoraj przyszła paczka z Amazon'u, była okazja trochę pobawić, Godox'ami, i wniosek jest taki: to najepsze lampy jakie kiedykolwiek używałem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2215.jpeg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	2,32 MB
ID:	67982


    Po pierwsze: lampy działają bez problemu w trybie TTL na bezlusterkowcach. -Testowałem na Nikon, Sony i Canon.

    Po drugie; TTL wreszcie działa poprawnie! Do tej pory jedyną lampą która poprawnie działała mi na bezlusterkowcu w trybie TTL była Sony HVLF60RM. Tylko że ta systemowa lampa Sony kosztuje tyle ile trzy Godox'y V1 + wyzwalacze bezprzewodowe i działa wyłącznie na aparatach Sony. Moje lampy od Canona (Yongnuo ale także systemowy Speedlite 480EX) zakupione w erze lustrzanek, po przejściu na bezlustra w trybie TTL dawał obraz tak gdzieś o 2EV za ciemny.

    Po trzecie: wreszcie ktoś pomyślał i zrobił lampy które można używać w wielu systemach. Ja moje 3 lampy kupiłem w wersji Nikon, ale to tylko dlatego że nie miałem wcześniej żadnej lampy do Nikona, a do Sony i Canona mam, no i najwięcej sprzętu mam w Nikonie. Ale to bez znaczenia, chyba że ktoś chce koniecznie używać lampy na aparacie, czego ja w ogóle nie robię. Zamiast tego kupiłem 3 wyzwalacze GodoxXPpro, w cenie $60 od sztuki. I tyle. W zależności od tego jakiego systemu używam, zakładam wyzwalacz na aparat i wszystko działa bez konieczności robienia czegokolwiek z lampami. W sumie nie ma co się dziwić że coś takiego zrobił producent niezależny, bo przecież producentom takim jak Sony, Canon czy Nikon zupełnie na tym nie zależy, a wręcz przeciwnie.

    Po czwarte: cena. $210 od lampy to ułamek tego ile kosztują lampy systemowe. W zasadzie cały ten komplet 3 lamp i wyzwalaczy kosztował mnie tyle ile jedna lampa do Sony.

    Po piąte: moc lampy i kształt palnika. Nie wiem czy okrągły palnik daje takie cudowne efekty jak piszą w sieci, ale na pewno nie gorsze niż zwykły. Do tego Godox V1 są naprawdę moce i jedna lampa bez problemu pozwoliła mi oświetlić cały pokój 40m2 przy odbiciu o sufit.

    Nie wiem jak będzie z trwałością tych lamp, ale pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  2. #2

    Domyślnie

    30 lat temu Metz zrobił lampy wielosystemowe. Zmieniało się tylko "stopki" w których zaszyta była dodatkowa "elektronika"
    Ale te lampy nie bardzo działały bezprzewodowo (wyzwalane głównie na błysk o ile pamiętam)
    Ale fajnie że opisałeś że działa to ok na sony

    Może w końcu kupię coś błyskowego po wielu latach

  3. #3

    Domyślnie

    @m_a_g idźmy dalej. Na tym samym systemie masz lampy studyjne od 200-2400Ws i plenerowe z własnym aku, TTLem, HSS od 100-1200Ws.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    same lampy są dedykowane do któregoś z systemów? Ale pracują na osobnych podstawkach" i sterowane sterownikiem dedykowanym do sony?

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    M_a_g to nie lampy są takie świetne (są dobre, nie przeczę) , tylko Nikon ma najlepszy system błysku.
    Nikon to generalnie najbardziej niedoceniany system. Czym więcej pomagam innym ludziom w walce z ich sprzętem tym bardziej się dziwię dlaczego oni nie wybrali Nikona.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    same lampy są dedykowane do któregoś z systemów? Ale pracują na osobnych podstawkach" i sterowane sterownikiem dedykowanym do sony?
    Lampy masz do różnych systemów, z odpowiednimi stopkami. Jak chcesz je międzysystemowo używać, to lampka w tryb odbiornika, nadajnik (albo i lampa, bo też mogą jako sterowniki robić) systemowy i jechane.
    Miałeś lampy Quadralite z tego co kojarzę, to to samo co Godox, tylko naklejka inna.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    M_a_g to nie lampy są takie świetne (są dobre, nie przeczę) , tylko Nikon ma najlepszy system błysku.
    Nikon to generalnie najbardziej niedoceniany system. Czym więcej pomagam innym ludziom w walce z ich sprzętem tym bardziej się dziwię dlaczego oni nie wybrali Nikona.
    Tylko co system Godoxa ma wspólnego z systemem błysku Nikona? Oprócz tego, że Navigator działa jako "podróbka" sterownika?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    @Jacek_Z ja jednak uważam że te lampy są świetne bo dobrze mi działają również na Canonie / Sony, nie tylko w Nikonie.
    Nikon jak dla mnie traktuje segment systemowych lamp błyskowych cokolwiek po macoszemu, najnowsza lampa jaka jest jeszcze z ery lustrzanek, trochę szkoda.
    @fafniak - same lampy są dedykowane do Nikona (moja wersja - V1-N). Jest jeszcze V1-C, V1-S, i tak dalej. Więc na aparacie działają tylko na Nikonach bo takie kupiłem akurat Ale za to działają z każdym odbiornikiem bezprzewodowym Godoxa z serii XPro. Więc kupiłem sobie 3 sterowniki XPro Canon, XPro Nikon, i XPro Sony - które zakładam na aparat zamiast lampy. I wszystko działa tak samo jakby lampa była zamontowana na aparacie.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety, Godox V1 nie ze wszystkimi Nikonami działa. Z Z9 kicha.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Niestety, Godox V1 nie ze wszystkimi Nikonami działa. Z Z9 kicha.
    Ale ja mam Z9 i mnie działa. W Z7II również jeżeli o to chodzi. W czym problem?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2217.jpeg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	2,64 MB
ID:	67983
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2020, 14:41
  2. Godox X2T-N TTL
    By Kacperus in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2019, 19:16
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2018, 21:43
  4. Lampy "produkty" Godox
    By kurczeblade in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 00:04
  5. Godox - chińskie, tanie lampy - co Wy na to?
    By dong in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •