Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    To był I-TTL jak najbardziej, włączonym z poziomu lamp (bo używałem dwie). Jak sam widzisz zdjęcie jest poprawnie naświetlone. Do jego zrobienia użyłem dwie lampy wyzwalane radiowo w trybie i-TTL i aparat sam dobrał moc błysku każdej lampy. Zrobiłem tak kilkanaście zdjęć w różnych warunkach i ekspozycja zawsze była prawidłowo dobrana z automatu. Pozostaje pytanie jaką masz konkretnie wersję lampy, firmware w lampie, i firmware w aparacie. Może musisz uaktualnić. Ewentualnie (choć nie chce mi się wierzyć ale mogę sprawdzić jutro) że mnie działa bo kontroluję lampę radiowo przez XPro a nie zakładam na aparat, ale to bez sensu trochę.
    No właśnie, jak zakładam na stopkę sterownik, a lampa jest poza stopką, to u mnie też działa w i-TTL. Ale nie działa i-TTL kiedy lampa jest na stopce. To zresztą jest pokazane w tym podlinkowanym filmiku. W aparacie mam firmware 3.0, a w lampie nie wiem co tam jest, nic nie zmieniałem po kupnie w ubiegłym roku. Najnowsza wersja firmware do Godoxa dotyczy tylko współpracy z Leiką.

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Ciekawe co by było gdyby lampa była zamontowana na Navigator X Plus. Bo zdaje się, że mozna zrobić taką "kanapkę", choć to oczywiście mniej wygodne i nie powinno byc to potrzebne.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Drugi raz to piszę. Właśnie o to chodzi, że V1 ma problemy z błyskiem w TTLu zamontowana na puszce. Nie w trybie odbiornika.
    W manualu też błyska. W TTL - nie.
    Co zresztą widać wyraźnie na filmie, który linkowałem.
    Ja rozumiem. Ale mnie jak najbardziej wszystko działa.
    Lampa na aparacie, i-TTL, i lampa błyska i poprawnie ustawia ekspozycję.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2220.jpeg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	2,19 MB
ID:	68000

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    No właśnie, jak zakładam na stopkę sterownik, a lampa jest poza stopką, to u mnie też działa w i-TTL. Ale nie działa i-TTL kiedy lampa jest na stopce. To zresztą jest pokazane w tym podlinkowanym filmiku. W aparacie mam firmware 3.0, a w lampie nie wiem co tam jest, nic nie zmieniałem po kupnie w ubiegłym roku. Najnowsza wersja firmware do Godoxa dotyczy tylko współpracy z Leiką.
    U mnie w lampie jest firmware 1.6. Na Twoim miejscu bym sprawdził co i jak, czasami producent "nieoficjalnie" wprowadza poprawki. Przecież głupio było by im się przyznać że lampa dla Nikona nie działa na Nikonie
    Czytałem recenzję V1 na Amazon, kilkanaście osób używa na Z9 i sobie chwalą.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #24

    Domyślnie

    Faktycznie nie wgrywałem wersji 1.6, bo na stronie Godoxa pisze: V1N Firmware V1.6 Updated Contents To add compatibility with Flash Trigger for Leica --- XProIIL Wireless System. Może się pomylili, bo co ma wspólnego system lamp Leici z systemem Nikona. BTW: na wyświetlaczu też mam coś takiego, problem, że w tym trybie nie błyska. Zobaczę czy wgranie firmware 1.6 coś zmieni.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Faktycznie nie wgrywałem wersji 1.6, bo na stronie Godoxa pisze: V1N Firmware V1.6 Updated Contents To add compatibility with Flash Trigger for Leica --- XProIIL Wireless System. Może się pomylili, bo co ma wspólnego system lamp Leici z systemem Nikona. BTW: na wyświetlaczu też mam coś takiego, problem, że w tym trybie nie błyska. Zobaczę czy wgranie firmware 1.6 coś zmieni.
    Powodzenia!
    Jeszcze wstawiam zdjęcie i EXIF wykonane z lampą na aparacie,może się przyda. Jak widać z lampą na aparacie skierowaną na wprost nie jest tak pięknie jak z lampami poza aparatem (te cienie z tyłu), ale chociaż działa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7902.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	902,8 KB
ID:	68001
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2022-11-22 at 07.52.48.png
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	68002
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ciekawe co by było gdyby lampa była zamontowana na Navigator X Plus. Bo zdaje się, że mozna zrobić taką "kanapkę", choć to oczywiście mniej wygodne i nie powinno byc to potrzebne.
    Działa, ale producent nie zaleca takiej kombinatoryki (zapewne za słabe szyny). Jak tę drugą na nadajniku traktuje jako miejsce na zaślepkę gorącej stopki.
    W Canonie od zawsze Godox działa wyśmienicie.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  7. #27

    Domyślnie

    @markB, czy nowe firmware pomogło?
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  8. #28

    Domyślnie

    Jeszcze nie wgrałem, bo mam akurat kupę innej roboty, a tu potrzeba ściągania programów do rozpakowania tych plików od Godoxa. Jak tylko zdołam znaleźć chwilę czasu na wgranie nowej wersji, to napiszę o wyniku.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    @markB, czy nowe firmware pomogło?
    Dzięki za wsparcie. Tak, lampa działa, chociaż miałem trochę problemów z aktualizacją. Akurat mam lampę Quadralite Stroboss V1 N, to jest to samo co Godox, ale pod inną nazwą. Na stronie Quadralite trochę pokręcili - najnowsze firmware do Strobossa to 1.4 z września 2020 roku, a więc rok przed pojawieniem się Z9. Ale po wgraniu oprogramowania lampa błyska.

  10. #30

    Domyślnie

    A jednak! Super. Tak myślałem że problem może dotyczyć tylko lamp z firmware przed premierą Z9 na rynku.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2020, 14:41
  2. Godox X2T-N TTL
    By Kacperus in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2019, 19:16
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2018, 21:43
  4. Lampy "produkty" Godox
    By kurczeblade in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 00:04
  5. Godox - chińskie, tanie lampy - co Wy na to?
    By dong in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •