Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Nie tak.
    V1 na Z9 ma problemy z wyzwalaniem w TTLu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie tak.
    V1 na Z9 ma problemy z wyzwalaniem w TTLu.
    Jakie problemy, jak właśnie zrobiłem z 30 zdjęć testowych w TTL'u i zero problemów.

    PS. Wszystkim mającym problemy z TTL'em na Z9 przypominam:
    - należy wyłączyć "silent mode", wiem że to bez sensu bo migawka i tak tylko elektroniczna, ale bez tego nie odpali.
    - jak ktoś ma nadzieję na 20fps z lampą to niech sobie odpuści, tryb pojedynczego zdjęcia wyłącznie
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 21-11-2022 o 21:23
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  3. #13

    Domyślnie

    https://youtu.be/Xtzc_YZrKfY?t=75

    ¯\_(ツ)_/¯

    Może faktycznie tryb cichy jest winowajcą? Albo dotyczy tylko jakiś pojedynczych konfiguracji Z9+V1. @markB też się skarżył, że mu nie działa.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14

    Domyślnie

    Hmmm...

    1.Z9, zdjęcie w trybie M - lampa wyłączona.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z9_TTL_07.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	279,4 KB
ID:	67984
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2022-11-21 at 14.46.03.png
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	67986
    2. Z9, zdjęcie w trybie M, lampa włączona, tryb TTL.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z9_TTL_08.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	1 016,0 KB
ID:	67985
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2022-11-21 at 14.45.25.png
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	67987
    Wszystkie dane są w EXIF jak ktoś chce.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 21-11-2022 o 21:46
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  5. #15

    Domyślnie

    Mam V1, używam ciągle, chwalę sobie. Mam też ten dodatkowy zestaw akcesoriów do V1 (snoot, gridy, wrota, filtry, mini-flaga) – i gorąco polecam.
    Okrągły kształt głowicy V1 skusił mniej mniej – bardziej przekonała mnie wymienna bateria litowa, która na jednym ładowaniu wytrzymuje tyle, co kilka kompletów czarnych paluszków Eneloop. Zrobiłem porównani V1 z moim Metzem 48 AF-1 (z klasycznym prostokątnym dyfuzorem i stopką pod Nikona, podobna LP). Wyszło mi, że bez dodatkowego rozproszenia światło z obu lamp jest takie samo (czyli ostre). I tak potrzebny jest odpowiedni modyfikator.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nikon ma najlepszy system błysku.
    Nikon to generalnie najbardziej niedoceniany system. Czym więcej pomagam innym ludziom w walce z ich sprzętem tym bardziej się dziwię dlaczego oni nie wybrali Nikona.
    No ale Nikon Creative Lighting System (CLS) nie jest radiowy, tylko optyczny, czyli polega na sterowaniu lamp za pomocą błysku sterującego, i do tego wszystkie lampy muszą być nikonowskie (= kilka razy droższe od odpowiedników np. od Godoxa), natomiast w systemie radiowym Godox marka aparatu nie ma znaczenia, marka/mocowanie lamp w sumie też nie, sterowanie jest radiowe (na odległość nawet 100m, choćby w pełnym słońcu albo z lampami, które są daleko za oknem / „za winklem” i nie mogą fizycznie „zobaczyć" błysku sterującego). No i można używać (w trybie M lub TTL) lampy najróżniejszych producentów, także studyjne - lampy Godoxa mają wbudowany odbiornik, a innym podpina się odbiornik zewnętrzny (kosztujący chyba 30 euro) w wersji dostosowanej do danej lampy (mocowanie Canon., Nikon, Sony, gniazdo PC itd.)
    Funkcjonalnie systemowi Godoxa nie brakuje nic, co ma Nikon Creative Lighting System (CLS). Nawet ma więcej – np. 5 grup zamiast 3. Zaletą jest też to, że tylko kontroler/nadajnik wpięty w sanki aparatu musi być zgodny z danym aparatem - żeby komunikować się za pomocą styków w stopce. Np. do Nikona D750 albo któregoś z moich zabytków 6x6 czy 6x9 wpinam kontroler radiowy Godox w wersji pod Nikona, na nim ustawiam parametry (rzecz jasna jeśli aparat jest manualnym analogiem, to tylko w trybie Manual) i odpalam radiowo moje V1, studyjne Godox 300MS i dwa zupełnie inne flesze (Metz i "no-name). Jeśli powiedzmy kupię jakiś aparat Canona czy Sony, to wystarczy dokupić do całego systemu odpowiedni nadajnik.
    Ostatnio edytowane przez Pawel_M ; 22-11-2022 o 00:01
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nikon jak dla mnie traktuje segment systemowych lamp błyskowych cokolwiek po macoszemu, najnowsza lampa jaka jest jeszcze z ery lustrzanek, trochę szkoda.
    Po Nikon SB5000 nie wypuścili nic nowszego/lepszego, ale w sumie ta lampa ma wszystko, także komunikacje radiową.
    Nikon i Profoto ogłosili współpracę i całkiem możliwe, że nastepne lampy nikonowskie to będą lampy Profoto.
    Tak przy okazji to ten okrągły palnik Godoxa przypomina do złudzenia Profoto A10.
    Ja niedługo też sie przesiądę na Godoxa/ Quadralite, kupię Navigatiora, lampę Godox QT600II, Atlasa 600 albo raczej Godox AD300, Strobosa 60 (mam nadzieję, że uda mi sie kupic te zasilaną z 4 AA, a nie z ich akumulatorem, bojkotuję takie pomysly, ja nie zliczę ile mam różnych ładowarek).

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    No ale Nikon Creative Lighting System (CLS) nie jest radiowy, tylko optyczny, czyli polega na sterowaniu lamp za pomocą błysku sterującego, i do tego wszystkie lampy muszą być nikonowskie
    To nie do końca prawda. CLS to nazwa systemu błysku Nikona, a nie sposób sterowania lampami. Oczywiście przez lata to były przedbłyski, teraz już niekoniecznie (SB5000). I dalej to jest CLS.
    Sprawa druga - była opcja by zamienić przedbłyski na sygnał radiowy, choć to urządzonko nie było produkcji Nikona.
    To, że mozna kupić nadajniki radiowe i odbiorniki, podłączać je pod dowolne lampy (niekoniecznie produkcji Nikona) to wszyscy wiemy. I to co finalnie otrzymujemy to też jest CLS. Bo ten skrót nie oznacza sposobu komunikacji tylko określa działanie i możliwości systemu. https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...d=1&lang=en_GB
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Sprawdziłem ponownie - lampa Godox V1 nie odpala na i-TTL z Z9, a co dziwne- wydaje się, że lampa jest wykrywana przez aparat, bo czas zmienia się na 1/60 sec po włączeniu lampy w priorytecie przysłony. Silent mode nigdy nie miałem włączony, jest na off. Na Z9 tylko w trybie M (na lampie) da się wyzwolić błysk. Lampa działa normalnie w TTL na D850. W twoim exifie widzę "strobe return light not detected" - tak jakby to nie był i-TTL?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Sprawdziłem ponownie - lampa Godox V1 nie odpala na i-TTL z Z9, a co dziwne- wydaje się, że lampa jest wykrywana przez aparat, bo czas zmienia się na 1/60 sec po włączeniu lampy w priorytecie przysłony. Silent mode nigdy nie miałem włączony, jest na off. Na Z9 tylko w trybie M (na lampie) da się wyzwolić błysk. Lampa działa normalnie w TTL na D850. W twoim exifie widzę "strobe return light not detected" - tak jakby to nie był i-TTL?
    To był I-TTL jak najbardziej, włączonym z poziomu lamp (bo używałem dwie). Jak sam widzisz zdjęcie jest poprawnie naświetlone. Do jego zrobienia użyłem dwie lampy wyzwalane radiowo w trybie i-TTL i aparat sam dobrał moc błysku każdej lampy. Zrobiłem tak kilkanaście zdjęć w różnych warunkach i ekspozycja zawsze była prawidłowo dobrana z automatu. Pozostaje pytanie jaką masz konkretnie wersję lampy, firmware w lampie, i firmware w aparacie. Może musisz uaktualnić. Ewentualnie (choć nie chce mi się wierzyć ale mogę sprawdzić jutro) że mnie działa bo kontroluję lampę radiowo przez XPro a nie zakładam na aparat, ale to bez sensu trochę.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  9. #19

    Domyślnie

    Na sieci oglądałem porównanie Profoto i Godoxa V1. I każda z tych lamp miała swoje lepsze i słabsze strony. O ile pamiętam V1 miał ciut słabszą powtarzalność siły błysku.
    Ale dla mnie z tego porównania płynął wniosek, że V1 warto kupić.
    https://youtu.be/75LJU3obw2g
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    że mnie działa bo kontroluję lampę radiowo przez XPro a nie zakładam na aparat, ale to bez sensu trochę.
    Drugi raz to piszę. Właśnie o to chodzi, że V1 ma problemy z błyskiem w TTLu zamontowana na puszce. Nie w trybie odbiornika.
    W manualu też błyska. W TTL - nie.
    Co zresztą widać wyraźnie na filmie, który linkowałem.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2020, 14:41
  2. Godox X2T-N TTL
    By Kacperus in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2019, 19:16
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2018, 21:43
  4. Lampy "produkty" Godox
    By kurczeblade in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 00:04
  5. Godox - chińskie, tanie lampy - co Wy na to?
    By dong in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •