Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie ALBUM - duży nakłąd

    cześć,
    Dumam nad wydaniem albumy fotograficznego - tematyka podróżnicza.
    By była jasność o co mi chodzi to o to z linku https://www.jimmynelson.com/books-more/

    Chciałbym obadać rynek, możliwości.
    interesuje mnie duży format, premium papier, premium jakość wydruku. Album byłby sprzedawany więc nie mówimy o wydruku 1 sztuki.
    opcje typu blurb, cewe czy inne druki fotoksiążek odpadają. Cena.
    To musi być większa ilość w odpowiedniej cenie.
    Mam świadomość że jakość kosztuje i nie mam z tym problemu. Chcę fizyczny album - e-album mnie nie interesuje.

    Ktoś robił ? jakieś sprawdzone drukarnie/wydawnictwa ? w czym projektowac ?

  2. #2

    Domyślnie

    https://drukarniaperfekt.pl
    Nie wiem jak teraz, ale trzy lata temu została przez nas wybrana z wielu względów.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki. Zakładam zatem, że drukowaliście tam 'coś" czego jakość będzie odpowiednia do moich potrzeb ?

    EDIT
    wszystko jasne. drukowali KUKBUK więc wiem. Miałem to w łapach
    Ostatnio edytowane przez stock ; 17-11-2022 o 17:30

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Ktoś robił ? jakieś sprawdzone drukarnie/wydawnictwa ? w czym projektowac ?
    @stock odezwij sie na priv. podrzuce ci namiary na bardzo fajna drukarnie z ktora pracowalem i w ktorej czasem nadal cos robie. Maja swietna jakosc i staraja sie nie zabijac cena no i sa otwarci na "niekonwencjonalne" pomysly klientow
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #5

    Domyślnie

    Wydrukować łatwo. Sprzedać trudniej.
    Pomyśl najpierw nad kanałami dystrybucji i marżami księgarni (zwłaszcza tych sieciowych). Bo możesz zostać z dużym zapasem prezentów dla wszystkich znajomych.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Wydrukować łatwo. Sprzedać trudniej.
    Pomyśl najpierw nad kanałami dystrybucji i marżami księgarni (zwłaszcza tych sieciowych). Bo możesz zostać z dużym zapasem prezentów dla wszystkich znajomych.
    Dokładnie w punkt. Dodam jeszcze, że warto byłoby mieć gwarancję, że te księgarnie koniec końców zapłacą. A i jeszcze zajrzyj na jakich warunkach się tam sprzedaje.

    W sumie wydałem i sprzedałem pewnie pod 20 000 szt moich albumów. Kiedyś to była nawet całkiem profitna działalność. Teraz jedynie projekt gdzie na wyjściu jesteś na zero ma jakikolwiek sens. W praktyce jeśli nie sprzedasz 2000 szt nakładu to szkoda pracy. Czyli wyjściowo powinieneś mieć spore przesłanki do uważania, że na luzie opchniesz 3000-4000.

    Ostatni mój projekt wydawał mi się pewniakiem - przynajmniej ze 40-50 firm co bez łaski "powinny" nabyć po te 20 egz. Po dłuższym pałowaniu się z tą walką o wyjściowe "zero" odpuściłem. To trudny rynek, a już w albumach to szczególnie. Miejsce na półce jest drogie, towar luksusowy i bardzo konkurencyjny.

Podobne wątki

  1. Album XXL
    By GrzesiekM in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2016, 20:44
  2. ALbum AO
    By conik in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 1376
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 12:34
  3. 4x album
    By Raflik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 23:39
  4. album 20*30
    By Mont in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 18:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •