Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: D700 pokrętła

  1. #1

    Domyślnie D700 pokrętła

    Witam serdecznie,

    Na początku zaznaczę, że informacji szukałem ale albo nie umiem, albo jej nie ma.
    Chodzi mi o informację czy da się zmienić tryb wybierania pokręteł przód-tył?
    Przesiadłem się z Pentax na D700 i jakoś opcji nie widzę.
    W Pentax miałem możliwość ustawienia co chcę zmieniać tylnym lub przednim pokrętłem. Przyzwyczaiłem się, że czas mam na przednim a przysłonę na tylnym pokrętle. W Nikonie jest na odwrót.

    I jeszcze jedno pytanie.
    Czy da się ustawić w trybie auto iso max czas otwarcia migawki dla obiektywu typu zoom? Na krótkim końcu i na długim odpowiednią wartość, czy tylko jedna dla całego zakresu?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Ad1. Zobacz menu f (u mnie f5, ale nowszą puszkę mam). Powinno być zamień pokrętła sterowania czy coś w tym stylu.

    Ad2. To chyba późnej weszło, nie wiem, czy w D700 jest. Popatrz w ustawieniach ISO, w menu fotografowania. Jak tam nie ma, to pewnie nie ma.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Ad1. Zobacz menu f (u mnie f5, ale nowszą puszkę mam). Powinno być zamień pokrętła sterowania czy coś w tym stylu.
    Jest w menu f9. Wielkie dzięki. Chociaż nazwa dla mnie nic nie mówiąca. Zamień głowne/pomoc.
    Ważne, że działa. Od razu lepiej się pracuje

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Wypuszczenie Pentaxa KF spowodowało, że straciłeś nadzieję na znaczące zmiany w Pentaxach? Lustrzanki są już tak dopracowane, że wiele nowego się w nich nie zobaczy. Pytanie czy zmiana Pentaxa na lustrzankę z innego systemu jest w dłuższym okresie czasu perspektywiczna. Bo po czasie będziesz znowu mieniał system na bezlusterkowy? Nikon Z5 może by był lepszą alternatywą.
    Chodziło ci o FF? Pentax ma K1, więc chyba nie.
    Napisz coś o motywacjach do zmiany aparatu.

    PS - bezlusterkowce mają zalety, ale pod pewnymi względami wolę lustrzankę. Mam więc oba systemy (tak naprawdę mam ich więcej, bo mam też średni format). Będzie szkoda, jeśli Canon i Nikon odpuszczą lustrzanki.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Jacek_Z
    Po kolei
    Fotografuję czysto hobbystycznie. Od dłuższego czasu większość moich zdjęć to rajdy samochodowe. W sumie sprzęt zmieniłem latem i jeszcze żadnego rajdu nim nie fotografowałem... Brak czasu i takie tam.
    Do tej pory fotografowałem Pentaksem K5II z mocno budżetowymi szkłami typu kit i F70-210/4-5.6, czyli jak widzisz mocno skromnie. Absolutnie nie mówię, że tym się nie da, bo się da i to chyba całkiem nieźle, a przynajmniej z oceny innych nie najgorzej. Na tej stronie 99% zdjęć z tego zestawu.
    https://www.facebook.com/popik

    Dlaczego zmieniłem?
    Raz jeden jedyny pożyczyłem D300 z jakimś słabym tele. AF w tym aparacie w porównaniu z moim K5II to przepaść. Oczywiście mówimy o sporcie, szybkim sporcie. Bierzemy także do oceny sprzęt z półki raczej amator+ aniżeli jakiś prof.
    Z Pentaksem byłem od lat, poznałem świetnych ludzi.
    Jak już wspomniałem fotografuję amatorsko, hobbystycznie, aby oderwać sie trochę od szarej rzeczywistości życia. Nie zarabiam na tym i tym samym nie stać mnie na mega wypasiony sprzęt.
    W używkach Pentaksa nic nie dorówna AF Nikona w trybie AF-C.
    K1 po prostu poza zasięgiem finansowym ale też AF w sporcie ponoć różnie. Pewnie nowe konstrukcje szkieł dają już dużo, ale jak napisałem, inwestować w super nowe szkła nie mam za co
    Wybór padł na wspomnianego D300 ale trafił się w dobrej cenie pełnoklatkowy D700 to wziałem. Cena 1000 zł w stanie bdb z przebiegiem 72 tys. AF w końcu ponoć ten sam co D300 ale jednak D700 to FF. Stary, bo stary ale ponoć jary. W amatorskim budżecie doszło jakieś starsze szkło 28-105-3.5-4.5 i Tele 70-210/4, które pewnie z czasem zmienię na jakaś Sigmę albo Nikkora 70-200/2.8 lub 80-200. Czas pokaże. Jest tez lampa sb-900. W błysku Nikon moim zdaniem również wypada lepiej. Żeby nie było za słodko to wg mnie obsługa aparatu na duży plus dla Pentaksa.
    Jak widzisz wszystko bardzo mocno budżetowo.
    Sentyment do Pentaksa dalej jest i pewnie będzie do końca W końcu trochę lat minęło...
    Bezlusterkowce aktualnie poza moim zasięgiem.

    P.S. W sumie zobaczymy co to będzie po pierwszym jakimś fotografowaniu rajdowym, bo na razie to tylko próbnie było. Różnicę widać dużą na plus dla Nikona , ale czas pokaże co tym wyczaruję

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Czym mniejsza matryca tym AF ma łatwiej. I możesz się zdziwić, ale D300 może mieć lepszy AF niż D700. To były body z tej samej półki, tylko D300 crop a D700 FF. Przez co D700 ma lepsze wysokie ISO, portretowcom daje mniejszą GO itp. Natomiast w lustrzankach FF jest kłopot z pokryciem brzegów kadru punktami AF. W DX są "odcięte" brzegi więc siłą rzeczy punkty są rozłożone bliżej brzegów, co stanowi przewagę DX nad FF. No i crop daje 1,5x na pozornym wydłużeniu ogniskowej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Podobne wątki

  1. Z6 i problem z działaniem pokrętła głównego
    By rotifer in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2019, 23:28
  2. Nikon D4 pokrętła
    By DonAlberto in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2016, 22:52
  3. pokrętła-d200
    By tasmaniec in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 08:41
  4. D 70s - wymiana pokrętła zmiany trybu pracy
    By zcyber in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 20:27
  5. Przycinające się pokrętła sterowania w d200
    By MJK85 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 11:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •