Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Następca dla D610...

    Cześć,

    niestety dopadł mnie ten moment kiedy muszę zdecydować co dalej... Mój d610 umarł śmiercią naturalną i porą wybrać jego następcę. Dawno nie śledziłem tego co się dzieje, ale z tego co widzę to szału nie ma w wyborze aparatów..

    Po wstępnym rekonansie widzę jedynie dwie opcje w starym systemie czyli D780 i D850 - totalnie nie wiem, który z tych aparatów wybrać o ile w ogóle, ma to być których z nich..

    Głównie fotografuje podczasz podróżowania i skupiam się na fotografii psów, a raczej próbuje.

    Zerkałem też na Ztki, ale jakoś do mnie nie przemawia ten elektroniczny wizjer i fakt, że aparat funkcjonuje na akumulatorze stosunkowo krótko.
    Kusi za to animal eye/face detection i mogłoby to być pomocne.

    Co by mogło być konkurencja dla tych klasycznych luster? Widzę jedynie Z6II bo Z7 już wypada najdrożej z tej czwórki... no i dochodzi kwestia obiektywów - wszystkie szkła mam pod F Mount..

    No i bardzo je lubię...

    70-200 F4
    90 Macro F2.8
    85 F1.8
    50 F1.8
    28 F1.8

    Czy mógłbym prosić o pomoc? Na prawdę wypadłem z tego tematu. D610 mi dzielnie służył i nie czułem potrzeby zagłębiania się w tym temacie. Nie ukrywam, że oczekiwałbym upgrade'u głównie pod kątem AF gdyż D610 nie był królem szybkości i celności..

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Mając D610 jako następcę szedłbym w Z7. Też nie czuję potrzeby zmiany, ale tam jest więcej Mpix, a lustro dzisiaj zaczyna być sprzętem archiwalnym A że kosztuje ile kosztuje i kupić musisz już, no to Z6 lub jeśli ma być taniej Z5, ale on nie ma górnego wyświetlacza. Obiektywy podłączysz przez FTZ, tylko to tez jest parę zł.

    Albo szukaj używki D750, on miał lepszy AF.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie miałem okazji sprawdzić jak wypada D750 do D610. Natomiast, na pewno ma słabszy AF od Z6II. Jeśli Cię stać na Z7, to pewnie warto, ale Z6II szczerze polecam. Niezła ergonomia i pewnie się powtórzę, ale uważam, że łatwiej nim zrobić ostre zdjęcie niż D750. No i w porównaniu do Z6 I, doszedł dodatkowy slot na kartę SD, co też jest wygodne.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Rozpatrujesz tylko nowe body? Jeśli może być używane to wejdź w D750. Jesli nowe to w bezlustro to Z6 II. D850 jest duży i ciężki (piszesz o podróżach), D780 za drogi w stosunku do możliwości.
    Co do szkieł nie napisałeś czy to AF-S czy D. Jeśli wszystkie mają silnik to będą działały na Z, oczywiście musisz kupić zestaw body + FTZ.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli masz wybór między D780 a D850, to zdecydowanie ten ostatni. Nieprawdą jest, że DSLR to sprzęt archiwalny. Raczej nie można liczyć na coś nowego w tej materii od Nikona, ale jak pisze Thom Hogan: If you were to buy a Nikon D850 today, for example, I'd bet that you'd get four, five, six, or maybe even eight years of great photography from it. (Stąd: https://www.bythom.com/newsviews/how...-be-happy.html). W podróżach ciężar D850 będzie równoważony przez konieczność dźwigania worka akumulatorów do Zetek. Z6II + FTZ to prawie ta sama cena co nowy D850. A jeśli będziesz chciał wymienić szkła, to zapłacisz przynajmniej 50% więcej niż za ich odpowiedniki z systemu F, przy niewielkiej poprawie jakości w rogach kadru. Wiem co piszę, bo mam oba systemy i mogę łatwo dokonać porównania. Wizjer elektroniczny - dla mnie spory minus, ruszasz aparatem i wszystko się rozmazuje, jakieś dziwne kolorki, a la wczesnogierkowy kolorowy telewizorek, ukazują się w wizjerze (tak wiem, dużo zależy od wyboru WB, ale u mnie tak jest na automacie).

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego przedkładasz D850 nad D780, bo to klocek o niepotrzebnie dużej ilości Mpx jak dla CriseQ. Jesli już porównujesz z D780 a nie D750 (którego ja proponuje, bo znacznie tańszy) to ma on lepszy AF w LV, lepiej sie nim też filmuje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Rozpatrujesz tylko nowe body? Jeśli może być używane to wejdź w D750. Jesli nowe to w bezlustro to Z6 II. D850 jest duży i ciężki (piszesz o podróżach), D780 za drogi w stosunku do możliwości.
    Co do szkieł nie napisałeś czy to AF-S czy D. Jeśli wszystkie mają silnik to będą działały na Z, oczywiście musisz kupić zestaw body + FTZ.
    Wszystkie obiektywy mam AF-S.

    Preferowałbym nowy sprzęt mimo wszystko... z obiektywami nie mam tego problemu, ale w lustrzance może paść więcej rzeczy i mogą być mocno wyeksplatowane. Pomijam fakt, że mój d610 miał niecałe 60 tys klapnięć i mimo to padł po 9 latach..

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Nie miałem okazji sprawdzić jak wypada D750 do D610. Natomiast, na pewno ma słabszy AF od Z6II. Jeśli Cię stać na Z7, to pewnie warto, ale Z6II szczerze polecam. Niezła ergonomia i pewnie się powtórzę, ale uważam, że łatwiej nim zrobić ostre zdjęcie niż D750. No i w porównaniu do Z6 I, doszedł dodatkowy slot na kartę SD, co też jest wygodne.
    Jak tak szczerze wypada bateria w Twoim Z6II? Pracujesz przez FTZ?

    Za Z6II napewno przemawia do mnie wykrywanie oczu u zwierząt. Z tego co zdążyłem przeczytać D780 w trybie LV działa właśnie jak taka Zetka, ale wykrywa tylko ludzkie oczy??

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Podoba mi się Z7II, ale podobno ma nie do końca posłuszny śledzący AF,? Chyba, że już to naprawiono? Jest to dla mnie dość istotne przy ruszających się psiakach.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CriseQ Zobacz posta
    Za Z6II napewno przemawia do mnie wykrywanie oczu u zwierząt.
    Jedynka też ma,
    a tą kupisz używaną od 5000.
    Jest jakaś nowa za 6100 z 3 miesięczną gwarancją na allegro.

  9. #9

    Domyślnie

    @CriseQ bateria starcza na dużo mniej niż w D750. Nie umiem powiedzieć dokładnie, ale sporo mniej. Zostały mi dwa tele z Nikon F i używam ich przez FTZ. Poza tym, zacząłem wymieniać szkła na zetkowe, ze względu na gabaryty i wagę. Mam wypisane w sygnaturze.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  10. #10

    Domyślnie

    Popieram JackaZ Chcesz nowe to dopiero z6ii rekompensje d750/d610. W rekach mialem tylko z5 i to za malo. W Z6/7 masz gabryty + ftz i przezyjesz. Najtaniej wyjdzie d750, powiedzmy, bo watpie zebys kupil to w dobrym stanie za dobre pieniadze. Za Zetka jak zawsze ida nowe szkla - lepsze, tj. sterylne i dopasowane do nowego systemu, moze niekoniecznie cenowo Jakby mi padlo d750 to pewnie bym reanimowal bo i tak wyszloby taniej niz nowy system, ale to kwestia co sie chce i na co ma sie pieniadze. Od biedy rozwazalbym d850 bo gabaryty sa nieistotne ale cenowo i dostepnosciowo byloby i tak trudno i wyszloby, ze latwiej wejsc w Z. Z6 1 gen bym omijal, po co mi kolejny srednio dopracowany aparat?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następca dla D80
    By incognitus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 21:44
  2. Następca SB-900
    By Winio in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 08:42
  3. Następca D80 ?
    By krzesz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 21:53
  4. następca S-10
    By vvaclavv in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 16:11
  5. Następca SB-800?
    By gar_krk in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 12-02-2008, 18:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •