Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Zajmuję się tylko fotografią i nie wiedziałem, że D750 > Z6. IBIS, punkty AF w całym kadrze, szybkie i bezpieczne karty XQD/CFexpress, pewniejszy AF, eyeAF, możliwość bezgłośnego fotografowania, wreszcie Sigma 35mm Art trafia za każdym razem
    Sigma 35 mm to szkło szerokokątne, więc nie dziwię się, że trafia. Co pewien czas pojawia się tutaj opinia, że punkty AF w całym kadrze zapewniają super AF. Zgadza się to w przypadku natywnych obiektywów, ale niestety nie jest tak fajnie przez FTZ. Chyba zgodzisz się, że Z9 ma lepszy AF od pozostałych Zetek (przynajmniej teoretycznie). A z micro F105 AF-S przez FTZ robi takie same "pompki" (jak nie gorzej, bo za każdym razem) jak "starożytne" DSLR.
    Przyznaję, że nie śledziłem uaktualnień Z6, ale na pewno niektórych cech nie dało się ulepszyć, oprócz szybkości np. dwóch slotów na karty. Tym niemniej widzę, że kolega OP powoli skłania się do przejścia na bezlusterkowca. Z6II to lepsza opcja niż wcześniejsza wersja. Trzeba będzie się pomęczyć na początku z FTZ i wymieniać powoli na szkła natywne. Jak już chce kolega wydać sporo kasy na puszkę, to po co oszczędzać 100 zł na aku. Aku Nikonowskie jest znacznie bardziej niezawodne niż zamienniki, wśród których jest duża rozbieżność w jakości.
    BTW - dla mnie w bezlusterkowcach podstawową zaletą jest stabilizacja matrycy, przy czym w Z9 do stabilizacji matrycy dodaje się też stabilizacja (nieliniowo) w obiektywie. Gdyby istniała szansa na pojawienie się następcy D850 z stabilizacją matrycy i lepszym AF, to nigdy bym nie kupił bezlusterkowca.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Sigma 35 mm to szkło szerokokątne, więc nie dziwię się, że trafia.
    Na jednym D750 po kalibracji usb dockiem działała całkiem sprawnie, na drugim nie dało się jej używać. To, że to jest szeroki kąt o niczym nie świadczy, bo nie wszystkie zdjęcia robisz z większej odległości gdzie GO jednak jest większa i ciężej zauważyć minimalny przestrzał.

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Zgadza się to w przypadku natywnych obiektywów, ale niestety nie jest tak fajnie przez FTZ.
    14-24/24-70/70-200, 105/1.4E - wszystkie męczyłem poprzez FTZ przez jakiś czas. Nie wiem czy ekstremalnie skrajne punkty AF są tak skuteczne jak centralny, ale działają. Nie zastanawiam się najczęściej nad tym, bo to zwyczajnie działa.

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    A z micro F105 AF-S przez FTZ robi takie same "pompki" (jak nie gorzej, bo za każdym razem) jak "starożytne" DSLR.
    Nie mam tego obiektywu, więc się nie odniosę.

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Przyznaję, że nie śledziłem uaktualnień Z6, ale na pewno niektórych cech nie dało się ulepszyć, oprócz szybkości np. dwóch slotów na karty.
    Jeśli komuś wystarcza 6.5kl/s w D750, a stanowczo za mało jest 5.5kl/s w trybie ciągłego AF w Z6 to faktycznie powinien wybrać ten pierwszy. Z6 możesz jednak mieć i 12kl/s.

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    BTW - dla mnie w bezlusterkowcach podstawową zaletą jest stabilizacja matrycy
    Jest to bardzo duża zaleta, dla mnie 100x bardziej użyteczna niż ta różnica 1kl/s.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #23

    Domyślnie

    U mnie wszystkie szkła lustrzankowe trafiały lepiej przez FTZ niż z D750.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CriseQ Zobacz posta
    Cześć,

    niestety dopadł mnie ten moment kiedy muszę zdecydować co dalej... Mój d610 umarł śmiercią naturalną i porą wybrać jego następcę. Dawno nie śledziłem tego co się dzieje, ale z tego co widzę to szału nie ma w wyborze aparatów..

    Po wstępnym rekonansie widzę jedynie dwie opcje w starym systemie czyli D780 i D850 - totalnie nie wiem, który z tych aparatów wybrać o ile w ogóle, ma to być których z nich..

    Głównie fotografuje podczasz podróżowania i skupiam się na fotografii psów, a raczej próbuje.

    Zerkałem też na Ztki, ale jakoś do mnie nie przemawia ten elektroniczny wizjer i fakt, że aparat funkcjonuje na akumulatorze stosunkowo krótko.
    Kusi za to animal eye/face detection i mogłoby to być pomocne.

    Co by mogło być konkurencja dla tych klasycznych luster? Widzę jedynie Z6II bo Z7 już wypada najdrożej z tej czwórki... no i dochodzi kwestia obiektywów - wszystkie szkła mam pod F Mount..

    No i bardzo je lubię...

    70-200 F4
    90 Macro F2.8
    85 F1.8
    50 F1.8
    28 F1.8

    Czy mógłbym prosić o pomoc? Na prawdę wypadłem z tego tematu. D610 mi dzielnie służył i nie czułem potrzeby zagłębiania się w tym temacie. Nie ukrywam, że oczekiwałbym upgrade'u głównie pod kątem AF gdyż D610 nie był królem szybkości i celności..
    Czy możesz powiedzieć, co się stało z Twoim D610, że "umarł śmiercią naturalną"? Przy jakim przebiegu?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #25

    Domyślnie

    Radziłbym Ci kupic Z6II jesli wszystkie twoje obiektywy to AF-S. Nie szedłbym juz w lustrzanki dzisiaj.

  6. #26

    Domyślnie

    OP chyba nie czekał z decyzją prawie pół roku.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Czy możesz powiedzieć, co się stało z Twoim D610, że "umarł śmiercią naturalną"? Przy jakim przebiegu?
    Kolega pewno kupił nowy aparat i tak się zaangażował, że dla forum nie ma już czasu, aby odpowiedzieć
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Następca dla D80
    By incognitus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 21:44
  2. Następca SB-900
    By Winio in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 08:42
  3. Następca D80 ?
    By krzesz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 21:53
  4. następca S-10
    By vvaclavv in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 16:11
  5. Następca SB-800?
    By gar_krk in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 12-02-2008, 18:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •