Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Dlaczego średnio dopracowany? Po kilku aktualizacjach to AF jest jak w serii II, które takich aktualizacji nie dostają, co dziwi. Bo mają większy potencjał i powinny dostać AF z Z9.
    Minusem jest jedynie grip bez spustu, ale to prawie nikogo nie obchodzi. No i brak obsługi kart SD.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dlaczego średnio dopracowany? Po kilku aktualizacjach to AF jest jak w serii II, które takich aktualizacji nie dostają, co dziwi. Bo mają większy potencjał i powinny dostać AF z Z9.
    Minusem jest jedynie grip bez spustu, ale to prawie nikogo nie obchodzi. No i brak obsługi kart SD.
    Moze zle sie wyrazilem. Celowalem w brak sd, wyglada to jak mityczne przejscie miedzy xp a 7 a bierze sie viste

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego przedkładasz D850 nad D780, bo to klocek o niepotrzebnie dużej ilości Mpx jak dla CriseQ. Jesli już porównujesz z D780 a nie D750 (którego ja proponuje, bo znacznie tańszy) to ma on lepszy AF w LV, lepiej sie nim też filmuje.
    Dlaczego:
    Przewaga D780 nad D850 to przede wszystkim filmowanie, może ciut lepszy AF. A kolega nic o filmowaniu nie pisze, jednak jeśli ta funkcja mocno go interesuje to faktycznie D780 byłby lepszym wyborem. Spójrzmy co na temat porównania D780 do D750 i Z6 piszą w dpreview:
    Compared to the Nikon D750, the D780 has a lot to offer, but most of its advantages relate to live view, video performance, JPEG quality and connectivity. If those things matter to you, the D780 is a clear choice over the D750. But if you're a stills shooter who mostly works in Raw, the D780 offers you very little over the D750: both sensors have the same resolution and similar Raw performance.

    Compared to the Nikon Z6, the D780 is likely the better option for stills shooters. It offers faster burst shooting with a deeper buffer, multiple cards slots, better viewfinder AF tracking and better battery life. You're also less likely to see banding in the deep shadows of the D780's Raw files. But the Z6 does offer in-body image stabilization, so if you're a video shooter, it's likely the better option. Likewise, if you prefer an EVF or a smaller-sized package, the Z6 is likely better for you.

    Czyli dla fotografa D780 = D750 > Z6. Ale kolega chce nowy aparat, a D750 to praktycznie można kupić tylko z drugiej ręki. Z6II poprawił niektóre funkcje w stosunku do Z6, ale to nadal albo używanie szkieł F przez FTZ, albo wymiana na szkła Z, co może być operacją mocno drenującą kieszeń przy niewielkim zysku na jakości fotografii.
    No coż - poleciłem D850, bo jest to najlepsza lustrzanka jaką wyprodukował Nikon, a moment jej zestarzenia się jest, IMO, znacznie bardziej odległy w czasie niż D780.

  4. #14

    Domyślnie

    Robię tylko foty i nie wróciłbym już do D750, choćby ze względu na ilość punktów AF i szybkość, oraz celność ostrzenia. Z tego, co czytałem, to przez wizjer D780 ma tą samą ilość punktów AF przez wizjer, co D750, a Z6II oferuje ich więcej przez wizjer i LV. Ponadto, przynajmniej u mnie, obiektywy, które wcześniej wymagały mikrokalibracji, na Z6II ostrzą w punkt bez żadnych regulacji. Wizjer elektroniczny, to kwestia przyzwyczajenia, ale jak się już człowiek przyzwyczai, to jest ok, a nawet lepiej. Inna rzecz to optyka. Do Zetek jest droższa i na początku używałem wszystkiego z FTZ, co niweluje znacznie korzyści z wielkości i wagi. Jako, że param się głównie krajobrazem, to po namyśle wymieniłem dwa podstawowe szkła na wersje Z, ze światłem f4. Akurat 14-30 f4 jest drogi, chociaż wygrywa wielkością i możliwością nakręcania filtrów, a już taki 24-70 f4 można dostać poniżej 2 tys. i to prawie nówkę, a szkiełko jest bardzo zacne. Lekkie i ostre. Też się wahałem nad D780, albo nawet D850, ale doszedłem do wniosku, że wolę nosić mniej w plecaku. Uznałem, że lepiej wymienić klocki teraz, póki jest jeszcze spore zainteresowanie lustrzankami i optyką.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  5. #15

    Domyślnie

    No i byłbym zapomniał jeszcze o stabilizacji w body przy zakupie Zetki.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #16

    Domyślnie

    Moim zdaniem temat jest wyczerpany. Jezeli autor ma pieniadze to smialo moze isc w nowy system i tyle. Moze to zrobic hybrydowo, bo FTZ. Rozbieznosci cenowe sa ogromne. Napewno nie podpuszczalbym nikogo, zeby z lustra wchodzil w d780. Co do d850 - tej puszki nie polecam komus, kto zaklada taki temat. Dawno by go kupil bez pytajek.

    Chcac opuscic ten dolek trzeba wejsc w Z6ii i powoli przebudowac szklarnie albo naprawic aktualna puche, ewentualnie zamienic na cos podobnego, tj d750

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Dlaczego:
    Przewaga D780 nad D850 to przede wszystkim filmowanie, może ciut lepszy AF. A kolega nic o filmowaniu nie pisze, jednak jeśli ta funkcja mocno go interesuje to faktycznie D780 byłby lepszym wyborem. Spójrzmy co na temat porównania D780 do D750 i Z6 piszą w dpreview:
    Compared to the Nikon D750, the D780 has a lot to offer, but most of its advantages relate to live view, video performance, JPEG quality and connectivity. If those things matter to you, the D780 is a clear choice over the D750. But if you're a stills shooter who mostly works in Raw, the D780 offers you very little over the D750: both sensors have the same resolution and similar Raw performance.

    Compared to the Nikon Z6, the D780 is likely the better option for stills shooters. It offers faster burst shooting with a deeper buffer, multiple cards slots, better viewfinder AF tracking and better battery life. You're also less likely to see banding in the deep shadows of the D780's Raw files. But the Z6 does offer in-body image stabilization, so if you're a video shooter, it's likely the better option. Likewise, if you prefer an EVF or a smaller-sized package, the Z6 is likely better for you.

    Czyli dla fotografa D780 = D750 > Z6. Ale kolega chce nowy aparat, a D750 to praktycznie można kupić tylko z drugiej ręki. Z6II poprawił niektóre funkcje w stosunku do Z6, ale to nadal albo używanie szkieł F przez FTZ, albo wymiana na szkła Z, co może być operacją mocno drenującą kieszeń przy niewielkim zysku na jakości fotografii.
    No coż - poleciłem D850, bo jest to najlepsza lustrzanka jaką wyprodukował Nikon, a moment jej zestarzenia się jest, IMO, znacznie bardziej odległy w czasie niż D780.
    Zajmuję się tylko fotografią i nie wiedziałem, że D750 > Z6. IBIS, punkty AF w całym kadrze, szybkie i bezpieczne karty XQD/CFexpress, pewniejszy AF, eyeAF, możliwość bezgłośnego fotografowania, wreszcie Sigma 35mm Art trafia za każdym razem
    Przewaga 1.5kl/s to taki mega plus? Nie wiem z jakiego czasu jest to porównanie, ale obawiam się, że może nie być już aktualne biorąc pod uwagę jak bardzo aktualizacje FW zmieniły Z6.

    //edit
    No tak, artykuł z lutego 2020. Bardzo aktualne
    https://www.dpreview.com/reviews/nikon-d780-review/9
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Moim zdaniem temat jest wyczerpany. Jezeli autor ma pieniadze to smialo moze isc w nowy system i tyle. Moze to zrobic hybrydowo, bo FTZ. Rozbieznosci cenowe sa ogromne. Napewno nie podpuszczalbym nikogo, zeby z lustra wchodzil w d780. Co do d850 - tej puszki nie polecam komus, kto zaklada taki temat. Dawno by go kupil bez pytajek.

    Chcac opuscic ten dolek trzeba wejsc w Z6ii i powoli przebudowac szklarnie albo naprawic aktualna puche, ewentualnie zamienic na cos podobnego, tj d750
    Z reguły o wszystko pytam, wiem że d850 to już sprzęt legendarny, ale czytając w sieci masę artykułów już na prawdę można się pogubić. Np. Fakt, że d850 ma bardzo słaby ciągły AF że sledzeniem czy jak się to nazywa 3D tracking często się przewija, a w aparacie za 12 tys to chyba nie przystaje..

    Tak już mam. Nie jestem z tych którzy uważają że będą umieć robić zdjęcia jak kupią coś droższego. Po prostu mimo iż mam drogą pasję nie zarabiam kokosów i zawsze chce wydać pieniądze jak najlepiej czy to tyczy foto, audio czy komputerów. przepraszam za mały offtop.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Zajmuję się tylko fotografią i nie wiedziałem, że D750 > Z6. IBIS, punkty AF w całym kadrze, szybkie i bezpieczne karty XQD/CFexpress, pewniejszy AF, eyeAF, możliwość bezgłośnego fotografowania, wreszcie Sigma 35mm Art trafia za każdym razem
    Przewaga 1.5kl/s to taki mega plus? Nie wiem z jakiego czasu jest to porównanie, ale obawiam się, że może nie być już aktualne biorąc pod uwagę jak bardzo aktualizacje FW zmieniły Z6.

    //edit
    No tak, artykuł z lutego 2020. Bardzo aktualne
    https://www.dpreview.com/reviews/nikon-d780-review/9
    To jeszcze zapytam jeżeli faktycznie bym się zdecydował ba Z6II to jaki akumulator polecacie kupić jako zapasowy? Oryginalny czy może być zamiennik, jak to wygląda?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CriseQ Zobacz posta
    Z reguły o wszystko pytam, wiem że d850 to już sprzęt legendarny, ale czytając w sieci masę artykułów już na prawdę można się pogubić. Np. Fakt, że d850 ma bardzo słaby ciągły AF że sledzeniem czy jak się to nazywa 3D tracking często się przewija, a w aparacie za 12 tys to chyba nie przystaje..

    Tak już mam. Nie jestem z tych którzy uważają że będą umieć robić zdjęcia jak kupią coś droższego. Po prostu mimo iż mam drogą pasję nie zarabiam kokosów i zawsze chce wydać pieniądze jak najlepiej czy to tyczy foto, audio czy komputerów. przepraszam za mały offtop.

    - - - - kolejny post - - - - - -



    To jeszcze zapytam jeżeli faktycznie bym się zdecydował ba Z6II to jaki akumulator polecacie kupić jako zapasowy? Oryginalny czy może być zamiennik, jak to wygląda?
    Do Z6II jest akumulator EN-EL15C. Nie każdy akumulatorek firm trzecich będzie pasować. Z tego co czytam to polecają Patona, ja jednak nie używałem.

    Nie wiem czy na Twoim miejscu bym nie poszukał na jakiś czas używanego D750, żeby wyrobić sobie zdanie. Ewentualnie kupić Z6 pierwsze + FTZII.
    Ja z sentymentu trzymam jeszcze w szafce jedno D750. Był niedawno na darmowej akcji wymiany migawki i znowu trafił do szafki po zrobieniu jednego zdjęcia testowego. W sumie to zastanawiam się nawet nad jego sprzedażą.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CriseQ Zobacz posta
    To jeszcze zapytam jeżeli faktycznie bym się zdecydował ba Z6II to jaki akumulator polecacie kupić jako zapasowy? Oryginalny czy może być zamiennik, jak to wygląda?
    Generalnie, każdy EN-EL15 a/b/c powinien dać radę. Będzie się różnić czas pracy i chyba tylko 15c ma możliwość ładowania przez USB w aparacie. Od czasu, jak kiedyś zamiennik mi zaczął emitować bardzo intensywne ciepło (bodajże Newell, jeszcze w D750), wystraszyłem się na tyle, że dokupiłem oryginał i teraz do Z6II tez brałem od razu oryginał.. Nie wiem jak to teraz wygląda, ale przy zakupie kilku gratów w jednym sklepie - aparat, karta CF Express i dodatkowy aku, dostałem na tyle rabatu, że pokrył akumulator i część karty. warto wysłać zapytanie przed zakupem.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następca dla D80
    By incognitus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 21:44
  2. Następca SB-900
    By Winio in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 08:42
  3. Następca D80 ?
    By krzesz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 21:53
  4. następca S-10
    By vvaclavv in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 16:11
  5. Następca SB-800?
    By gar_krk in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 12-02-2008, 18:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •