Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Filtry ND Benro vs Haida

    Czołem. Ma ktoś z Forumowiczów opinię nt. filtrów ND Benro? Potrzebuję kupić ND64 i widzę, że akurat Benro można dostać stówkę taniej niż analogiczną Haidę. Mam kilka filtrów z Haidy i NiSi, z których jestem zadowolony i nie chciałbym błędnie się napalić na niższą cenę
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt Ci nie odpowiada, to coś napiszę. Zrobisz jak zechcesz. Masz filtry renomowanych firm i jesteś z nich zadowolony, więc nie szukaj oszczędności stu złotych tylko kup Haidę. Sam używam firm Lee, Hitech, Haida i Hoya, prostokątne i nakręcane. Benro nie mam, więc nie traktuj mojej rady w kategorii technicznej, a raczej praktycznej.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki. Pewnie bym nie pytał, ale o filtrach Benro też słyszałem całkiem dobre opinie. Wyjściowo są w cenie Haidy, ale jest jakaś promka. Na wszelki wypadek jeszcze zapytam o jakiś rabacik na Haidę. Z reguły się udawało Na pewno byłbym spokojniejszy, bo te mam sprawdzone.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  4. #4

    Domyślnie

    Przez moje rece przeszły filtry Haida, Lee, Hitech, Nisi, Irix i tak po prawdzie były bardzo podobne. Każdy barwił (minimalnie) w zależności od warunków, ale to minimalny problem. Spadku ostrości raczej nie uświadczysz - różnią się raczej doświadczeniem z uchwytu.
    I tak po kilku latach używania wielu filtrów i systemów, sprzedałem wszystko i po prostu kleję HDRy. Taniej, szybciej z moim zdaniem bardziej kontrolowalnym efektem.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Przez moje rece przeszły filtry Haida, Lee, Hitech, Nisi, Irix i tak po prawdzie były bardzo podobne. Każdy barwił (minimalnie) w zależności od warunków, ale to minimalny problem. Spadku ostrości raczej nie uświadczysz - różnią się raczej doświadczeniem z uchwytu.
    I tak po kilku latach używania wielu filtrów i systemów, sprzedałem wszystko i po prostu kleję HDRy. Taniej, szybciej z moim zdaniem bardziej kontrolowalnym efektem.
    Zapewne masz rację. Ja w dużym stopniu też kleję HDR-y, aczkolwiek, czasem gdy w kadrze jest ruch, albo nie mam okazji ustawić statywu, to jakiś połówkowy nie zawadzi. Akurat wczoraj fotografowałem wodospady w takiej malowniczej dolince i chciałem uzyskać delikatne rozmycie, ale takie na poziomie 1-2 sekundy. Z polarem było za jasno, a jak założyłem ND1000, to już się robiło ciemno i wychodziły czasy po kilkanaście sekund. Trzeba było kombinować z ISO i przysłoną. Stąd pomysł na ND64, który wydaje mi się optymalny do takich akcji.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #6

    Domyślnie

    Kup kogokolwiek renomowanego. Ja z lenistwa używam tylko magnetycznych Marumi, bo szybko się polar zakłada.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak wyżej, kupiłem sobie magnetyczny zestaw marumi i to jest całkiem przyjemne doświadczenie
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Jak wyżej, kupiłem sobie magnetyczny zestaw marumi i to jest całkiem przyjemne doświadczenie
    Kurde, mam już zestaw Haida M10-II + kilka filtrów. Jak znowu powiem żonie, że jest jakieś nowsze, lepsze rozwiązanie, to już nie wiem czy zrozumie... Muszę na razie poużywać tego, co jest. Może nie jest to taka wygoda, jak magnetyczne, ale da się żyć...
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  9. #9

    Domyślnie

    Nie traktowałbym tego jako nowe / lepsze bo to po prostu inne filtry, ew alternatywa na szybki wyskok z polarem/16/64 i 1000- to są okrągłe filtry, przynajmniej w moim wydaniu. Ale magnes robi mega robotę jeśli chodzi o czas
    M10-II to fajny zestaw i sam bym chciał sobie taki kupić alternatywnie do tego co mam.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Nie traktowałbym tego jako nowe / lepsze bo to po prostu inne filtry, ew alternatywa na szybki wyskok z polarem/16/64 i 1000- to są okrągłe filtry, przynajmniej w moim wydaniu. Ale magnes robi mega robotę jeśli chodzi o czas
    M10-II to fajny zestaw i sam bym chciał sobie taki kupić alternatywnie do tego co mam.
    Trzeba pomyśleć i jakoś powoli zacząć to przemycać ze sklepu do plecaka.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Filtry prostokątne Benro
    By wasciu in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2018, 08:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •