Close

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 173
  1. #21

    Domyślnie

    W sumie ... autorze jak czujesz, że chciałbyś spróbować pełnej klatki to powinieneś to zrobić. Skoro są fundusze to kiedy jak nie teraz

    Każdemu pasuje co innego, inny rodzaj aparatu, zdjęć, inna plastyka obrazu. Wątpię by dyskusja tu przekonała Cię w którąkolwiek stronę.

    Dla mnie osobiście, magia FF działa. Powiem np. że od kilku lat poszukiwałem "świętego graala" - niewielkiego, niedrogiego aparatu który dałby mi obrazek taki jak pełna klatka Nikona (D700 z 70-200 2.8 który jest dla mnie ideałem - jasność, ostrość, kolory, płytka GO które uwielbiam). Przerobiłem kilkanaście modeli z podobnych lat - jakieś zaawansowane kompaty (z RAW), bezlustra Fuji, Olympus, Samsung, kilka innych lustrzanek (Canon, Olympus). I nie znalazłem nic co by mi odpowiadało/dorównywało temu zestawowi). Niektóre robiły zdjęcia słabe, inne dobre ale nigdy "plastyką" nie zbliżyłem się do swojego ideału. Ktoś może zarzucić oczywiście, że nie ta klasa aparatów, nie takie obiektywy ale ... jestem pewien, że w tych pieniądzach co D700 + 70-200 i tak nie kupiłbym nic dorównywujące mu.

    Trzeba obadać temat samemu. Myślę, że FF z dobrym obiektywem spodoba Ci się.

  2. #22

    Domyślnie

    Ogólnie to dobre oko to podstawa, później obiektyw, na koniec matryca. Według mnie.
    Olympus z 25/1.2 zapożyczone z dpreview




    - - - - kolejny post - - - - - -

    https://onfotolife.com/sample_image?...perture_max=32
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Powiedzmy, że masz 10000 pln.
    Powiedzmy, że chcesz się pobawić aparatem z FF.
    Powiedzmy, że nie chodzi o budowanie systemu, raczej o jeden, dwa stałoogniskowe, jasne obiektywy.
    Powiedzmy, że nie zależy Ci na żadnej konkretnej "dyscyplinie". Do ptaków jest m4/3. W góry jest m4/3. Są małe, jasne stałki.
    No ale jednak chciałoby się zobaczyć samodzielnie cóż to za magia jest w tym FF.
    Zero uprzedzeń, zero doświadczeń. Czysta karta.

    Widzę, ze jest tutaj sporo ludzi, którzy mają m4/3 i FF.
    Co byście kupili? Tak, żeby przy odsprzedaży (za sezon, dwa) nie stracić na tym worka złotówek.
    A7mk2? NikonZ5? CanonRP? Panasonic S5?
    PS. Jakaś dziwna promocja jest na Z5, bo nowe można kupić dużo taniej niż używane na OLX...
    jeśli mogę podpowiedzieć, to Z5 + adapter NZ na M42 lub Minolta MD może dać coś magicznego, polecam np Minolta Rokkor PF 55mm F1,7 za kilka stów.
    ciekawych jasnych stałek na M42 jest multum, polecam Zeiss Flektogon 35mm F2,4
    Sony DSC R-1, 7m3, ND7000, Fujifilm XT-1

  4. #24

    Domyślnie

    Dziś rano za oknem mgła, więc zabrałem stareńką torbę ze wszystkimi maleńkimi stałkami i EM5. W lesie było ciemno. Wybrałem 45/1.8 i dobrze się bawiłem zamieniając przyjemny obowiązek spaceru z psiakiem na przyjemny wypad foto z psiakiem
    Uwielbiam m4/3. Już nie chodzi o to co potem widać na monitorze. Po prostu frajda z używania jest dla mnie ogromna. I w związku z tym podsumowując w kilkunastu słowach:
    1. Jeśli matryca ma być lepsza niż moja obecna i ma być to widać w takiej fotografii, którą "uprawiam" najczęściej, trzeba iść w A7iii, Z6, S5. Czyli od 6000zł za używane. Do tego porządne stałki.
    2. Oglądając na monitorze (nie 1:1) lub w albumie A4 i tak pewnie nie zobaczę wielkiej różnicy.
    3. Lepiej zrobię próbując innych obiektywów. Wytypowałem na rynku wtórnym Sigmę 56/1.4, 25/1.2, 75/1.8 i coś, co powinno mi dać zupełnie inne obrazowanie niż mam dotychczas: Panaleica 200/2.8 (idealne uzupełnienie 75-300 przy karmniku i chyba się super przyda w tych moich równinnych krajobrazach, gdzie zazwyczaj trzeba ciąć ile się da, żeby było co ładnego pokazać).
    I powoli sobie posprawdzam każdego, a w razie braku magii odsprzedam dalej.
    Uprzejmie wszystkim dziękuję za wypowiedzi.
    Amen
    | tohu wawohu |

  5. #25

    Domyślnie

    "Lepszą" matrycę będziesz miał w Sony A7 pierwszej wersji

    Z pkt.1 nie zgadzam się najbardziej, choć kluczem może być rodzaj fotografii, którą "uprawiasz", jak napisałeś. Generalnie to zgadzam się z wnioskami o tyle, że jeśli jakość zdjęć jest zadowalająca, to lepiej 10k wydać na wyjazd w ciekawe miejsce, niż torbę sprzętu.

  6. #26

    Domyślnie

    A7 I to ergonomiczny bubel. O jakości zastosowanych materiałów nie wspominając.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  7. #27

    Domyślnie

    Piszę o matrycy, nie wykonaniu aparatu czy jego ergonomii.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    A7 I to ergonomiczny bubel. O jakości zastosowanych materiałów nie wspominając.
    Ergonomiczny bubel albo całkiem udany aparat skrojony pod małe i bardzo małe obiektywy. I z tymi małymi obiektywami całkiem dobrze mi się go używało, to był prawdziwie kompaktowy i lekki fulfrejm. Do kieszeni mi się mieścił. Nie co to teraz wypuszczają wszyscy, do spółki z Sony. No, ale technologicznie się mocno postarzał. Matryca nadal daje radę, ale reszta to bardziej do niespiesznego focenia. Teraz zastąpiła go seria 7c (choć to żadna seria), ale mi osobiście pierwsze A7 bardziej odpowiadało.

    PS Przez te kilka lat mi się nie rozleciał, farba jedynie się wytarła na spodzie.

  9. #29

    Domyślnie

    FF do 10k? D800 + zoom. Nikkor 24-70 f2.8 lub tańsze Sigma 24-70 f2.8, Tamron 28-75 f2.8. Jeśli wolisz stałki, sam będziesz wiedział co Ci pasuje. Nie kombinuj za dużo, szkoda czasu, lepiej iść w plener.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cosnek Zobacz posta
    FF do 10k? D800 + zoom. Nikkor 24-70 f2.8 lub tańsze Sigma 24-70 f2.8, Tamron 28-75 f2.8. Jeśli wolisz stałki, sam będziesz wiedział co Ci pasuje. Nie kombinuj za dużo, szkoda czasu, lepiej iść w plener.
    Jestem codziennie rano i wieczorem. Prawie zawsze biorę aparat. Chyba że pada, wtedy to nie. Nie lubię fotografować w deszczu.
    Z tym, że ten plener to wieś, las, łąka, jeziorko. Żadne cuda.
    | tohu wawohu |

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ratunku.
    By CynowaKonefka in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 19:18
  2. [ Krajobraz ] By poczuć się jak ptak …
    By ostrytux in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 12:49
  3. Ratunku 18-105
    By kolatek2 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-06-2009, 20:36
  4. Ratunku...
    By borgin1979 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-09-2008, 00:16
  5. aaa ratunku !!!
    By pietro in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-07-2007, 14:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •