Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    223

    Domyślnie Nikon Z6II czy Z5 ? - podróże, krajobraz

    Witam, posiadam body D500 i długie tele 500 5,6 na pokazy lotnicze i jeszcze sigmę 17-50 2,8. Planuje jednak dodatkowo zakupić bezlusterkowca Z5 lub Z6 II z obiektywem Z 24-120 F4 pod kątem wycieczek, podróżowania , fotografowania krajobrazu. Mam jednak dylemat czy wystarczy do tego celu Z5 czy tez jednak lepszym wyborem będzie Z6II? Nie interesuje mnie filmowanie , a przede wszystkim korzyść w jakości obrazowania . Czy pod względem jakości optycznej i poziomu szumów Z5 ustępuje bardzo w stosunku do Z6II ? . Nie chciałbym z a bardzo rozstawać się z D500 bo chyba na pokazy lotnicze to lepsza opcja niż z5 czy z6? Zapewne do krajobrazu , pejzaży najlepszą opcją byłby z7II / tylko finanse..../ i wtedy musiałbym sprzedać D500 i na pokazach chyba byłaby lipa....Proszę o poradę w tym zakresie bo nie ukrywam,że budżet napięty.. Sigma 17-50 2,8 oczywiście wtedy do sprzedaży.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem, czy wycieczkowo nie warto pomyśleć o 24-200. No chyba, że F4 musi być, albo i krajobraz na poważnie - trza by porównać jakość optyki dla całej klatki na szerokim końcu.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem jaka jest relacja ceny między Z6II, a Z7 (pierwszy) - który do krajobrazu da fajną szczegółowość. Rozważałeś?

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    223

    Domyślnie

    Zastanawiam się właśnie czy może nie lepiej byłoby sprzedać D500 i rozważyć wtedy zakup Z7II , tylko czy da radę na air show ?. Do krajobrazów i fotografii podróżniczej-miejskiej byłby super...

  6. #6

    Domyślnie

    Hej Daro69,

    ja znam Twoją fotolotniczą twórczość i mniej więcej orientuję się w specyfice robienia takich zdjęć.
    Masz moim zdaniem kapitalny zestaw do tego typu fotografii - szybkostrzelne body ze świetnym AF + wysokiej klasy stałka.

    Tak jak piszą przedmówcy (zwłaszcza Grafo) - kup Z5 + odpowiednie dla Ciebie szkło i zakończ temat. Z7II do fotografii lotniczej (taka jak robisz, nie autobusy i statyka) odpuść sobie.

  7. #7

    Domyślnie

    Wg mnie 5.5kl na mechanicznej w z6II/z7II to zdecydowanie za mało do akcji w fotoloto. D500 dużo więcej tu oferuje.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    223

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za opinie, wybiorę Z5 najprawdopodobniej w duecie z nikkor Z 24-120 F4 , a myślę,że w jakości obrazka różnic wielkich nie będzie w stosunku do Z6 II szczególnie,że różnica cenowa między Z5, a Z6 II jest obecnie bardzo duża.

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Wg mnie 5.5kl na mechanicznej w z6II/z7II to zdecydowanie za mało do akcji w fotoloto. D500 dużo więcej tu oferuje.
    ??? Z7II ma przez pierwszych 5 sekund 10 fps, na mechanicznej. Co prawda z ograniczeniami (np raw 12 bitów) ale ma. Z6 II o kilka fps więcej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    A naprawili już ten wizjer z lagami?
    Popatrz czym ludzie robią dynamiczne kadry i sam sobie odpowiesz na pytanie czy warto sprzedawać D500.
    U mnie D500 ma dożywocie a zastanawiam się nad D5. Do wycieczek i statyki i filmów mam Z50 z kitami i to w zupełności wystarcza.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon z6II fotografowanie pod światło
    By matti9410 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2023, 19:28
  2. Nikon Z6II - Sony AIV wady i zalety
    By wulisu in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-04-2022, 23:20
  3. Nikon Z6 czy Z6II?
    By Poruczniku in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 20:43
  4. Nikon Z6II + adapter FTX czy Nikon D500 - Do reportażu i przyrody (???)
    By Fanky in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 12:34
  5. Śluby - tani nikon z6 czy drogi z6II ?
    By Grzegorz_d in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2021, 19:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •