Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Sensowna stacja dokująca do kilku urządzeń

    Hej!
    Szukam w miarę sensownej i w w miarę oczywiście taniej stacji dokującej. Cena jest ważna, ale drugorzędna.
    Wracam do fotografii, zaczynam prawie od zera.
    Do stacji podpinane będą na pewno na zmianę dwa laptopy (Lenovo ThinkPad P52s i służbowy Dell XPS 9305), monitor (jeszcze nie mam) i Loupedeck (cudowna cudowność, którą na pewno kupię). Jeśli wiecie coś o innych funkcjonalnościach stacji to chętnie się dowiem. Jestem zielony w temacie.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #2

    Domyślnie

    Do współczesnych Delli są stacje dokujące z kablami USB-C, dla silnych laptopów z podwojonym wtykiem.
    Sprawdziłbym (koniecznie na żywo) czy taka stacja współpracuje z ThinkPadem. On ma Intel Thunderbolt, więc powinno się udać.
    https://www.dell.com/pl-pl/shop/dell...uter%C3%B3w-pc
    https://www.dell.com/pl-pl/shop/stac...uter%C3%B3w-pc

    Między dockami jest różnica pomiędzy mocą dostarczaną do laptopa i obsługiwaną łączną rozdzielczością monitorów. Ceny na Allegro są sporo lepsze niż na stronie Della.
    Docka warto kupić z dedykowanym zasilaczem.

    Ja od lat używam docków Della, przenosząc się pomiędzy biurem i domem i potwierdzam, że to fajnie działa. Ale nie próbowałem z różnymi markami laptopów.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    W przypadku różnych marek raczej bym się skłaniał do huba wpinanego przez USB-C. Thinkpady mają swoje dedykowane docki, ale właśnie: dedykowane, więc nie będą śmigać z innymi markami. Jednak w przypadku huba musisz koniecznie zwrócić uwagę na ilość i rozdzielczość monitorów. Pojedynczy 4, czy 8k obsłuży na pewno ale przy duecie pewnie mogą się zacząć pojawiać problemy. Choć od tego są mądrzejsi ludzie na forum. Natomiast przy takim hubie spoko jest to, że podpinasz do niego wszelkie peryferia i - jeśli łapek obsługuje ładowanie po USB-C - wszystko podłączasz jedną wtyczką.

Podobne wątki

  1. Jak stacja dokująca pod HDD?
    By Vinci in forum Komputery
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 09-01-2018, 09:02
  2. [ Architektura ] Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych
    By Borbet in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 20:07
  3. Kilka urzadzen po HDMI - jak?
    By Strus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 23:47
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2008, 23:12
  5. kilku super gości :) + jeszcze kilku ;)
    By Pawel Pawlak in forum Plenery i warsztaty rok 2005 (Mysłakowice, Tomaszów Mazowiecki)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-04-2005, 23:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •