Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Z aparatów cyfrowych najbardziej "analogowy" obrazek mają aparaty Sigma z matrycą foveon.
    Nie jest to duży wydatek ale trzeba trochę cierpliwości w znalezieniu takiego aparatu.
    Może to jest jakieś rozwiązanie.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  2. #22

    Domyślnie

    co do obiektywu, to drogo być nie musi - heliosy robią magię starych fot, a można je podpiąć praktycznie do wszystkiego (fakt, że do nikona trzeba kupić przerabiany, ale jest tego pełno na alledrogo). Choć ciągle uważam, że cyfrówka sprawdzi się lepiej, w obu przypadkach trzeba sobie ogarnąć warsztat obróbki zdjęć, a zdecydowanie łatwiej to robić na cyfrowym rawie, niż skanie kliszy

  3. #23

    Domyślnie

    A ja się powtórzę - na ile "80's look" jest efektem tego, jak się wtedy robiło zdjęcia, a na ile tego, jak i na czym podówczas się drukowało.

    Bo cała fotografia z tamtych lat jest dostępna na wydrukach (mam na myśli szeroki odbiór, nie odbitki w rodzinnych albumach czy negatywy w archiwach), ewentualnie zeskanowanych.

    To jak dziś tamte zdjęcia wyglądają jest owocem nierozerwalnego połączenia w/w cech.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #24

    Domyślnie

    Przepis na zdjęcie a'la lata 80. żeby było jak najbardziej "autentyczne"

    Wziąć jakiegoś ruskiego Zenitha, Praktikę, albo cokolwiek. Do tego nędzny film, najlepiej jakieś ORWO, ale chyba się nie da, więc coś mocno przeterminowanego po taniości. Wywołać w byle jakim labie, albo chałupniczo, zrobić oczywiście odbitki, nie skany. Kiepski papier, bo wiadomo, kiedyś nie był łatwo. Poczekać ze 30 lat, aż wszystko zacznie znikać, wtedy dopiero zeskanować. Efekt murowany

    Cyfrówka, presety, obróbka, to nie to samo, wiadomo

  5. #25

    Domyślnie

    Ja przez duże koszty trochę odstawiłam fotografię analogową, ten sposób z pończochą jest dobry, czasem też używam folii

  6. #26

    Domyślnie

    swoją drogą, ciekawe czy @Saraa podjęła decyzję i zdecydowała się na zakup sprzętu

  7. #27

    Domyślnie

    Oh hh tak, podjęłam decyzje i kupiłam sprzęt. O wszystkim napiszę wam za niedługo jak znajdę więcej czasu. To będzie taka mini recenzja z doświadczenia, które nazbierałam prze te ostatnie miesiące. Nie martwcie się jeszcze nie odeszłam na dobre...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Jak osiągnąć taki efekt?
    By malunia in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 22:02
  2. Jak osiągnąć podobny efekt???
    By uwaganakabel in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 14:03
  3. jak osiągnąc taki efekt ?
    By Mikee in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2010, 17:50
  4. jak osiągnąć taki efekt?
    By Łukasz F. in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 19:57
  5. Jak osiągnąć taki efekt?
    By Grover in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 00:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •