Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Problem z karta XQD

    Witam Serdecznie .. Mam problem z kartą XQD m-ki Sony .. Po zrobieniu zdjęcia ( zapis tylko karta XQD ) wszystko jest w porządku , podgląd na monitorze Z 6 II jest ukazuje wykonane zdjęcie .. Natomiast po wyjęciu z aparatu w czytniku podłączonym do nie widać karty . A aparacie działa w czytniku niestety nie .. Natomiast ten sam czytnik działa prawidłowo z kartami SD , odczyt zdjęć z kart SD jest poprany ..
    Pytanie : Czy bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie kart , czy wejścia w czytniku .. Nadmieniam , że formatowałem kilka razy kartę w aparacie , niestety bez skutku ..

  2. #2

    Domyślnie

    Obstawiałbym czytnik niekompatybilny z kartą pamięci. Po pierwsze Czytniki CFExpress nie są kompatybilne z XQD, po drugie same karty XQD mają dwa standardy, które nie się kompatybilne między sobą.

  3. #3

    Domyślnie

    Czytnik Sony SONY MRW-G1 jest kompatybilny z CFExpress i XQD, dwa standardy - A i B - są dla kart CFExpress, a OP ma kartę XQD. Jaki masz czytnik? Karta powinna być OK, skoro widać zdjęcia w aparacie. Czy dajesz radę skopiować zdjęcia bezpośrednio z aparatu przez USB z pominięciem czytnika?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Czytnik Sony SONY MRW-G1 jest kompatybilny z CFExpress i XQD, dwa standardy - A i B - są dla kart CFExpress, a OP ma kartę XQD.
    I właśnie XQD ma dwa standardy 1.0 i 2.0, co potrafi rodzić sporo problemów z kompatybilnością:
    https://ap.community.sony.com/s/ques...language=en_US
    https://www.dpreview.com/forums/thread/3973951

  5. #5

    Domyślnie

    Proponuję zgrać zdjęcia z aparatu na komputer bezpośrednio po kablu.
    I wtedy będzie jasność sytuacji.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    I właśnie XQD ma dwa standardy 1.0 i 2.0, co potrafi rodzić sporo problemów z kompatybilnością:
    https://ap.community.sony.com/s/ques...language=en_US
    https://www.dpreview.com/forums/thread/3973951
    Zgadza się, ale standard 1.0 zakończył żywot w 2014 roku i mało prawdopodobne, aby OP się w nią mógł jeszcze zaopatrzyć. Chociaż kto wie, może karta secondhand? Nadal nie wiemy jaki to czytnik. A poza tym co oznacza zdanie: "Nadmieniam , że formatowałem kilka razy kartę w aparacie , niestety bez skutku". Karta nie daje się sformatować? Czy OP próbował sprawdzać, czy kartę widać w czytniku po sformatowaniu?

  7. #7

    Domyślnie

    Cześć, czy udało się rozwiązać ten problem ? Mam praktycznie identyczną sytuację z kartą CF express Angelbird. W aparacie wszystko OK, natomiast komputer jej nie widzi.

    - karta jest OK,
    - czytnik jest OK
    - aparat Z9

    Wszystko działało poprawnie, moment zwrotu nastąpił kiedy sformatowałem kartę w aparacie. Od tej pory komputer (a nawet 2) jej nie widzą. Z tego co się zorientowałem, trzeba coś podziałać w menu ustawień kompa: ten komputer / zarządzaj / magazyn / zarządzanie dyskami.
    Tam rzeczywiście jest info, że karta nie jest "zainicjowana"... dalej nic nie "klikałem" bo aż tak się na tym nie znam.

    Dodam jeszcze info, że kartę normalnie użytkowałem przez pół roku, i wydaje mi się, że formatowałem ją na początku, zaraz po zakupie.... ale teraz głowy sobie uciąć nie dam.

    Tak czy owak wygląda mi to na problem z softem.

    Będę wdzięczny za info,

    Pozdrowienia, Paweł

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarekKowalski Zobacz posta
    Witam Serdecznie .. Mam problem z kartą XQD m-ki Sony .. Po zrobieniu zdjęcia ( zapis tylko karta XQD ) wszystko jest w porządku , podgląd na monitorze Z 6 II jest ukazuje wykonane zdjęcie .. Natomiast po wyjęciu z aparatu w czytniku podłączonym do nie widać karty . A aparacie działa w czytniku niestety nie .. Natomiast ten sam czytnik działa prawidłowo z kartami SD , odczyt zdjęć z kart SD jest poprany ..
    Pytanie : Czy bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie kart , czy wejścia w czytniku .. Nadmieniam , że formatowałem kilka razy kartę w aparacie , niestety bez skutku ..
    Masz odpowiedź zawartą w pytaniu. Czytnik nie działa, kup jakiś porządny. U mnie były okazjonalne kłopoty przy kopiowaniu 10G+ materiału z karty - przerywało. Kupiłem porządny czytnik od Sony i jestem zadowolony. MRW-G1 jakby to kogoś interesowało.
    Zanim wydasz hajs, zobacz jeszcze co napisałem do kolegi Kelvina. Może u ciebie też pomoże - spróbuj założyć nową tablicę partycji i nową partycję przy pomocy komputera. Oczywiście wiąże się to z utratą danych z karty.


    Cytat Zamieszczone przez Kelvin Zobacz posta
    Cześć, czy udało się rozwiązać ten problem ? Mam praktycznie identyczną sytuację z kartą CF express Angelbird. W aparacie wszystko OK, natomiast komputer jej nie widzi.

    - karta jest OK,
    - czytnik jest OK
    - aparat Z9

    Wszystko działało poprawnie, moment zwrotu nastąpił kiedy sformatowałem kartę w aparacie. Od tej pory komputer (a nawet 2) jej nie widzą. Z tego co się zorientowałem, trzeba coś podziałać w menu ustawień kompa: ten komputer / zarządzaj / magazyn / zarządzanie dyskami.
    Tam rzeczywiście jest info, że karta nie jest "zainicjowana"... dalej nic nie "klikałem" bo aż tak się na tym nie znam.

    Dodam jeszcze info, że kartę normalnie użytkowałem przez pół roku, i wydaje mi się, że formatowałem ją na początku, zaraz po zakupie.... ale teraz głowy sobie uciąć nie dam.

    Tak czy owak wygląda mi to na problem z softem.

    Będę wdzięczny za info,

    Pozdrowienia, Paweł
    Weź sobie jakiś program do zarządzania partycjami, załóż nową tablicę partycji na tej karcie, następnie załóż na niej nową partycję typu FAT32 i kłopot powinien zniknąć.
    Wed. mnie aparat zapisał informacje o systemie plików w sposób niewspierany przez twój system. Jeśli chcesz zobaczyć czy partycje są montowalne z poziomu systemu, który implementuje standardy tak, jak powinno się to robić, to podepnij to pod linuksa (taka ciekawostka).
    Ostatnio edytowane przez rockcat ; 10-05-2023 o 10:04

Podobne wątki

  1. Problem z kartą
    By andrzej_laskowski in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-09-2016, 23:34
  2. Problem z kartą CF
    By muldi in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 13:14
  3. problem z kartą
    By remnaj in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 11:01
  4. karta sd problem
    By fotomich in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 10:16
  5. D70 problem z kartą ?
    By k_sko in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-02-2007, 13:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •