Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Meike MK320 z Nikon Z 7II

    Witam serdecznie,

    Czy ktoś używał może tej lampy z Z 7II?
    Dwa miesiące temu kupiłem Nikona Z 7II, pozbywając się D850.
    To czy było warto czy nie to temat nie na ten dział forum.
    Meike MK320 to lampa wielkości Nikonowej SB400. Ma jednak kilka więcej funkcji. Jedną z nich jest praca w trybie HSS. Mam SB910, ale idąc w teren lub w miasto lubiłem zabierać Meike z racji mniejszych gabarytów. Potrzebowałem lampy do rozświetlania cieni w słoneczny dzień. Meike w/g producenta błyska do 1/8000 sekundy, ale z mojej praktyki było to bliżej 1/6000. W każdym razie w słoneczny dzień lampa działała z D850 jak trzeba.
    Kupiłem SB400, ale to nie to. Kiedy jest dużo słońca zdjęcia są przepalone nawet na ISO 64. Mozna zamykać przysłonę, ale znika wtedy ładne rozmycie tła.
    Najdziwniejsze , że w trybie TTL, lampa nawiązuje kontakt z aparatem. Na wyświetlaczu lampy zapala się odpowiedni symbol. KIedy zmieniam ISO w aparacie na wyświetlaczu lampy dzieje się to samo. Pełne połączenie, tylko finalnego błysku brak
    Podpinam do mojego sędziwego D300 i błyska bez problemów.
    Stąd moje pytanie. Czy ktoś podpinał tę lampę z Nikonem serii Z? Jakie doświadczenia?,
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć,

    a sprawdzałeś czy nie jest dostępna nowsza wersja firmware`u do lampy. Ostatnio miałem podobny przypadek z Yongnuo YN-685 i Z6II. Na starym sofcie z D700 nie było problemów a z Z6 nie błyskała. Podniesienie wersji oprogramowania rozwiązało problem.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    Cześć,

    a sprawdzałeś czy nie jest dostępna nowsza wersja firmware`u do lampy. Ostatnio miałem podobny przypadek z Yongnuo YN-685 i Z6II. Na starym sofcie z D700 nie było problemów a z Z6 nie błyskała. Podniesienie wersji oprogramowania rozwiązało problem.
    Oczywiście, że sprawdzałem wersję oprogramowania. Tak jak o tej lampie mozna mówić w samych superlatywach (stosunek cena/możliwości), tak Meike jako firma daje ciała jeśli chodzi o oprogramowanie. W teorii port ładowania ogniw w lampie jest też portem aktualizacji oprogramowania, ale...trzeba ją wysłać do producenta w USA. Ręce opadają. Widzę, że jedyne wyjście to sprzedać ją komuś z lustrem i za kilka miesięcy kupić ten sam model, licząc, że i oprpgramowanie będzie już nowsze. Szkoda, bo to naprawdę wspaniała kieszonkowa lapma. SB 910 jest znacznie lepsza, ale nie jest tak poręczna. Podpięta do Z7 wygląda jak wielki peryskop

Podobne wątki

  1. Meike MK320
    By TOP67 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-07-2017, 12:47
  2. Meike MK 6.5 mm f/2.0 również dla Nikon 1
    By conio in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 21:52
  3. Obiektywy Meike dla Nikon 1
    By conio in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-04-2017, 15:54
  4. Nikon D750 i grip Meike ?
    By indepedente in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 10:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •