Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Laptop do obróbki zdjęć w PS

    Szukam laptopa, który będzie służył tylko do obróbki zdjęć w Photoshopie. Najważniejsze, żeby odzwierciedlał kolory. SRGB blisko 100%, Adobe rgb też jak najbliżej 100%. Czytałam też że delta E ma być poniżej 2. Matryca IPS, najlepiej matowa. Pamięć RAM minimum 16 GB. Cenowo - najlepiej do 5 tys, ewentualnie trochę powyżej.
    Znalazłam, myślałam że ideała - Lenovo Ideapad 5 PRO. Ma 98,7% srgb, adobe 73,3%, więc nieźle. Delta E 2,4. Cena fajna do 4 tys. Ale jak zobaczyłam na żywo to obraz wcale nie jest powalający, wręcz rozczarowujący. Chyba, że jak się go skalibruje to jest bardziej wyraźny bo tak to stał obok Lenovo Pavilion Gaming 17 i ekran miał o wiele lepszy (ale wygląd gorszy ). Albo ma jakieś przełączenie w wyświetlaniu obrazu, jeżeli coś takiego istnieje
    Możecie coś polecić do obróbki zdjęć? Aby Photoshop ładnie sobie poradził i kolorystyka zdjęć była ok.
    PS. Nie chcę komputera stacjonarnego.

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj informacji o:
    linii MSI Creator z matryca miniled,
    Asus OLED który ma tyle samo wad co i zalet (ale kolory powalają na kolana),
    dobrych ipsach np z linii Lenovo legion 5 pro, Dell XPS itp.
    ewentualnie Mac i ich Retina

    Jest dużo laptopów z przyzwoitymi matrycami ale do zadań wymagających precyzji w kolorach to i tak przyjdzie ci sięgnąć po monitor zewnętrzny.

    Co do ceny to składa się na nią wiele komponentów i czynników, ale 5 tys. może się okazać troszkę mało.

    Poprawka - dell XPS to też OLED i wszystkie uwagi jakie można mieć do tej technologii. IPS w delu patrz na serię Precision.
    Ostatnio edytowane przez sheepi ; 29-09-2022 o 14:33

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheepi Zobacz posta
    Poszukaj informacji o:
    linii MSI Creator z matryca miniled,
    Asus OLED który ma tyle samo wad co i zalet (ale kolory powalają na kolana),
    dobrych ipsach np z linii Lenovo legion 5 pro, Dell XPS itp.
    ewentualnie Mac i ich Retina

    Jest dużo laptopów z przyzwoitymi matrycami ale do zadań wymagających precyzji w kolorach to i tak przyjdzie ci sięgnąć po monitor zewnętrzny.

    Co do ceny to składa się na nią wiele komponentów i czynników, ale 5 tys. może się okazać troszkę mało.
    Nad Apple się zastanawiałam w pierwszej kolejności ale informatyk co pracuje w naprawie laptopów mówił, że jak się zepsuje to są takie koszty że lepiej już nie naprawiać a kupić nowy.. Więc trochę mnie zniechęcił.
    Dell XPS to drogi sprzęt, i z tego co widziałam to chyba nie mają IPS? Tylko WVA i OLED, przynajmniej w tych dostępnych na rynku co sprawdzałam..
    Lenovo Legion 5 PRO mam też na liście ale też niestety drogie Mam nadzieję, że znajdzie się coś tańszego..
    Asus OLED - w parametrach faktycznie powala, ale trochę się "boję" tych oledów. Z tego co czytałam to u mnie może być obraz bajka, ale już ktoś zdjęcia otrzyma i będą wyblakłe, mdłe.. Więc chyba w oled na tą chwilę jeszcze bym nie szła..
    MSI Creator, jednak trochę za duża cena dla mnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Sam stałem przed takim dylematem w zeszłym roku. Strasznie podobały mi się OLEDy, ale z uwagi na podatność na wypalanie się matryc w tej technologi ostatecznie zupełnie je odrzuciłem. MSI Creator był niestety niedostępny więc znam go tylko ze specyfikacji i prezentacji w internecie. Chwilę myślałem nad Macbookiem pro ale mimo iż mam w domu trochę sprzętu "z jabłuszkiem" to i taki ostatecznie się zdecydowałem na Legion 5 pro ze względu na pozostałą konfigurację sprzętową oraz wykorzystywane oprogramowanie. Brałem też pod uwagę dwa modele dell precision i alienware ale tu też cena/specyfikacja zaważyły.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheepi Zobacz posta
    Sam stałem przed takim dylematem w zeszłym roku. Strasznie podobały mi się OLEDy, ale z uwagi na podatność na wypalanie się matryc w tej technologi ostatecznie zupełnie je odrzuciłem. MSI Creator był niestety niedostępny więc znam go tylko ze specyfikacji i prezentacji w internecie. Chwilę myślałem nad Macbookiem pro ale mimo iż mam w domu trochę sprzętu "z jabłuszkiem" to i taki ostatecznie się zdecydowałem na Legion 5 pro ze względu na pozostałą konfigurację sprzętową oraz wykorzystywane oprogramowanie. Brałem też pod uwagę dwa modele dell precision i alienware ale tu też cena/specyfikacja zaważyły.
    I ten Legion dobrze odwzorowuje kolory? Nie są przekłamane na druku? Na jakie kombinacje finalnie się zdecydowałeś?
    Ja patrzyłam dokładnie na ten model (ewentualnie ): https://www.x-kom.pl/p/749006-notebo...060-165hz.html

    Jeszcze w podobnej półce cenowej patrzyłam na Lenovo ThinkBook 15p https://www.euro.com.pl/laptopy-i-ne...1650tiw1.bhtml

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karlajn88 Zobacz posta
    Najważniejsze, żeby odzwierciedlał kolory. SRGB blisko 100%, Adobe rgb też jak najbliżej 100%.

    Te procenty nie mają żadnego związku z jakością wyświetlania. W szukaniu laptopa proponuję zacząć od gniazda podłączenia normalnego monitora, bo bez tego się po prostu nie da.

    A co do stacjonarnego, może być nawet 4x mniejszy, szybszy, tańszy niż laptop. Radzę się dobrze zastanowić, bo skoro i tak wcześniej czy później stanie na normalnym monitorze to laptop w takim układzie jest jak kula u nogi.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 29-09-2022 o 16:22
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Te procenty nie mają żadnego związku z jakością wyświetlania. W szukaniu laptopa proponuję zacząć od gniazda podłączenia normalnego monitora, bo bez tego się po prostu nie da.

    A co do stacjonarnego, może być nawet 4x mniejszy, szybszy, tańszy niż laptop. Radzę się dobrze zastanowić, bo skoro i tak wcześniej czy później stanie na normalnym monitorze to laptop w takim układzie jest jak kula u nogi.
    Zdecydowanie nie mam miejsca na stacjonarny. Tylko i wyłącznie laptop wchodzi w grę. Wiadomo że nie będzie tak odwzorowywał kolorów jak osobny monitor, ale chociaż coś blisko żeby było.

  8. #8

    Domyślnie

    Rozumiem, ale komputer stacjonarny może być tak mały, że zmieści się na dłoni. Nie ma tak małych laptopów, więc jak laptop się zmieści na stole to mały kompik tym bardziej. Ponawiam ponadto argument, że jeśli ma być cokolwiek wiarygodnie w kwestii kolorystyki, bez normalnego monitora się jednak nie obędzie. Na ekranach laptopów, nawet najlepszych, przekłamania będą duże i bardzo duże. Nie ma mowy o "blisko". Ponadto o ergonomii pracy nie wspominając.

    Najlepsze ekrany laptopowe są w Apple. Odpowiednio ustawiając stanowisko testowe, można wykazać, że niemalże 1:1 z wydrukiem. Jednak trzeba pamiętać, że normalne życie to nie analityczne testy i ekran który jest niesamowicie atrakcyjny wizualnie, jasny, kolorowy, nasycony, super kontrastowy, będzie tyleż samo oszukiwał zmysły i materiał finalny będzie mocno odbiegał od tego co widzimy.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 29-09-2022 o 17:09
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #9

    Domyślnie

    Mam trochę mocniejszą konfigurację z 32 GB ram, RTX 3070 i 3TB, ale matryca jest ta sama. Ogólnie jest w mojej ocenie akceptowalna. Skalibrowana Xritem na moje potrzeby jest wystarczająca, aczkolwiek bywa że wspomagam się też monitorem zewnętrznym. Do rozdzielczości trzeba się przyzwyczaić. Ja się przesiadłem w matrycy FHD i to 17" więc w pierwszym odczuciu wszystko się zrobiło mikroskopijnie małe. Dziś się przyzwyczaiłem i nie mam już uczucia dyskomfortu jakie się z początku pojawiało.
    Legion wg. specyfikacji udostępniał też największą moc karcie graficznej. Jest to jednak okupione potężnym 300W zasilaczem. Wykorzystując pełną moc mamy też niezły szumofon, ale trzeba mieć świadomość że podzespoły się grzeją i czymś trzeba je chłodzić.
    Wybierając laptopa brałem też pod uwagę masę innych rzeczy jak np. dostępność portów. W Legionie brakuje mi trochę slotu na kartę SD. Jakbym miał jeszcze na coś pomarudzić to pewnie na gładzik. A dokładniej na funkcję kliknięcia. Mogła by być lepiej dopracowana - chodzi o czysto fizyczne działanie przycisku.
    W laptopie chciałem mieć również thunderbolta co wymuszało jednocześnie intela i wykluczało bardzo dobrze wypadającego w testach Ryzena. Ryzen na dodatek był w lepszej cenie - nie wiem jak jest teraz.
    Ogólnie laptopa mógłbym polecić choć to zakup bardzo indywidualny i trzeba mieć świadomość dopasowania sprzętu do swoich potrzeb.

    Propozycja zakupu komputera stacjonarnego dla osoby, która szuka mobilnego rozwiązania to nieporozumienie. Trzeba mieć świadomość ograniczeń matryc w laptopach i kropka. Jak potrzeba czegoś więcej to stawia się monitor zewnętrzny i podpina do laptopa. Jak mało jeden to dwa... Mocy obliczeniowej nie zabraknie jeśli tylko kasa na to pozwoli

  10. #10

    Domyślnie

    Z podpinaniem monitora do laptopa nie jest tak różowo.

    1. Problemy z profilami, Windows potrafi mylić który jest który, bo nagle robi się instalacja wielomonitorowa.
    2. Czasem nie ma normalnego wyjścia video lub jest problematyczne, np nie z tej strony.
    3. Po pewnym czasie gniazdka potrafią gorzej kontaktować, bo nie są projektowane do częstego wyciągania.
    4. Laptop wbrew pozorom to kawał grzmota i zmieszczenie go z monitorem powoduje niewygodne ustawienia wszystkiego, jedno musi być z boku, plątające się kabelki.

    Najlepiej mieć dwa komputery. Jeden na stałe i jeden w torbie. Przy okazji mamy kopię wszystkiego na dwóch maszynach.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Laptop do obróbki zdjęć
    By Wojtaszenko in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-12-2021, 16:41
  2. Jaki laptop do obrobki zdjęć
    By SplawikD300 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-12-2018, 16:08
  3. laptop do obrobki zdjec
    By arecki1338 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-10-2017, 21:42
  4. Laptop do obróbki zdjęć.
    By wywar in forum Komputery
    Odpowiedzi: 627
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 12:41
  5. Laptop 10-15 tys jaki? do obrobki zdjec
    By Nikonowicz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 24-07-2007, 09:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •